V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Jsem fandou Star Treku již od malička. Tento svět mě vždy inspiroval a fascinoval :). Nejvíce se mě líbila původní série TOS. S Kirkem a Spockem.
Chtěl bych vědět názor Vás GNU/Linuxové komunity na tento druh scifi. Někde jsem četl, že scifi spojuje určité skupiny lidí. Tímto bych si chtěl tuto teorii potvrdit. Jaké jiné scifi obvykle sledujete, čtete,...
Čtete vůbec něco jiného než manuály? :)
Tiskni
Sdílej:
Ty seriály jsou neuvěřitelně přitažené za vlasy. Tím nemyslím cestování vesmírem a "Beam me up, Scotty." A ty epizody jsou dějově prostinké, neduchaplné.
Víte, Star Trek mi příjde jako jeden z těch lepších seriálů (filmů). Samozřejmě, že jsou díly podařené a díly nepodařené. U nepodařených s Vámi souhlasím, že nemusí být v každém aspektu duchaplné nebo dokonce zábavné. Ale na druhou stranu jsou díly velice pěkné (např. The ultimate computer, The trouble with tribbles,..) Z "nové generace" bych jmenoval např. Q^2, nebo "nový" Nemesis. Pokud někdo tvrdí o Spockovi, že je neduchaplný - koleduje si o pěkně velkou intelektuální prohru od Vulkánců. Rasy, která se zbavila emocí aby se stali efektivějšími. Ten kdo tohle vyslovil by si měl prostudovat jejich životní filozofii IDIC (Infinitive Diversity of Infinitive Combinations) - Nekonečná rozmanitost nekonečných kombinací
Na Star Treku (hlavně starším TOS), nejsou na dnešní dobu dokonalé audio vizuální efekty, miliardové náklady, je v tom něco mnohem důležitějšího - hrdost. Být kapitánem hvězdné lodi mít pod sebou oddanou posádku, která je ochotna položit svůj život za život svého kapitána. Je to model dokonalé společnosti. Které dodává šmrnc ten logický ušatý chlapík jménem Spock.
Nechci Vás tady přesvědčovat o svých názorech. To je věcí každého z nás. Chtěl jsem jenom vědět Váš názor, vaše touhy a jestli nezdílýte stejné myšlenky se mnou.
Být kapitánem hvězdné lodi mít pod sebou oddanou posádku, která je ochotna položit svůj život za život svého kapitána.A na ktorej fregate ste sluzil komander?