Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
V nejbližších dnech mě čeká reinstalace dvou počítačů s tím, že na oba počítače půjdou WinXP a Mandriva2007. Všude na serverech o PC se čte o recenzích WinVista a podobné. Mimo abclinuxu.cz linuxsoft.cz a root.cz se o recenzi linuxu nedočtete. Já bych to chtěl změnit.
Podle odkazu o blog níže nejmenovaný autor Reflexu dokonce linux pohřbil svojí debilitou. Když bych sepsal článek porovnání Win a Mandriva, od instalace po pár hodin používání. Napsal objektivní věci (čas instalace, čas bootu, co je potřeba doinstalovat a jak dlouho jsem s tím strávil,...) poté subjektivní pocit. Článek upravil do nějaké čitelné formy a poslal redaktorům všemožných serverů: technet.cz cdr.cz novinky.cz reflex.cz (šéfredaktorovi s vysvětlením že jeho zaměstnanec úmyslně poškozuje komunitu) ddworld.cz pctuning.cz czc.cz a další včetně linuxových serverů. Myslíte že je šance že alespoň někde by mne neposlali do p....e a článek zveřejnili?
Ptám se teď než začnu něco dělat. Samozřejmně aby měl článek nějakou hodnotu tak bych potřeboval poté opravit chyby a podobné. Případně byl by někdo ochotný mě podpořit?
Tiskni
Sdílej:
Napsal objektivní věci (čas instalace, čas bootu, co je potřeba doinstalovat a jak dlouho jsem s tím strávil,...)
A zmínit i cenu win (cca 4000, nero, antivir, firewall, plus další)Zpomnel jsi na ten photoshop
... Když na felu zapnu linux na přednášce tak se mne kamarádi ptají co to je a že je to hezký...ale to snad ne, FELaky nejak podcenujes ne? u nas ve studijni skupine mame asi 7lidi co nosi notebook, z toho 5 ma linux (bud jen linux, nebo dualboot)
Ačkoli se to může zdát neuvěřitelné, spousta lidí o Linuxu vůbec netuší.Přesně tak. Mně v šíření informovanosti o linuxu v mém okolí paradoxně pomáhá proprietární icq: vysvětluju neustále lidem, že soubory si posílat nebudeme, xtraz nehraju, ale zato mám u každého kontaktu jeho nastavení, zprávy si můžu přeposílat přes bluetooth do mobilu a když servery v icq naši společnou ip adresu načas bloknou, tak se připojím přes jabber transport a divím se, jakto že jim jejich super icqLite nešlape, když mě ten linuxovej icq jo.