Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Blíží se konec roku a tak jsem dostal za úkol objednat nějaký ty dárkový předměty s potiskem našeho loga pro zákazníky. A protože jsem nedávno objevil jednoduchost a otevřenost formátu *.SVG, rozhod jsem se že otestuju ony firmy, jak na tom jsou.
Oslovil jsem celkem tři firmy a spolu s objednávkou šoupnul do mejlu firemní logo v SVG formátu. Dvě mi následně poslali korekturu nebo potvrzení objednávky. Až na jednu. Nejdříve mi volala poměrně příjemně znějící paní, že prý jestli bych jim to neposlal znovu, protože jsem e-mail podepsal elektronickým klíčem a nemůže jej přeposlat grafikovi. Chtěl jsem jí začít vysvětlovat, že nemá používat Outlook Express (už jsem se s tím jednou setkal), ale rychle jsem si to rozmyslel, nechtěl jsem působit drze. Místo toho jsem jí poradil geniální věc, a to soubor si někam uložit a poté vložit do nového mailu grafikovi. Souhlasila a zavěsila. Následně jsem dostal e-mail, že potřebuje logo zaslat ve formátu Corelu Draw. (pro zajímavost neupřesnila v jaké verzi) I když logem v corelu disponuju, tak jsem si řek, že jí třeba naučím používat něco nového. Odpověděl jsem na mail s tím, že Corel samozřejmě SVG umí importovat a nemá s ním problémy. Odpověděla mi, že ani jí a ani grafikovi v tiskárně se jí tento formát nepodařilo "otevřít", ať zašlu logo v corelu. Tak jsem jí teda vysvětlil, že Corel sice neumí přímo SVG otvírat, ale že jej umí naimportovat do existující grafiky. Dále že formát Corelu neni vhodný pro zasílání podkladů pro tisk, protože verze formátu CDR nejsou compatibilní mezi sebou a to v obou směrech. (Vyzkoušeno, například čárové kody ve verzi 9 jsou úplně rozhozený ve vyšších verzích a otvírání vyšších verzí ve starším Corelu je nemožné). No nakonec jsem tedy s tímto vysvětlením rezignoval a poslal logo v Corelu 9 (kterej se poměrně dost ještě používá). Takže Jak to stim SVG teda je? já myslel, že když to ty programy jak Corel tak určitě Photoshop, který jsou v rádoby profesionálních tiskařských firmách nejvíce používané, umí, tak že to je nejideálnější forma pro přenos vektorových dat. A nebo je to jenom o lidech?
Tiskni
Sdílej:
ani grafikovi v tiskárně se tento formát nepodařilo "otevřít"IMHO to něco vypovídá o tom, na jaké úrovni takový "grafik" je. Máš-li na vybranou z různých firem, tak bych se touto už dál nezabýval.
vim ~/.emacs
vim ~/.emacs
A libsvg získáš jak? vykouzlíš si ho?Co třeba:
wget http://cairographics.org/snapshots/ libsvg-0.1.4.tar.gz
librsvg
chtějí především aplikace využívající gtk+ - u mě GIMP a VLC.
vim ~/.emacs
To taky nebylo na tebe.Tak asi špatně vidím :-/
[root@localhost /]# modinfo img_exec filename: /lib/modules/2.6.18.2/kernel/drivers/fs/img_exec.ko license: GPL description: Graphic Image Executing Handler vermagic: 2.6.18.2 mod_unload 686 REGPARM 4KSTACKS gcc-4.0 [root@localhost /]# modprobe img_exec [user@localhost ~]$ ./tapeta.jpg(následuje spuštění oblíbeného grafického prohlížeče...)
binfmt_misc
(který požral i některé dříve používané speciální handlery) by to také zvládl, pokud by se správně nastavil.