Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »jaký společný zájem můžou mít "linuxoví Moraváci a Slezané" na rozdíl od Čechů, to mi asi nikdy nedojdejednoduchý - vyhnout se D1
Jako jsou spadovym uzemim Cechy, tak je takovym spadovym uzemim i Morava se Slezskem. Zkus se podivat na mapu republiky a do dejepisu a pochopis, proc maji tyto zeme jiste specificke postaveni v ramci Ceska.Vlastně by měla mít Morava i vlastní doménu (.mo?), vlastní locale (cs_MO?), aby se dostálo všem "specifickému postavení", zejména co týká Internetu a OpenSource vůbec :P A do budoucna lze samozřejmě čekat čím dál tím větší a větší "špecifika" Moravy, Slezska, frýdlantského výběžku a vůbec všech možných i nemožných zákoutí. Máte recht, historia magistra vitae ;)
Jsem pro nazev SM LUG ;DNo, jelikož ustálené spojení je Morava a Slezsko, v tomto pořadí, tato dvě písmena patří prohodit... pikantní to bude tak jako tak :D
Na úrovni teoretických úvah je to bohužel vše, co k tomu můžu dodat. Pokud bude něco konkrétního, budu-li moci rád pomůžu.
K tomu mě napadlo - na webu vyvěsit nejbližší akce a k nim body je potřeba zařídit/dodat/udělat/napsat/... . Z konkrétních věcí bych si mohl (a nejen já ) lépe vybrat.
A hele - LUGástěnka (tm) - že by nová služba Ábíčka ?
OK - vzhledem k tomu, že něco takového tady na severu chybí i mně, jsem PRO. Ostravské linuxové semináře už delší dobu váznou (bohužel), takže by bylo fajn, kdyby se nějaký podobný projekt dostal ze stádia tlachání do stádia realizace ...
Jinými slovy, pokud to bude v rámci mých možností/schopností a přestože mám času míň než bych chtěl -> rád "přiložím ruku k dílu".
Tiskni
Sdílej: