Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
jaký společný zájem můžou mít "linuxoví Moraváci a Slezané" na rozdíl od Čechů, to mi asi nikdy nedojdejednoduchý - vyhnout se D1
Jako jsou spadovym uzemim Cechy, tak je takovym spadovym uzemim i Morava se Slezskem. Zkus se podivat na mapu republiky a do dejepisu a pochopis, proc maji tyto zeme jiste specificke postaveni v ramci Ceska.Vlastně by měla mít Morava i vlastní doménu (.mo?), vlastní locale (cs_MO?), aby se dostálo všem "specifickému postavení", zejména co týká Internetu a OpenSource vůbec :P A do budoucna lze samozřejmě čekat čím dál tím větší a větší "špecifika" Moravy, Slezska, frýdlantského výběžku a vůbec všech možných i nemožných zákoutí. Máte recht, historia magistra vitae ;)
Jsem pro nazev SM LUG ;DNo, jelikož ustálené spojení je Morava a Slezsko, v tomto pořadí, tato dvě písmena patří prohodit... pikantní to bude tak jako tak :D
Na úrovni teoretických úvah je to bohužel vše, co k tomu můžu dodat. Pokud bude něco konkrétního, budu-li moci rád pomůžu.
K tomu mě napadlo - na webu vyvěsit nejbližší akce a k nim body je potřeba zařídit/dodat/udělat/napsat/... . Z konkrétních věcí bych si mohl (a nejen já ) lépe vybrat.
A hele - LUGástěnka (tm) - že by nová služba Ábíčka ?
OK - vzhledem k tomu, že něco takového tady na severu chybí i mně, jsem PRO. Ostravské linuxové semináře už delší dobu váznou (bohužel), takže by bylo fajn, kdyby se nějaký podobný projekt dostal ze stádia tlachání do stádia realizace ...
Jinými slovy, pokud to bude v rámci mých možností/schopností a přestože mám času míň než bych chtěl -> rád "přiložím ruku k dílu".
Tiskni
Sdílej: