Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Dneska mi teda zrovna moc přáno není. Chtěl jsem si udělat druhého Ježíška ale jediné co z toho mám je blbá nálada.
Ve středu jsem si na CzechComputeru objednal externí disk, mooooc jsem se těšil na přestěhování hudby, filmů a dalších ptákovin na tohohle nového miláška, chtěl jsem na svém stávajícím interním SATA disku z uvolněného místa udělat hezkého fleka pro FreeBSD a trochu si hrát.
Ale nezadařilo se ... Tajně jsem doufal, že vytoužený balíček s miláškem příjde do konce týdne, podařilo se... ( taky máte rádi ten pocit když si pro něco takového jdete, když si to nesete domů a rozbalujete ?) Sice kolem vyzvedávání balíku bylo docela hodně srandy, ráno mě Česká Pošta nezastihla, takže jsem musel podniknout vzrušující cestu po poštách v okolních vesnicích, kde že ten balík teda je .. No nic, o půl čtvrté jsem si ho hrdě nesl domů. Rozbalil, pokochal, připojil a ztuhnul .. Linux se netvářil, že by o nějakém disku věděl, windows hrdě oznámil připojení jakéhosi zařízení které o 5 sekund později s lítostí nerozpoznal ... ajaaaaj je zle.. nečekané se stalo skutečností. Milášek je pokažený/ vadný kus/ nebyl mi přán/ nějaký maňas s ním při přepravě fláknul/ či co já vím .. prostě mám po radosti. V úterý hurá na poštu, balík se projede po republice vstříc reklamačnímu oddělení CzechComputeru. No co no, svět se nezboří, si holt počkám .. smůla :)
Tiskni
Sdílej:
A co když prostě disk není USB mass storage zařízeníJe to USB Mass Storage. Funguje perfektně (Ubuntu Linux), když ho kolega píchnul k Windows, tak to taky bylo bez problémů...
usb mass storage OK
hodil jsem tam Ext3 a také bez problému
uz 4 mesice v provozu, obcas neco kopiruju, prehravam z toho filmy
Jestli všechno není (zase) jen o lidech, na které narazíte, kamarád má zkušenost s více doručovatelskými firmami a tvrdí, že chybu umí udělat všechny.
Po Praze si rád vyřizuju vše osobně. To, co jde, když jsme loni kupovali dva monitory a desktop, tak jsme si to taky nechali přivézt.