Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
Je to jen opatření proti slabé vůli některých lidí, kteří si chodí pozdě lehnout a pozdě vstávají.
Proč tolik lidí automaticky předpokládá, že ten, kdo později vstává i chodí spát (typ sova), je "špatný", zatímco ti, kdo dříve vstávají a usínají (typ skřivánek), jsou "dobří"? Co si takhle už konečně připustit, že lidé jsou od přírody různí, a přestat se k tomu stavět tak, že ti, kdo nejsou jako já, jsou "divní" nebo aspoň mají "slabou vůli"? Nebo snad my říkáme o vás, že máte slabou vůli, jen proto, že nevydržíte vzhůru do dvou?
zimní čas je astronomickýnejak nechapu kam vsichni chodite na pojem "zimni cas". pokud me pamet nesali tak to rozhodne neni opak k letnimu casu o kterem tu je rec. ten opak je snad odjakziva stredoevropsky cas a ten zas netusim jak souvisi s astronomii. to uz radeji bojujte za posun casovych pasem a poledniku tak jak by se vam ten cas prave libil...
Tak to je trochu problém, protože zimní čas je astronomickýAbych pravdu řekl, to mě vůbec nezajímá. Letní čas mi vyhovuje, zimní čas ne - kdybych měl hlasovat v nějakém referendu, tak mám jasno.
Paroubek měl pravdu, když říkal, že volby 2006 připomínaly 1948. Vždyť 45% voličů volilo komunisty!Dobrá patička. Z toho, jak se po Evropě roztahuje rudá špína, mám docela strach. :-/
Osvětlení se snad zapíná podle intenzity okolního světla ne? Nikoliv podle nějakého časovače.Asi jak kde. Třeba u nás je teď za soumraku tma, protože slunce už nesvítí a veřejné osvětlení ještě ne.
Jo, a taky podle toho svítí veřejné osvětlení, ne?Prave. Hlavne je to dost efektni v zaostalych castech nasi zeme, kde se hodiny spinace verejneho osvetleni musi dva krat do roka o hodinu posunout za asistence osoby k tomu opravnene a nalezite poucene. Takze prvnich nekolik dnu po casovem skoku se sviti podle stareho casu.
"Upálil se" pro svou čest. To se běžně moc nevidí. Zvláště někteří lidé by si z něj mohli vzít příklada jít hlavou proti zdi ve víru globálních politického a mocenského soupeření, protlačovat středověké chápání v době novověkých trendů, nepřímo tak vyvolat náboženské odůvodnění soupeření regionálních a nadnárodních zájmů ("husitské" Čechy vs. katolická koalice), které vede k pustošení zejména kulturních statků národa, k jednomu z prvních z mnoha vyčlenění českých zemí z evropské kultury (byť poskytující jeden z mála nacionalistických a později socialistických propagandistických "pevných bodů")? Hájení "pravdy" (pro Husa "Boží pravdy" notabene) proti "lživému" světu? Kdepak. Historie Husova procesu je historií mocenských hrátek a teologických nedorozumění a trvání na fundamentalistických názorech, které by ti, kteří se Husa dnes tak sentimentálně dovolávají, nebyli ochotni uvádět v praxi ani za nic. Jistě, Hus je legendární národní hrdina "boje za pravdu", copak o to. Ale jako každý tragický hrdina je stejně tak málo vhodný jako příklad k následování.
Bohužel každý hovoříme o něčem jiném. Nejde o boj za pravdu, ale o boj za svůj názor. Někdo považuje za normální, že řadu let něco hlásá, a pak z nějakého malicherného důvodu otočí o 180° a zcela popře všechno, co do té doby říkal.Ne tak docela. Stejně tak někdo je ochoten považovat za normální, že řadu let něco hlásá, a pak i když pozná, že se mýlil, aby si uchoval masku neomylného a věrného absolutním principům, bude dál lhát do očí sobě i všem ostatním. Společné prvnímu příkladu národního hrdiny a zatvrzelému je pak absolutizace "pravdy" a vlastního názoru na absolutní pravdu a heroizace zatvrzelosti. Určit totiž, co jsou "malicherné důvody", nebývá tak jednoduché, jak se mnohdy zdává.
Stejně tak někdo je ochoten považovat za normální, že řadu let něco hlásá, a pak i když pozná, že se mýlil, aby si uchoval masku neomylného a věrného absolutním principům, bude dál lhát do očí sobě i všem ostatním.Mám pocit, že v případě Husa a dalších "šiřitelů bludů" (jako byl třeba Giordano Bruno) to tak určitě nebylo, že vnitřně plně věřili svým názorům.
Když selžou všechny pokusy uvést zařízení do provozu, je dobré přečíst si návod.
hrůza jeden volnej den na začátku týdneVolnej den na začátku týdne je naopak prima. Co by lidi dali za volný pondělí! Není to perverze začínat nový týden nevyspalý a nástupem do rachoty? To ne anglosasové, ale my jsme si podivně rozšířili "week-end", tedy konec týdne i na neděli. Neděle už od biblických dob je "den první" ;)
struct tm
. Jsem pro.
Tiskni
Sdílej: