Byla představena nová verze modelu Claude Opus 4.6 od společnosti Anthropic. Jako demonstraci možností Anthropic využil 16 agentů Claude Opus 4.6 k vytvoření kompilátoru jazyka C, napsaného v programovacím jazyce Rust. Claude pracoval téměř autonomně, projekt trval zhruba dva týdny a náklady činily přibližně 20 000 dolarů. Výsledkem je fungující kompilátor o 100 000 řádcích kódu, jehož zdrojový kód je volně dostupný na GitHubu pod licencí Creative Commons.
Kultovní britský seriál The IT Crowd (Ajťáci) oslavil dvacáté výročí svého prvního vysílání. Sitcom o dvou sociálně nemotorných pracovnících a jejich nadřízené zaujal diváky svým humorem a ikonickými hláškami. Seriál, který debutoval v roce 2006, si i po dvou dekádách udržuje silnou fanouškovskou základnu a pravidelně se objevuje v seznamech nejlepších komedií své doby. Nedávné zatčení autora seriálu Grahama Linehana za hatecrime však vyvolává otázku, jestli by tento sitcom v současné Velké Británii vůbec vznikl.
Společnost JetBrains oznámila, že počínaje verzí 2026.1 budou IDE založená na IntelliJ ve výchozím nastavení používat Wayland.
Společnost SpaceX amerického miliardáře Elona Muska podala žádost o vypuštění jednoho milionu satelitů na oběžnou dráhu kolem Země, odkud by pomohly zajistit provoz umělé inteligence (AI) a zároveň šetřily pozemské zdroje. Zatím se ale neví, kdy by se tak mělo stát. V žádosti Federální komisi pro spoje (FCC) se píše, že orbitální datová centra jsou nejúspornějším a energeticky nejúčinnějším způsobem, jak uspokojit rostoucí poptávku po
… více »Byla vydána nová verze 2.53.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 70 vývojářů, z toho 21 nových. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 216. sraz, který proběhne v pátek 20. února od 18:00 v Red Hat Labu (místnost Q304) na Fakultě informačních technologií VUT v Brně na ulici Božetěchova 1/2. Tématem srazu bude komunitní komunikační síť MeshCore. Jindřich Skácel představí, co je to MeshCore, předvede nejrůznější klientské zařízení a ukáže, jak v praxi vypadá nasazení vlastního repeateru.
Byla vydána nová major verze 9.0 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled novinek, vylepšení a oprav v poznámkách k vydání.
Hodnota Bitcoinu, decentralizované kryptoměny klesla pod 70 000 dolarů (1,44 milionu korun).
Valve z důvodu nedostatku pamětí a úložišť přehodnocuje plán na vydání zařízení Steam Controller, Steam Machine a Steam Frame: „Cílem tedy stále zůstává vydat všechna tři nová zařízení v první polovině letošního roku, ale přesná data a ceny jsou dvě věci, na kterých usilovně pracujeme a jsme si dobře vědomi toho, jak rychle se v tomto ohledu může vše změnit. Takže ač dnes žádné zveřejnitelné údaje nemáme, hned jak plány finalizujeme, budeme Vás informovat.“
Do 20. února lze hlasovat pro wallpapery pro Ubuntu 26.04 s kódovým názvem Resolute Raccoon.
Dnes to bude opravdu hutné, silné kafe, protože sepíšu dohromady tři různé myšlenky dnešního rána. Jak je to opravdu s maturitou z matiky, jak se poučili z vichřice správci zeleně u nás v Řečkovicích a skandální odhalení, že ve skutečnosti neprasí cyklisti, ale... A jelikož spěchám na oběd, bude to rychlé
.
Před několika dny jsem zaslechl úryvek z poslanecké sněmovny. Teprve po včerejší debatě s kolegy (také studenty učitelství matiky pro SŠ) mi došlo, proč nebyla uzákoněna povinná maturita z matematiky. Důvod je prostý. V poslanecké sněmovně by neseděl patrně nikdo s maturitou. Některým jedincům tam totiž dělají problém prosté kupecké počty (odčítání), takže řešení nějaké, třeba kvadratické, rovnice po nich opravdu nemá smysl požadovat. Jistý pán tam pronesl "Dnes, nějakých čtrnáct patnáct let po devětaosmdesátém...". Jelikož to nebyla nahrávka starší jednoho dne, mají v poslanecké sněmovně buď časoprostorovou trhlinu s časovým posunem tři čtyři roky nebo se do poslanecké sněmovny může dostat člověk, který nedokáže odečíst 1989 od 2007...
Zdá se, že v naší městké části řečkovické se páni radní poučili z jistého známého českého filmu a ne z nedávné vichřice. Rozhodli se totiž naše luhy a háje provětrat "zkrácením" keřů na délku maximálně 10 cm od země, pravděpodobně proto, aby tak umožnili případným dalším poryvům větrů důkladně pokosit zbylou vegetaci. Jako alternativní vysvětlení se nabízí aplikace nějakého moderního výzkumu v oblasti podpory vegetačních cyklů u keřů či snaha vyčistit ten několikaletý nános bordelu, který tam pravidelně vytváří spoluobčané, kterým je za těžko odnést obal od müssli tyčinky či vyžvýkanou žvýkačku o pět metrů dál do koše. První alternativu vyvrací zkušenost s nedávným kácením zcela proschlého stromu, které bylo provedeno v asi deseti stupňovém mrazu (což vypovídá o křehkosti takového stromu) osobou, která na strom vylezla s nastartovanou motorovkou a pak ořezávala větve ve své bezprostřední blízkosti. Závěračné utnutí kmene provedli metodou "kývání naříznutého kmene na všechny strany" bez jakéhokoliv zajištění, ačkoliv strom strál asi dvaapůl metru od (obydleného) paneláku na straně s okny.
Myslíte si, že na silnicích prasí cyklisti? Ne, není tomu tak. Ve skutečnosti opravdu prasí -- cyklistky! Dneska ráno (asi před půl hodinou
), jedu takhle do školy a zastavuji před kruháčem na Slovaňáku. Stojím blízko krajnice a těsně přede mnou čeká ještě jedna škodovka, až se uvolní místo na kruháči. Sotva škodovka povolí brzdy, prosviští mezi mnou a zadním kolem škodovky v kombinéze oděná slečna na silničáku, předjede i škodovku, vhrne se na kruháč, načež jí dochází síly a předjíždí ji škodovka a následně i já... No třeba budou její orgány ještě celé, až to zkusí mezi dvěma auty, aby je mohli alespoň někomu transplantovat.
Howgh, konec dnešní dávky blábolů, jdu na oběd.
.
Tiskni
Sdílej:
To by člověk nevěřil, jaká věda se skrývá za obyčejným Hookovým zákonem.
než přišla cvika z pružnosti a plasticity.Pružnost II. je pohodová záležitost, ne? Kdo teď v Brně učí?To by člověk nevěřil
No dobrá, je pravda, že takové věci jako je malá násobilka člověk na vysoké (obzvláště na matice) pod náporem oborů integrity, zbytkových tříd a metrických prostorů zapomene rychleji než se dostane do půlky studia
, ale pokud někdo mluví v poslanecké sněmovně, mohl by se při tak náročné početní úloze pokusit dostat alespoň do tolerance +-1 rok
...
je to jen vzdálenost 2 bodů v R**1To záleží na tom jak se taková vzdálenost počítá. Leckdo by mohl říct, že kecáš
To se mi na tobě líbí.
. (Opraveno.)
.