V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Jo, a já jen dodám, že se nedivím XPLESovi, že srovnává Linuxovou komunitu s komunizmem, když tu bují cenzura! Pánové!To jsi trochu vedle, viď. Je totiž velký rozdíl mezi cenzurou a výběrem informací k určitému tématu. Zprávy o hospodaření včelařských spolků tu také nevydáváme - je to cenzura? Ne. Stejně tak zaměření zpráviček na ty, které se týkají primárně Linuxu, není cenzura, nýbrž snaha o udržení tématu. Ostatně, asi jsi přehlédl, že jsem v zápisku zmínil důvody tohoto postupu. Rozhodně nejde o averzi vůči MS - většina zpráviček o MS, které jsme nevydali, stejně totiž vyznívala v jeho neprospěch. A proto je zcela zcestné mluvit o cenzuře.
Proc neni problem psat o jinych firmach, kdyz udelaji neco souvisejiciho s Linuxem (a pritom normalne prodavaji jine produkty) a o MS ano?Jenže takto jsme se snažili to nedělat. Většina zpráviček o MS byla ve smyslu "MS pořád ještě neopravil tuhle velkou chybu v IE" - přičemž údajná souvislost s open source je ta, že Firefox je lepší, takže by ho všichni měli používat místo IE - a to považuji za off-topic.
Jaky by byl rozdil v tom, jestli by drobbins presel do MS do Googlu? A ktera zpravicka by prosla a ktera ne? MS neni cerveny rucnik .o)Zvláštní, že jsi si vybrala zrovna tuhle událost... viz zprávička Zakladatel Gentoo odchází do Microsoftu a blog So much for idealism.... My se MS neštítíme - jen bohužel tahle firma působí na lidi ne jako červený ručník, ale červený hadr. Kdykoliv MS provede něco, o čem se na netu píše, lidi v tom vidí souvislost s Linuxem. A ne vždy tam bývá. Ale jak vidíš - když přímá souvislost byla, zprávička vyšla.
Ono například zprávička týkající se databází má taky pramálo společného s F/OSSTo je pravda - proto je vydána fiktivním uživatelem "Reklama" - bylo prostě dohodnuto propagování té jejich akce, proto o tom čas od času vyjde zprávička.
Tiskni
Sdílej: