Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »otevře to v mnoha zemích prostor pro sociálnědemokratické strany, které budou po řecké vzoru rozhazovat a dál žít na dluh,Treba takove cleny Socialisticke internacionaly, jako je Nea Dimokratia, TOP09, CDU-CSU, Forza Italia a dalsi...
Kdyby v Evropě fungoval skutečný kapitalismus, pravděpodobně by na žádnou krizi vůbec nedošlo, protože každá země by se musela snažit fungovat co nejlépe.
Moc by som si ten kapitalizmus neidealizoval, pretože ani neviditeľná ruka nevie zabrániť ľuďom robiť blbosti a samotná existencia štátu v dnešnej podobe je nekapitalistická vec (či už svojim rozsahom alebo radikálnejšie svojou existenciou) (podobne platí pre projekt eura alebo inej národnej meny).
V jinych statech se to da rozsirit o pujcku na lecbu a skolne
za tohle bych někoho nakopal - na to platím daně a zdravotní a sociální pojištění
Je to tady zoufale (na tomto foru) - vsichni si jen zduvodnuji svoji prekoncepci, jak jsou Rekove lini.
Nevím, jestli jsou líní, hloupí, prolhaní nebo všechno dohromady. V každém případě se vlastní vinou (jako stát) dostali do pěkné kaše a ještě s sebou táhnou ostatní.
Ale ze Island udelal to same - to uz vas nenapadne.
Na Islandu to bylo trochu jiné - tam "jen" neuváženě nafoukli bankovní sektor. A hlavně mají výhodu, že je to malý státeček, takže jejich krach Evropa unese.
Samozrejme, ze ten dluh se bude muset odpustit, to je jasne. A prijdou dalsi a dalsi odpousteni.
Jenže je potřeba dohlédnout důsledky. Když stát zkrachuje, tak se přinejmenším část dluhů škrtne. To znamená, že věřitelé (převážně banky) přijdou o peníze a některé začnou také krachovat. Následně je státy budou muset zachránit a kvůli tomu se dále zadluží. To je spirála, ze které se jen těžko bude vystupovat.
Zodpovednost je i na veritelich. Nikdo nenutil nemecke banky nakupovat recke dluhopisy. Tam by si meli lide stezovat, na vedeni techto bank.
Chtělo by to trochu upřesnit. Podle mě je 95% zodpovědnosti na dlužníkovi a 5% na věřiteli. Není možné říct, že nebudu nic platit, že mi věřitel neměl půjčovat.
Není možné říct, že nebudu nic platit, že mi věřitel neměl půjčovat.Zajimave, takze kdyz Randymu pujcim litr a on mi ho nesplati, taky mam jit za statem? Nebo mi stat rekne, ze to je muj boj?
on už to někdo vyřeši:
S ohledem na velkou zadluženost občanů budou politické strany v nadcházejících volbách slibovat řady změn pro zmírnění dluhové pasti. V České republice je zaznamenán výrazný nárůst zadlužení, a to i dětí, které budou muset v dospělosti čelit mnohonásobně vyšším exekučním titulům.
Z tisku: Více než čtvrtina (téměř 27 procent) domácí populace žije od výplaty k výplatě a téměř polovina domácností (bezmála 49 procent) je zatížena dluhy. Za poslední rok se finanční situace zhoršila u více než nadpoloviční většiny populace (skoro 59 procent). Vyplývá to z říjnového průzkumu společnosti SANEP. V roce 2012 se ještě více prohloubí sociální nejistota a rozevřou se nůžky mezi bohatými a chudými.
Exekutorské úřady, které díky vysokým nákladům dosahují mnohasetmilionových zisků, mají prozatím dostatečný vliv podložen vládní legislativu. Stává se, že je dlužník exekučním řízením absurdně vystaven 10ti násobně vyššímu dluhu. České legislativě v rámci exekucí zcela chybí přiměřenost.
- Dluh nárůstá nepřiměřeně vzhledem k výši dluhu, čímž se defakto stává ještě více nevymahatelný
- Exekučně lze vymáhat i drobné částky do 10.000,-Kč, kdy celková výše dluhu mnohonásobně přeroste samotný dluh
- Exekutor má vyšší pravomoc než policie - pro zabavování věcí mu postačí pouze podezření a může bez soudního povolení vstoupit do jakýchkoli prostor. Za své úkony nenese téměř žádnou právní a ani hmotnou odpovědnost
- Za nedodržování lhůt při podání žádosti dlužníka o vyloučení věcí nemají téměř žádné postihy
- Exekutoři často sahají až k vydírání prostřednictvím dětí, zabavují jim hračky a vybavení dětských pokojů
Nesmyslnost mobiliárních exekucí spočívá zejména v tom, že většina zabavených věcí nemá významnou hodnotu a jejich prodej většinou nepokryje stěhovací službu, náklady na dražbu a náklady na exekuci samotnou. Často je tento druh exekucí používán pouze jako forma psychického nátlaku.
Dlužníkem se můžete stát snadno, opomenutí uhradit závazek, který věřitel nezaurguje. Neuhrazením pokuty v MHD nebo těžko prokazatelným zpochybněním samotné pokuty vůči snadno vykonavatelným pohledávkám ze strany státní správy.
Dítě je radost, ale i riziko. Dítě může svou nedbalostí nebo opomenutím rodinu zruinovat, neboť hmotně odpovědné jsou za něj rodiče. Centrální registr dlužníků zaznamenává stovky případů dluhu, které přecházejí na otce a matku. Často nejsou rodiče schopné dluh uhradit najednou a končí v EXEKUCÍCH.
co na to říct ...
Podle mě je 95% zodpovědnosti na dlužníkovi a 5% na věřiteli. Není možné říct, že nebudu nic platit, že mi věřitel neměl půjčovat.Samozrejme, moralni postoje muze mit kazdy jake chce. Nicmene, v realite je asi lepsi se nespolehat na to, ze to tak citi i ostatni. Asi tezko se na tohle sve tvrzeni (ze je 95% zodpovednosti na dluznikovi a 5% na veriteli) spolehnes i v praxi, kdyz pujde o penize.
Zatim mi přišlo, že ti chytřejší a šikovnější se vždycky nějak chytili, nejen ti s ostřejšíma loktama.
Dá se s tim něco dělat? Kdyby ze všechn států EU vycestovalo někam na furt dejme tomu 50% nejvzdělanější a nejkvalifikovanější pracovní síly ... snad by chyběli? Byla by pak vůle v EU něco měnit?
nesebestačné štátikyto je prosím kdo? Litva, Lotyšsko apod.? nebo myslíte někoho jiného?
Přesně tak. Odbourání celních bariér, možnost cestování a pohyb pracovních sil. Proč ne. Ale na úrovni Bruselu řešit žárovky nebo stupeň ohnutí banánu, to je na hlavuProtože tyto "drobnosti" národní vlády Bruselu s přehledem přepustí. Kdyby ovšem chtěl náhodou kecat do takové fiskální politiky, nebo podobně, to by bylo najednou řevu - troufám si tvrdit, že vesměs od stejných lidí, kteří teď kritizují EU za to, že Řeky pořádně nekontrolovala.
Kontrola účetnictví není totéž, co omezování podnikání.Dokážete říci konkrétní způsob, jakým evropská potravinová norma omezuje podnikání? Nebo jakým způsobem omezuje podnikání fakt, že se jako šampaňské smí po celé evropě jmenovat víno výhradně pěstované v jisté oblasti ve Francii? Co z těch věcí, za kterou tu EU kritizujete, způsobuje takové škody*?
Totéž mělo platit i při kontrole hospodaření států. Existuje-li společná měna a společná hospodářská politika, není kontrola ekonomiky země zásah do její suverenity. Takže můžeme mít jedno (ekonomickou suverenitu) nebo druhé (společné hospodářství).Pane Smolík, ruku na srdce, pokud by součástí nějaké evropské smlouvy bylo takové okleštění pravomocí, jako přesun hospodářské politiky do Bruselu, stál byste v jedné řadě mezi Václavem Klausem, Petrem Machem a ostatními zuřivými odpůrci. Když vám z nějakého důvodu vadí i pouhé evropské potravinové normy podvazující podnikání, tak to je potom daňová politika úplné vyhlášení války. Celá ta tragédie je v tom, že před Řeckou krizí byla taková věc zcela neprůchozí. A důsledkem dnešní krize tak bude pravděpodobně přesun pravomocí do Bruselu (nebo spíše Frankfurtu?), čili další omezení národní suverenity. Anebo postupný rozpad eurozóny, protože jak jste napsal, nemůžeme mít zároveň spolupráci napříč evropou a národní státy (což je mimochodem silně nekonzistentní s vaším vzpomínání na staré dobré EHS). * ano, máme tu ještě žárovky, ale ruku na srdce, to je tak nepatrný problém, že jsem všemi deseti za ČR součástí evropy a bez žárovek, než ČR na periferii světa se žárovkami a Klausem.
Dokážete říci konkrétní způsob, jakým evropská potravinová norma omezuje podnikání?
Zbytečné normy vytvářejí zbytečné náklady, které zejména menší firmy neunesou. Musíte všechny ty normy prostudovat (nebo spíš zaplatit právníkům, kteří to udělají za vás). Potom musíte přijmout další zaměstnance, kteří budou tyto normy ve firmě implementovat, kontrolovat a vykazovat kvůli kontrolám. Velká korporace nemá problém přijmout pár lidí navíc, ale pro malou firmu to může být likvidační.
Celá ta tragédie je v tom, že před Řeckou krizí byla taková věc zcela neprůchozí.
Hlavně jde o to, že od roku 1997 existuje tzv. Pakt stability, podle kterého měly euro státy hospodařit. V EU jsou si sice všechny státy rovny, ale Německo a Francie jsou jaksi rovnější. Proti nim nebylo možné plnění paktu vymáhat, takže to celé šlo do kytek.
Poletíte (oprávněně) jak špinavé prádlo. Jak je tedy možné, že tentýž (veleopatrný) bankéř, tak ochotně nacpe své peníze do zadlužené země? Není to náhodou spekulací - však on daňový poplatník to stejně zaplatí? A není náhodou současný výsledek summitu (prý politici se zachovali jako mafiání s nabídkou, kterou nelze odmítnout ) reakcí politiků na toto stupidní chování soukromých bank?
A malý kousek ze Švejka - to se nám to žere, když nám jiní půjčujou
důchod v roce 2029
http://www.aktuality.sk/clanok/193495/nasa-predstavila-navrh-novej-rakety-pre-lety-na-mars/
to už budú správci vášho dôchodkového fondu na Marse
a na druhou stranu třeba kolem gargana je spousta kavarniček kde pracují češi, poláci, maročani a kdoví kdo ještě
+ mají třeba druhou práci někde v továrně na zpracování škeblí (osobně jsem s nima letos mluvil - abychom se zase nehádali o zdroj informace )
ale EU to vyřeší !!! - Teď jsem slyšel užasnou zprávu:
otevřeme se více číně a jejímu kapitálu !!!
to bude přeci úžasné !!!
čína nám půjčí peníze, kterými zaplácneme naše potřeby - teda vlastně ne - umožníme číně aby v EU mohla více investovat a abychom si mohli kupovat více jejich zboží ...(fuj, jak jsem tomu mohl říct půjčka)
on chemtrails asi fakt funguje - akorát v bruselu to přehnali s dávkováním ...
Člověk je tak nastavený.
jj, já v tom lítám taky - dokud to jde, tak to jde a problémy vytěsňuju, popírám a tak podobně ...
... na problémech je zvláštní to, že narozdíl od hezkých věcí se kumulujou
Už som to medzitým našla... v čase, keď som to čítala to bolo na indexe... je možné, že sa šírili samizdatové kópie.To nebolo podstatné. Tovaryšstvo... toto? Zase mám od vás tip:).
Tiskni
Sdílej: