Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »jinak ohledně té rychlosti, já mám asi tak 250 úhozů/min, což sice není nějak moc, ale pomalu se lepším...
Když jsem si to naposledy měřil, tak mi vyšlo jiný číslo, ale to sem nepatří
Naše Helena Matoušková se v Hannoveru 2001 postarala o senzaci, když odevzdala práci v novém světovém rekordu nad hranicí 800 úhozů za minutu. V Římě 2003 tuto hranici ovšem překonala výkonem, k němuž se nikdo na světě asi ještě dlouho při půlhodinovém opisu nepřiblíží, rychlostí 955 úhozů za minutu!
běžný text neobsahuje podmíněné skoky a cyklyto neni pravda, pokud ja prepisuju delsi text do pocitace, mam tam jak skoky tak cykly.
Nevím, do jaké míry je to pravda, nejsem špičkový fotbalista ani sportovní střelec. Na druhou stranu, i když jsem basket hrával pouze rekreačně, i tak jsem zjistil, že překvapivě přesné přihrávky na delší vzdálenost se mi vždycky dařily tehdy, když jsem na to nemyslel, ale nějak jsem to tam instinktivně hodil, jak to vyplynulo ze situace. Kdybych o tom přemýšlel, neměl bych šanci. Takže něco na tom asi bude.
Snažím se občas nějaký prstoklad dodržovat, ale ono to moc nejde, občas se mi do přehledných sekvencí znaků vloudí potřeba mačkat Ctrl-šipky, PageDown, F9 a jiné podivné klávesy a kombinace, které mi prstoklad rozhodí… S tím většina metodik a výukových programů nepočítá.
A navíc mám vlastní definici klávesnice – programátorskou, ale i tak se schopnost efektivně psát velmi hodí. Ještě se to naučit bez přemýšlení, ale ani po mnoha letech to stále není ono. Rychlost jsem si nikdy neměřil.
Většina metodik říká: po napsání písmene vrátit prsty do výchozí polohy. Tzn. po napsání nějaké krkolomné kombinace kláves vrátíte prsty do nějaké základní polohy a nemáte problém.Snažím se občas nějaký prstoklad dodržovat, ale ono to moc nejde, občas se mi do přehledných sekvencí znaků vloudí potřeba mačkat Ctrl-šipky, PageDown, F9 a jiné podivné klávesy a kombinace, které mi prstoklad rozhodí… S tím většina metodik a výukových programů nepočítá.
Když selžou všechny pokusy uvést zařízení do provozu, je dobré přečíst si návod.
Nemám čas zabývat se stupidními programy, kde se opisují bezobsažné texty typu "asdf jklů"
komentovaných diskusí (105)
- tak tenhle cas uz by se ti bohate vratil jen tady, natoz pri pouzivani mailu, chatu apod. Mam zkusenosti s tim, ze takove "nemam cas na" je spis pohodlnost (stejne jako je neuroza "nemam cas cekat 30 sekund, nez mi pocitac nabootuje"). Ony se ty texty "asfdjklů" neopisuji nijak dlouho.
Kromtoho: Naučíš se psát všemi deseti na české klávesnici a když pak chceš napsat nějaký zdroják, přepneš si na anglickou a budeš mít kadenci tak ta-ta-ta jako samopalTo prave neni pravda, jednak se anglicka a ceska klavesnice lisi v nekolika malo umistenich (y/z, diakritika), a pak, jednou ziskany prstoklad lze velice rychle pouzit pro vsechny mozne druhy rozlozeni (mozek si to v pohode prepne a prsty se kmitaji naucenym zpusobem - sam jsem to vyzkousel pri psani hebrejstiny a arabstiny, staci jen par hodin treninku, a nepotrebuji ani potrebne znaky namalovane na klavesach).
Tiskni
Sdílej: