E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Byly zveřejněny videozáznamy, dostupné také s prezentacemi přímo z programu, a také fotogalerie z open source komunitní konference DevConf.CZ 2025 konané od 12. do 14. června v Brně.
Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Tiskni
Sdílej:
Vytvořila? Ahóóój
No jo, dívek tu asi moc není, že?:D
Jenom minimum, co takhle nějaký seznámení, vzhledem k místní komunitě si myslím že budeš během několika dnů místní celebrita, tak by bylo fajn vědět kdo vlastně jsi.
vim ~/.emacs
Ostatně, viděli jste už to video s ženským a mužským mozkem na ty trubko? (YouTube). Krabice, krabice, krabice...;)Myslíš takovýto s "Nothing Box"? To bylo docela geniální
<!--break-->
po úvodním textu, v tomhle případě tu značku dáš před obrázek, to co je před touto značkou bude vidět ve výpisu blogů a zbytek zápisku bude vidět po jeho otevření, přehled blogů je pak nepřehledný, když jsou v něm obrázky vim ~/.emacs
Pedofil?Nemáš problémy se čtením?
Já ve třinácti začínal na Knoppixu a Mandrake, ve čtrnácti jsem měl v dualbootu Debian, jestliže tě to tak zajímá...
(V květnu mi bude 20.)
Však ona Xpéčka jsou deset let stará, takže východisko není (ne, s Win7 na mě nechoďte, poslední měsíc jsem ten hnus na jednom počítači používal a vracím se tam radši k ruské pirátské vyladěné edici ykspéček).A diry v tech XP si zaplatujes sam? Ovladace na novy HW si pises taky?
Já vám nevím. Sám 7 spíš rád nemám (hlavně se mi narozdíl od XP nevejdou na disk), ale co jsem ve středu pozoroval workflow vedle sedícího spolužáka, tak to nemusí být zase tak zlé.