NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Už je to tak. Těžko se to přiznává, ale jsem závislý na Síti a Tučňácích. Uvědomil jsem si to, když jsem po třech hodinách sezení ve škole v počítačové hale odcházel domů. Pár kroků před fakultou jsem se zastavil a uvědomil si, že jsem za poslední tři hodiny zírání do monitoru neudělal nic, co by mělo nějaký smysl. Říká se tomu "tupé zírání" nebo ještě lépe "čumění do blba". Horší bylo, že to co jsem potřeboval zařídit (stáhnout aktualizaci webu, na jehož tvorbě se podílím, zjistit, kdy mám angličtinu...) jsem neudělal. Tak jsem se samozřejmě vrátil a proseděl v hale další necelou hodinu.
Podobně to vypadá vždycky, když sednu k linuxovému stroji. Pokaždé je co zkoušet, nastavovat, testovat... A hodiny utíkají, aniž by se to nějak projevilo na odvedené práci. Asi je to problém všech "virtuálních prostředí". Člověk nemusí nic dělat, stačí jen sedět, koukat před sebe, občas něco zmáčknout a pořád se něco děje. O škodlivosti internetu se popsaly už stohy papíru a asi na tom opravdu něco bude. Ani hrátky se systémem mi nevezmou tolik času.
Zajímalo by mě, jak se pohybují na Síti ostatní. Preferujete "brouzdání bez cíle sem-tam" nebo prohlížíte jen cíleně předem vybrané stránky? Stává se vám, že zjistíte po několika hodinách strávěných klikáním v prohlížeče, že to byl ztracený čas? A co Tučňák? Kolik času věnujete "hraní si se systémem"?
Moje odpovědi jsou: tak napůl; ano; hodně
Tiskni
Sdílej:
V poslední době cíleně už jen projdu pár stránek, iHned, iDnes, Ábíčko, GD = pro obecný přehled, mám si s čím hrát, jsem linuxové ucho, tak na sobě zkouším pracovat. Objevil jsem krásu černého humoru knih I.B. Singera, chystám se zase na Zeměplochu, ve volnu "řádíme" na inlajnech.
Čili snažím se žít. Život je dlouhý (doufejme ), soud přijde snad až na konec, co jsme promarnili, nikdy nevíš, co se Ti bude hodit, co jsi se kdy dověděl = proto ani tohle neproduktivní" konání se Ti nemusí zdát vždy tak jalové.
Já bych řekl, že člověk musí být se sebou spokojený i nespokojený, jak v čem a jak komu to přizná.
esync && emerge -avuNDt world
a celej den u toho sedím.