Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »file:///
). V CSS testu byl FireFox 2x rychlejší (3 vteřiny proti 6 u Seamonkey). Výpis všech příspěvků jednoho soukromého fóra (asi 640 kB HTML + jednoduché CSS) zvládl FireFox za 8 vteřin a Seamonkey za 11 vteřin. (Pro zachování rovných podmínek bylo HTML načítáno z pevného disku.)
Nicméně Seamonkey je jistě užitečný projekt. Pokud někdo nemá rád e-mail v HTML stránce a neokouzlí jej ani Pine či Mutt, není špatné mít v prohlížeči e-mailového klienta. Oddělení Thunderbirdu a Firefoxu mi přijde poněkud zvláštní. Proto snad také vývoj Mozilly jako Seamonkey pokračuje, pokud se nepletu.
/var/mail
, takže v Mozille/Thunderbirdu to šlo trochu ztuha. Dorazilo mě však, že si oba tyto klienty přesunuly poštu z /var/mail
k sobě a to se mi moc nelíbilo. Jde to změnit?
"Operu jsem si taky moc neoblíbil, moc se mi nelíbí způsob ukazování oblíbených stránek na hlavním panelu a také to, jak otvírá nové záložky. Rychlejší než Firefox se mi taky nejeví, potřebuje však míň paměti."Toto vsecho se da v Opere nastavit podle vlastniho prani. Jinak mne v emailu na centrumu Opera taky pada.
nutnostíNikdo mě nenutí...
Odjakživa jsem byl zastáncem Centrum.cz.odjakživa mě centrum.cz sralo, zprasenejma stránkama počínaje, pokračuje přes agresivní reklamu, efektivní likvidaci Xchatu (a kdovíkoho ještě o čem nevím; na Xchatu jsem kdysi býval pravidelně ...), a u nechodících mailů kamarádům (resp. od nich), kteří, kdovíproč, centrum.cz používají, konče ...
Tiskni
Sdílej: