Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
file:///
). V CSS testu byl FireFox 2x rychlejší (3 vteřiny proti 6 u Seamonkey). Výpis všech příspěvků jednoho soukromého fóra (asi 640 kB HTML + jednoduché CSS) zvládl FireFox za 8 vteřin a Seamonkey za 11 vteřin. (Pro zachování rovných podmínek bylo HTML načítáno z pevného disku.)
Nicméně Seamonkey je jistě užitečný projekt. Pokud někdo nemá rád e-mail v HTML stránce a neokouzlí jej ani Pine či Mutt, není špatné mít v prohlížeči e-mailového klienta. Oddělení Thunderbirdu a Firefoxu mi přijde poněkud zvláštní. Proto snad také vývoj Mozilly jako Seamonkey pokračuje, pokud se nepletu.
/var/mail
, takže v Mozille/Thunderbirdu to šlo trochu ztuha. Dorazilo mě však, že si oba tyto klienty přesunuly poštu z /var/mail
k sobě a to se mi moc nelíbilo. Jde to změnit?
"Operu jsem si taky moc neoblíbil, moc se mi nelíbí způsob ukazování oblíbených stránek na hlavním panelu a také to, jak otvírá nové záložky. Rychlejší než Firefox se mi taky nejeví, potřebuje však míň paměti."Toto vsecho se da v Opere nastavit podle vlastniho prani. Jinak mne v emailu na centrumu Opera taky pada.
nutnostíNikdo mě nenutí...
Odjakživa jsem byl zastáncem Centrum.cz.odjakživa mě centrum.cz sralo, zprasenejma stránkama počínaje, pokračuje přes agresivní reklamu, efektivní likvidaci Xchatu (a kdovíkoho ještě o čem nevím; na Xchatu jsem kdysi býval pravidelně ...), a u nechodících mailů kamarádům (resp. od nich), kteří, kdovíproč, centrum.cz používají, konče ...
Tiskni
Sdílej: