Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevili v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Tiskni
Sdílej:
Desideráta jen výjimečně používala silnějších slov, a když se tady vyjádřila velmi opatrným výrazem „lízům cajzum“, vyjadřovala tím své přesvědčení, že osoba, o které mluví, se už pohybuje několik kilometrů za obzorem příčetnosti a stále zrychluje.
Akorát si v jednom videu na YuTube někdo stěžoval, že mu při používání tohoto mikrofonu nestojí ve vzpřímené poloze (mikrofon).--jirkaqwe
4.2.2010 23:01 - ...konzole pyčo, na tom se věšej záclony...Ale moc se tam toho zatim nenasbíralo...
//kdyz se nenajde mezera (tzn. i != 0), zkopirovat po soucasnej a pridat \n // -pozn.: tahle cast poradně nefunguje (utf-8,...). Kaslu na to. Stejne to je extremni situace. // Ale nicemu to nevadi. Prinejhorsim ten text bude vypadat hnusne no, se nikdo snad nezblazni...
[root@zapomel_sem_co_tady_mam_kurva_napsat amigapower]# sudo sane-find-scanner # sane-find-scanner will now attempt to detect your scanner. If the # result is different from what you expected, first make sure your # scanner is powered up and properly connected to your computer. # No SCSI scanners found. If you expected something different, make sure that # you have loaded a kernel SCSI driver for your SCSI adapte found USB scanner (vendor=0x03f0 [HP], product=0x7611 [DeskjeF2400 series]) at libusb:005:005 # Your USB scanner was (probably) detected. It may or may n be supported by # SANE. Try scanimage -L and read the backend's manpage. # Not checking for parallel port scanners. # Most Scanners connected to the parallel port or other proietary ports # can't be detected by this program....mimochodem, když to odpálim pod rootem v konzoli, tak mně to 10x varuje a pak to stejně najde hovno a né scanner.
Co třeba výmluvná skupina s názvem "scanner" ?
Tak k čemu ta skupina je? Linuxu pro parádu? V čem je ten zakopanej pes?
Ja jsem pro rozchozeni sveho scanneru potreboval odremovat jeden radek v /etc/sane.d/... Nemuze to byt ten problem?To jsem si taky prvně myslel, ale ten měl Amiga už odremovanej...
pravda, u normálního kompu doma to nemá smysl, rodiče (/kočka, děti), nezávisle na nastavení, si stejně scanner sami nepustí, tak k čemu jim na to dávat oprávnění
Nezkoušejte, pokud na to nemáte tarballs.
jendoduchýAno?
Užívej si svou retardaci a primitivismus.
A vida, echo z žumpy.
Wokna mnoha lidem vyhovují víc. Ne proto, že by byla lepší, ale proto, že oni jsou horší a platí svůj k svému.
Mně to přijde trhaný... — Laguje ti mozek.
Svoboda zůstává obrovskou překážkou pro růst moci.
Máme dva králíky: jeden se jmenuje Napaprice a druhý Sezelím.
Nemůžete publikovat v minulosti!
/usr/bin/uptime
, na oklamání většiny délkoměřičů to stačí a je to jednoduché bez zásahu do jádra.
Návrh na další hlášku: Měříme si s kamarády uptime a pak si je ve škole porovnáváme, kdo ho má delší.
01:56:43 up 1 day, 6:41, 1 user, load average: 0.46, 0.51, 0.57
root@krize:~#uptime 09:41:47 up 1453 days, 1:19, 1 user, load average: 0.00, 0.00, 0.00
root@my_machine:~# uptime 09:57:12 up A(42) days, 2:05, 1 user, load average: 0.00, 0.00, 0.00ZDROJ
/dev/finger
hmm, kde to tam je? ve zdrojáku to nevidím (nebo jsem už oslep :)).Spíš než že bys voslep jsem to ještě nepushnul na github...
Jinak v té slavné Tomešově větě je překlep - retartovaný místo retardovaný :)No jo, ten je ale už v tom originále
No jo, ten je ale už v tom origináleMyslím, že to citaci naopak krásně dokreslujeNevim, jestli se typo v citaci má opravovat, nebo ne...
este by to chcelo patch do kernelu aby namiesto tuxov mi zobrazovalo logo rumu :)