Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Před pár měsíci jsem si spokojeně liboval, že offline klienti pro sběrny DM a Droxi, které používám, fungují i pod Linuxem skrz wine. Bohužel mě včera čekala studená sprcha. Nejel ani jeden z nich.
Mají totiž nastavenou automatickou aktualizaci při svém startu a před těmi x měsíci zřejmě nebylo co aktualizovat, takže proto se rozběhly. Teď jen zahlásí, že není připojení k internetu a konec. Zkusil jsem v zoufalství natvrdo překopírovat z XPček celý adresář Droxi z ProgramFiles, klient se sice rozjel, ale při pokusu o upload fotek na jejich server to stejně spadlo na chybu s knihovnou rtl70.bpl.
Jelikož dělám fotky cca 4 ročně v dost velkém balíku, tak byl pro mě offline klient docela přínosem, protože strkat to tam ve webklientu po 5 kusech není zrovna user friendly. Ano, mají tam i jiný způsob, ale ten vyžaduje ActiveX, který se mi ani při nejlepší vůli nepodařilo ve Wine rozjet. IE6 i IE 5.5 šlapou, ale ActiveX v nich ne. Nezabral ani tento návod.
Tiskni
Sdílej:
photo-uploader.py /cesta/k/fotkam/*.jpg
.
Ovšem na ovládání je to taky triviální photo-uploader.py /cesta/k/fotkam/*.jpg
.
Přesně tohle nakopnutí jsem potřeboval, děkuju