Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Tento zápisek nebude o Českých Budějovicích (přetože by tam chtěl žít každý :o)) ale o vysílání v pásmu CB.
V některém z úvodních semestrů VŠ jsem si koupil útlou knížečku "Nebojte se CB" a během nekolika hodin ji přečetl. Docela mě to zaujalo, bohužel moje finanční situace nebyla valná a stačila by leda tak na pár metrů kabelu k anténě.
Dnes jsem hledal knížku o nečem úplně jiném (8051) a opět mi přišla pod ruku výšezmíněná publikace o CBčkách. Na chvíli jsem se začetl a zase o pořízení nějaké levné radiostanice začal uvažovat.
Docela by mě zajímalo, jestli někdo z vás tady vysíláte v pásmu CB a trošku zkušeností s toutou zálibou, at vím, do čeho jdu.
Díky všem
Tiskni
Sdílej:
Dnes jsem hledal knížku o nečem úplně jiném (8051)
Doufám, že jsi jí nenašel. x51 je mrtvá. Dneska je tu AVR.
Právě toho jsem se bál, že už je CB dnes mrtvé. I když na NETu se dá najít pár webů s fórama, apod. takže úplně ticho na pásmu snad taky nebude. Nejlepší by bylo, kdybych našel někoho, kdo mi to na chvíli půjčí ...
No, tak jsem odepsal jendomu chlapíkovi, co prodává mobilku DNT Formel 1 (za 800,-) a uvidíme :o) Třeba mě to chytne, už ted se těším !