Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Potřeboval jsem zprovoznit na domácím počítači VNC server - zápisek shrnuje moje "zážitky", abych se k tomu mohl jednou vrátit. Varování: není tu nic, co se byste nenašli v nějaké dokumentaci, je to jen shrnutí toho, co jsem dnes vyčetl a zjistil.
Je to už nějakou dobu, co jsem začal používat Kopete - ačkoli toho neumí tolik, co jiní IM klienti, ohromně mi vyhovuje. Přes půl minuty trvající start je ale velká vada na kráse.
Jak v omezených podmínkách rozchodit document management systém určený na dedikované servery.
Dnes jsem v rámci boje proti vlastní pohodlnosti ve svém systému vylepšil dvě nastavení - sice naprosté drobnosti, ale někdy dovedou řádně vytočit.
Dlouho jsem neměl kodeky pro přehrávaní videa v proprietárních formátech, hlavně WMV. Někdy dřív jsem si zkoušel nainstalovat kodeky ze stránek MPlayeru, ale nepodařilo se mi to, takže jsem prostě na taková videa nekoukal, o život nikdy nešlo.
Už i moje maminka přičichla ke kouzlu informačních technologií - rodina její sestry žíjící za devatero řekami a devatero horami si domů pořídila připojení k netu, založili si email a moje maminka zatoužila po možnosti touto cestou s nimi komunikovat.
Kamarád mě poprosil o pomoc s instalací Linuxu do jeho notebooku. Říkám OK, není problém. Jenže problém byl, psal jsem o tom tady. Nakonec jsem se s tím ale popral a tady je popis mé cesty z rejže.
Zatoužil jsem po vlastní kompilaci PHP 5 - potřebuji totiž několik rozšíření, z nichž některá dostat do Kubuntu 5.10 z existujících balíčků asi moc dobře nejde. Rozhodl jsem se proto kompilovat, vzít to z gruntu i s Apachem a své zážitky z tohoto dobrodružství si poznamenat. Předesílám, že tento postup ještě není kompletní.
Před nedávnem jsem dával dohromady jedno DVD a trvalo mi to tři dny plné vzteku. Dnes vyrábím další DVD a čeká mě něco podobného, protože jsem si minule nenapsal žádné poznámky. Takže si je píšu teď