Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V okamziku, kdy se svobodu snazime udrzet nesvobodnym zpusobem, tak si tu svobodu nezaslouzime.Ta prohnila demokracie nas nuti jezdit na zelenou a ne na cervenou! kde je svoboda?!! proc si nemuzu vybrat barvu jakou chci? pryc s demokracii...HOAAAA! OMG! v takovychto diskusich by me uz ani neprekvapilo, kdyby tohle vzal nekdo vazne.
"Proč není např. nějaký syscall pro zjištění adresáře se zařízeními"
grep udev /etc/mtab | cut -f 2 -d " "
?
No... jen za předpokladu, že cílová mašina používá udev.
Spíš bych jako odpověď uvedl... Protože to není v Posixu a pokud by to programátoři aplikací na Linuxu začali používat tak by to zbytečně snižovalo portabilitu aplikací napříč unixy v nichž taková funkce není.
Disk:\Windows obsahuje seznam zařízení?Tohle jsem nikdy netvrdil. Psal jsem, že lze změnit instalační adresář Windows z Disk:\Windows na Disk:\janevimco.
Ano, KDE je lepší než GNOME.Ano, je to zcela zbytečné, ale cítím potřebu zdůraznit, za jak absurdní tento výrok považuju. Jo, taky myslím že on chtěl vědět, proč se vedou flamewary, to rozhodně není zapojení se do flamewaru. (Poškozuje váš vztah se známými, když mají Icq? Přestanete se s nima bavit, když nepřejdou na jabber? Ha ha.)
Není snad jednou z výhod Linuxu svoboda? Proč by někdo nemohl používat něco jiného, co vám zrovna nesedí? Velká výhoda Linuxu je právě ta svoboda výběru, proto bychom si ji měli užívat a né ji hatit...není problém, když někdo používá něco, co mi nesedí - problém je, když mi to začne nutit ... já příliš velkou svobodu výběru tedy nepociťuji; např. nemohu si vybrat desktopové prostředí, které bude krásně integrované, konfigurovatelné atd., a zároveň neprznící unixové principy svým čím dál větším opičením se po windows apod. odpověď, že mám svobodu vzít zdrojáky a udělat fork, který mi bude vyhovovat, je nesmysl - nejsem miliardář, abych uplatil odpovídající vývojářský tým proto flame; dát druhým najevo, že jejich názor není jediný (resp. jediný správný)
nemohu si vybrat desktopové prostředí, které bude krásně integrované, konfigurovatelné atd., a zároveň neprznící unixové principy svým čím dál větším opičením se po windows apod.hm.. jak třeba KDE (nebo co jste myslel) przní unixové principy opičením se po windows? je každé opičení se po windows nutně przněním unixových principů? (jak je przní např. minimalizační, maximalizační a zavírací tlačítko v pravém horním rohu okna? což je taky opičení se po windows.) já se rád poučím, abych svým výběrem někoho neomezoval.:)
Tiskni
Sdílej: