Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »
Diskuse byla administrátory uzamčena.
Chápu co ti vadí, ale je to na úhlu pohledu, já z gmailu posílám jen kraviny, běžný dopisování atd..Takže tohle vítám, na pracovní maily mám vlastní server.
# modprobe ironie [630720487.515250] Loading irony support…(to první číslo jsem tipnul, snad tím neurazím :))
(to první číslo jsem tipnul, snad tím neurazím :))Hm, to byl Linux 0.01 ještě na houbách, když jsem tenhle stroj s Linuxem bootooval :)
Videt ze Vas Gmail prekvapil technologii znamou ze sci-fi filmu. Co na tom ?
Jeden s Facebookem, druhy s Gmailem .....
Uz cekam zapisek "Proc koncim se zivotem"
Jeden s Facebookem, druhy s Gmailem .....
A za chvily se najde dalsi, ktery konci s Ubuntu
externí obrázek – screenshot obrazovky
něco, co bych rád udělal už dlouhoMně to nepřijde tak strašný… Sice mám už nějakou dobu vlastní mailserver, ale když se člověk vykašle na to jejich webové rozhraní a stahuje si to k sobě, tak to má zálohované a komfort desktopového klienta.
in:spam from:cz
labels se všemi jejich výhodami (více štítků najednou, štítky i když je email v Inboxu, triviální automatizované štítkování včetně zpětného, označení "selected emails" štítkem )Více štítků najednou TB umí, štítkuje samozřejmě i v Inboxu. Automatické štítkování umí TB také (nepoužívám, štítkuji pomocí Sieve na serveru).
jednoduché, rychlé ale mocné cli-like vyhledávání, např. in:spam from:czTohle asi nejde, nevím...
Undo sentO tomhle jsem hodně přemýšlel a nepřišel jsem na to, k čemu je možnost storna po pár vteřinách vlastně dobrá. Na chybné odeslání (když už se mi povede) přicházím v době, kdy už by to bylo skutečně odeslané i u GMailu.
Starred emailsHvězdičkování? TB umí.
eBay a Paypal authentification - Lab featureNevím, o co jde - ale asi to v TB není, leda v nějakém rozšíření.
Archive email, oddělení všech emailů od InboxuOpět neznám podrobnosti. Archivaci TB umí, u "oddělení od Inboxu" nevím, o co by mělo jít.
Dost šikovný polothreadový systém, dělení na konverzace, ne na emailyTady připouštím, že by se v TB dalo ještě udělat dost práce.
Storno po pár vteřinech občas přijde vhod, občas odešlu omylem (misclick), občas si rychle vzpomenu, že jsem zapomněl dát tu přílohu či někoho připsat...Občas se hodí, to je fakt – dříve bylo celkem běžné nastavení e-mailových klientů, že se zprávy ukládaly nejdřív do složky „Pošta k odeslání“ a odeslaly se až po kliknutí na tlačítko nebo po uplynutí intervalu – neměl by být problém takhle nastavit klienta i dnes (i když už nemáme vytáčené spojení).
Gmail umí (nějak) poznat pravé emaily z eBay a Paypal a označit je klíčkem, viz přiložený souborAsi kontroluje DKIM podpis – u mě to kontroluje server a nepodepsané vrací (záleží na ADSP politice odesílatele). Pro Thunderbird je tu nějaké rozšíření (nezkoušel jsem), pro případ, že si člověk pustí ty podvržené maily až do schránky a pak si to chce nechat nějak zobrazit. Případně tohle pro SPF: Thunderbird Sender Verification Extension
No, snad to někdo někdy do TB implementuje...To už umí, nebo myslíš něco jiného?
+---------------------------+ |> Inbox| Prní zpráva | |Outbox | > Druhá zpráva | |Trash | Třetí zpráva | |Složka +-------------------+ |Složka | Náhled druhé | |Složka | zprávy | +-------+-------------------+Pak jsem ještě zažil malé WTF, když jsem si chtěl změnit adresu v hlavičce
From:
, ale řekněme, že to je jenom kosmetická podivnost.
hlavně pokud se toho chytne víc poskytovatelů BFU-webmailůMinimálně Seznam už to nějaký ten pátek má. Původně jsem si myslel, že to má být obrana proti šokující reportáži nejmenované televize („Seznam umožňuje nabourat se cizím lidem do e-mailu a posílat zprávy jejich jménem!“), ale výsledek je skutečně takový, jak píšeš. Tohle je podle mě jedna z věcí, která by se měla vysvětlit na ZŠ/SŠ v informatice. Hlavně, že se místo toho probírá… no já vlastně ani nevím, my jsme toho v informatice ani moc neprobrali.
Hlavně, že se místo toho probírá…...jak odeslat zprávu v programu Outlook Express. Prostě něco jako: klikněte sem, potom sem, pak sem...
Dokonce si pro odevzdávání úkolů naší třídy paní učitelka zřídila zvláštní účet na Seznamu....zatímco mohla říct školnímu adminovi, aby ho zřídil na školním mailserveru, když už to chce řešit takhle.
...zatímco mohla říct školnímu adminovi, aby ho zřídil na školním mailserveru, když už to chce řešit takhle.Ale ten školní mail vypadá nějak divně! Ne, mně spíš vadí, jak ty hodiny informatiky vypadaly a co se v nich probíralo. Nikdo kromě mě doteď není schopen naformátovat jednoduchý dokument a tak polovina studujících pořád zpracovává výsledky měření tak, že je zadá do tabulky v Excelu a potom počítá na kalkulačce a do dalších buněk výsledky z kalkulačky přepisuje. O nějakém základním ponětí o bezpečnosti (phishing, ochrana soukromí na Internetu…) nemlže být řeč.
Nikdo kromě mě doteď není schopen naformátovat jednoduchý dokumentVětšinu dokumentů není potřeba (ručně) formátovat. Stačí je psát v TEXu a ten už se o všechno postará. Takhle jsem psal například diplomku a žádné formátování jsem naprosto neřešil. Podobně se připravují kupříkladu skripta (nejen) na FELu a jsou výrazně kvalitnější než drtivá většina dokumentů, jejichž tvůrci se je snaží naformátovat.
polovina studujících pořád zpracovává výsledky měření tak, že je zadá do tabulky v Excelu a potom počítá na kalkulačce a do dalších buněk výsledky z kalkulačky přepisujeHmmm, to je proto, že jim zjevně nikdo z učitelů neřekl, že Excel je tabulkový kalkulátor
O nějakém základním ponětí o bezpečnosti (phishing, ochrana soukromí na Internetu…) nemlže být řeč.Za chvilku to ani nebude potřeba. O bezpečnost se přece postarají moudří cenzoři
Většinu dokumentů není potřeba (ručně) formátovat. Stačí je psát v TEXu a ten už se o všechno postará.Jojo, přijít na studenty SŠ s LaTeXem, to budou dávat pozor :) aspoň těch 5 minut, než zjistí, že je to něco jiného než co si představují :))
Stačí je psát v TEXu a ten už se o všechno postará.On se o to postará i Writer a i ten Word, když ho člověk použije správně.
... když se člověk vykašle na to jejich webové rozhraní a stahuje si to k sobě, tak to má zálohované a komfort desktopového klienta.vážně? slyšel jsem nějaké pomluvy, že u tohoto řešení jsou dost velké problémy s některými googlími výmysly typu deduplikace mailů ...?
Proč by Google nemohl dělat deduplikaci?protože pro některé lidi (resp. jejich způsob zpracování pošty) je dost zásadní rozdíl, jestli mail dostanou jednou nebo ve všech kopiích, jak byl poslán?
+1
Thunderbird to dělá taky a už jsem mu mnohokrát děkoval :), v práci mi to Outlook neumí a kolikrát jsem naspal: "...v přiloze..." a poslal to bez přílohy.
Thunderbird: Found an attachment keyword: přílozeKončím s TB!
On jen pilný čtenář všech blogů pochopí, že se jedná o persifláž.Chtělo by se dodat, že by měl být zároveň i pilným čtenářem slovníků cizích slov. Nikdy jsem nebyl ultraortodoxní příznivec češtiny, ale v poslední době nestačím kroutit hlavou, co že to existují za slova.
Tiskni
Sdílej: