Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Welcome to desktop Linux! Here are some of my distro recommendations:
Ubuntu is a hugely popular OS. If you want to get deep into desktop Linux, Ubuntu made a few annoying decisions, but it's honestly not a big deal. It's popularity means the Internet has loads of guides and tutorials for almost everything on Ubuntu, so my few issues are easy to solve anyways.
Fedora Workstation gives you a nearly pure Gnome experience. It's backed by RedHat and it's remarkably stable while also using modern Linux techniques and technologies. A solid choice if you want your system to "just work."
Linux Mint. It's Cinnamon desktop is not Gnome, but Mint is a lightweight and comfortable distro for new users. It's also based on Ubuntu, so a lot of the guides and software that are available for Ubuntu will also (probably) work on mint.
Takže super článok...
čo si človek s toho môže zobrať ako hodnotné.
1.. mimozemsky zivot existuje.
2.. vacsina forma mimozemskeho zivota su bakterie a mikroby.
3.. ta mensina je inteligentna ako my.. skludom mozu byt aj vyspelejsi nez my vsak clovek ako druh tu nie je moc dlho a kam sme to dotiahli :)
4.. ak su vyspelý mozu byt s najvecsou pravdepodobnostou nebezpecny pre nas.. kedze urcite by to boli kolonizatory ako kristof kolumbus a mi by sme boli pre nich len male susto ako indiani v juznej amerike pri prichode spanielov .. vsak vieme ako dopadli
http://www.msnbc.msn.com/id/36769422/
Tiskni
Sdílej:
jasne ale ja som to myslel vseobecne nielen ze na nejakej planete ale mikroby sa mozu dostat vsade kde je voda priatelne fyzikalne vlastnosti a skludom nemusia byt ani na uhliku ale mozu byt aj na syre alebo neviem co.. ale v tom clanku co mam tam linku podla hawkinga ide o to ze ak su mimozemstania a ak su vyvojovo na tom neviem jak ovela lepsie nez my .. tak urcite ich trapia rovnake problemy ako nas co su sroviny a su urcite kocovnici a nemusia to byt hned kobylky ako v indenpendence day.. jednoducho len hladaju zdroje.
[...] mohl by me nekdo vysvetlit, kdyz je teda ve vesmiru zivot na kazdym rohu, proc nezachytavame zadny radio signaly ?? [...]
Protože ti dosud přežívající vědí, že je hloupost takhle hlasitě vytrubovat „Tady jsme!“ do nepřátelského vesmíru? Nebo proto, že je hloupost používat tak trapně primitivní technologii limitovanou např. rychlostí světla?
To je jen takový okamžitý nápad. Neberte mě moc vážně.
Myslim, ze keby ludia boli schopny efektivnych medzihviezdnych letov a nasli by obyvanu planetu s vhodnymi podmienkami, skoncilo by podobne ako vo filme Avatar - ludia by zacali tazit a snazili by sa zabit vsetko co im stoji v ceste.A nebo také ne. Je nesmysl takhle spekulovat.
Pokial vieme, zatial iba my, ludia, sme prejavili taku hlupost a primitivnost, ze sme si privodili problemy, ktore tu mame.A jaké že to máme problémy? :) A jinak, pokial viem, člověk je jediný dosud známý pozemský i mimozemský inteligentní organismus, takže ta věta jaksi postrádá smysl :)
A nebo také ne. Je nesmysl takhle spekulovat.
Já myslím, že ano. Tohle je prostě v lidské povaze, lidé většinou myslí jen na sebe.
člověk je jediný dosud známý pozemský i mimozemský inteligentní organismus
O tom by se dalo spekulovat. Možná je lidský druh nejinteligentnější, nicméně je také v některých ohledech dost naivní a sobecký...
Myslete negativně: pokud je od nás inteligentní život přes 500 světelných let daleko, tak se nedožijeme [druh Homo Sapiens Sapiens] toho, že by se o nás dozvěděli – rádiové vysílání je tu tak od roku 1910.Předpokládáš, že homo sapiens sapiens nevydrží dalších 500 let? Mimochodem, ono i ten nejsilnější signál se ztratí na pozadí :)
Už přicházejí, tak začíná mediální masáž.