Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Z historických důvodů mám aktuálně ČS. Nyní jsem důkladně prozkoumal mechanismy a matematiku všech produktů, které používám, a dospěl jsem k závěru, že jsou pro klienta naprosto nesrozumitelné, nepřehledné a ve svém důsledku vlastně nevýhodné. Na sofistikovaný dotaz k produktům dostane člověk od 5 zaměstnanců banky 5 různých odpovědí. Není se co divit, že se v tom ani proškolený zaměstnanec občas nevyzná. Marketingově perfektně zvládnutá propagace produktů a jejich skvělých výhod dovedně skrývá důmyslný a nepřehledný systém poplatků v pozadí. Když si chce člověk namátkou zkontrolovat vyučtování, nejlépe aby strávil půl hodiny s kalkulačkou, všeobecnými podmínkami a sazebníkem a pak se divil co všechno a za co vlastně zaplatil.
Můj cíl je jasný. Hledám banku s dobrou podporou IB v Linuxu a přehlednými produkty. Ideálně jednoduchý paušál za účet integrující dostatek služeb, platební a kreditní kartu (do zahraničí). Předběžně mě zaujala GE Money Bank s Genius Activ kontem (za 129,- všechny operace a výběry, k tomu 2 debetky, jedna inernet karta, a výběr ze 3 kreditek - aktuálně jsou všechny k účtu zdarma). Dále pak ČSOB a aktivní konto (Dostatek operací, debetka a kreditka v ceně za 90.-) a bezpúoplatková FIO. K té člověk dostane Maestro - což je sice nejlepší karta vůbec (autorizace PIN a pouze on-line), ale v banánových republikách karetního světa typu USA, Amerika, Blízký východ, atd... kde používají zastaralé technologie placení kartou s ní člověk nezaplatí. Do ČR je ale skvělá. K Fio se dá dokoupit Embosska dle výběru za 25 měsíčně. Nevýhodou FIO je, že kreditky nenabízí a všechny karty jí vydává ČSOB. mBank moc uvažovat nechci, působí na mě nedůvěryhodným dojmem.
Podělte se se zkušenostmi a doporučtě mi prosím kombinaci běžného účtu, debetních karet, kreditky (alespoň jedna karta emboss pro zahraničí - kreditka) s férovým přístupem banky, to vše s bezproblémovou podporobu Linuxu v IB.
Tiskni
Sdílej:
me to asi tak tyden nechodilo ted nekdy v breznu..ale uz to zase chodi.. neslo mi to v nicem ani FF ani Chromium ci Opere..chyba byla u nich..
Může mít člověk dvě mkonta současně?Ne. Pouze mKonto a několik (<=4) eMaxů.
Takže napřed si útočník zjistí mé přihlašovací údaje, aniž by vyvolal podezření (třeba tím, že se mi k účtu přihlásí někdo jiná (někdy jindy), než já sám (prostě na první pokus si musí být jistý).Což je hrozně těžké, že :D, pokud třeba dostane možnost údaje získat z počítače.
Pak mě bude sledovat, aby byl ve stejné GSM buňce a pustí se do převodů odchytávaje zprávy k autorizaci.Proč tak komplikovaně? Spíš si půjčí telefon.
PS Když jsem nedávno rušil účet u Komerční banky, tak jsem si posteskl, že jsou vždy krok za konkurencí. Konkrétně jsem zmiňoval kreditní karty. Od dubna je, zdá se, vedení kreditní karty MasterCard Word při měsíční obratu nad 3000 Kč též zdarma.
Jazykové okénko: Občan spořící na spořicí účet.No jo, máte pravdu, adjektiva dějová a účelová, že mi to takhle blbě ujelo. ;)
všetko o bankach a vobec : http://www.youtube.com/watch?v=TKurU_7zV8k
Já mám ČSOB a chystám se kvůli IB přejít jinam. Autorizaci mám přes čipovou kartu a nejen, že to nefunguje v Linuxu, od přechodu na novější typ certifikátů to už nefunguje ani v žádném jiném prohlížeči, než IE. Takže místo aby se podpora rozšiřovala (doufal jsem, že časem to rozchodí i pro Linux), tak ji naopak omezují. Ať jdou do…
Já jsem se spořitelnou taky skončil. Když mi od nich chodily domů standartní letáky o úvěrech, tak to ješte šlo. Pak začali posílat takové jakože "certifikáty na předschválený úvěr" ... to jsem bral taky jako relativně přijtaelnou formu reklamy.
Potom přišla rovnou smlouva, kterou stačilo podepsat a posalt zpátky. Pokud si dobře pamatuju, byla plná mých osobních údajů a nešla ani doporučeně. Vrchol a poslední kapka bylo, když mi najednou zvýšili limit kontokorenta o 10 000. Tehdy mi ješte některá korespondence od nich chodila k rodičům, ... zjistil jsem, že mi poslali papír, kde mi to zvýšení oznamují a pokud o něj nemám zájem, mám někam zavolat a zrušit to.
..co bude dál? Přistane mi na účtě čtvrt mega a pokud ho nevrátím, budu mít automaticky uzavřený úvěr?!
Jinak druhý účet mám u mBank a zatím si v podstatě nemůžu stěžovat ...