Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Tiskni
Sdílej:
Tak Arch neni vubec spatny - jeste by mohl mit neco jako je portage :D
jednak USE flagy, ale taky maskovani
[U-Ku-Xu]
{U,Ku,Xu}buntu
nebo {,k,x}ubuntu
. :-)
V Archu je nejen poměrně snadné, ale i běžné si desktop ohýbat co nejvíc ku svému přání....no, nevím jestli poměrně snadné, ale aspoň to, narozdíl od ostatních dister, jde =)
desktop ohýbat co nejvíc ku svému přáníještě sem nedělal s distrem který by bylo bezproblémovější než arch, aspoň v mém případě, Ubuntu, Fedora, Mandriva, Mint, CentOS a openSUSE vždycky v něčem zklamali, Arch zatím dokáže všecho to, co předchozí neuměli nebo v čem chybovali
Ubuntu 9.04 na notebooku jez je nejpouzivanejsim mym pc.
Jinak Ubuntu 9.10 na druhem notebooku.
Slax, Puppy, Slitaz .... takove ty male distribuce pro zkoumani a bastleni.
ozaj nepozna niekto mobil kde sa da dat debian? :)Nie je na debiane postavena ta nova Nokia?
Zkusil jsem různý distra, ale Archlinux je prostě nej :)
Jak je na tom arch s notebookama? Kdyz se rozhodnu si ho nainstalovat na notebook, bude mit uspavania wpacko fungovat hned, nebo musim tydny konfigurovat?
Jestli by ty tydny za ten xmonad nestaly ...
stabilní větev s upgradem na nový verze nejdřív tak po šesti měsících - zatím není dostatek ochotných lidí tohle udržovatTo by už ale nebyl Arch.
Gentoo taky neni spatny :)
V archu mi prijde trochu lepsi/rychlejsi reakce na otevrene bugy...
V archu mi prijde trochu lepsi/rychlejsi reakce na otevrene bugy...Než přišlo KDE4 a měl jsem aktuálnější než aktuální celý systém, čerpal jsem pro své balíčky záplaty právě z Gentoo, protože tam už byly, zatímco v Archu často nešly mnohé v ABS zahnívající balíčky sestavit s právě aktuálním gcc.