Článek na Libre Arts představuje open source prohlížeč a převodník 3D CAD souborů Mayo.
Národní agentura pro komunikační a informační technologie (NAKIT) na Twitteru oznámila, že analytické nástroje na Portálu občana a dalších webech na Portálu veřejné správy byly nahrazeny nástrojem Matomo (Wikipedie).
GitHub změnil výchozí kompresi u automaticky generovaných .tar.gz archivů a tím změnil jejich hashe. I když GitHub u těchto automaticky generovaných archivů negarantuje stejné hashe, celá řada projektů s tím počítá a proto nastaly problémy. GitHub se dočasně vrátil k původní kompresi.
Byla vydána nová verze 0.54 open source počítačové hry Unvanquished (Wikipedie), forku počítačové hry Tremulous. Z novinek vývojáři zdůrazňují podporu procesorů ARM na Linuxu. Unvanquished lze instalovat také z Flathubu.
Byla vydána nová verze 4.19 svobodné náhrady proprietárních BIOSů a UEFI coreboot (Wikipedie). Na seznamu podporovaných desek přibylo 16 desek. Odstraněno bylo 30 desek.
Do 23. ledna bylo možné připomínkovat Akt o kybernetické odolnosti – nová pravidla kybernetické bezpečnosti pro digitální produkty a podpůrné služby, novou iniciativu Evropské komise. Na možná nebezpečí pro open source upozornila Open Source Initiative nebo Eclipse Foundation.
Vyšla nová verze 10.7 desktopového prostředí Budgie. Zatím stále vychází z GNOME, ale nově používá např. vlastní backend nabídky a spouštěče aplikací. Vůbec přepracovaná nabídka také nyní podporuje přepínání hybridních GPU nebo možnost nastavení osobní uživatelské nabídky,…
Závažná zranitelnost ohrožuje více než 100 modelů tiskáren Lexmark (pdf). Společnost Lexmark vydala bezpečnostní záplatu firmwaru. Opravovaná zranitelnost může vést ke vzdálenému spuštění libovolného kódu (CVSSv3 9.0).
Byla vydána nová major verze 2.0.0 toolkitu SQLAlchemy (Wikipedie) přinášejícího do programovacího jazyka Python podporu SQL (Structured Query Language) a ORM (Object–relational mapping). Detaily v přehledu novinek a v průvodci migrací.
Byla vydána verze 1.67.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Tiskni
Sdílej:
Desideráta jen výjimečně používala silnějších slov, a když se tady vyjádřila velmi opatrným výrazem „lízům cajzum“, vyjadřovala tím své přesvědčení, že osoba, o které mluví, se už pohybuje několik kilometrů za obzorem příčetnosti a stále zrychluje.
Akorát si v jednom videu na YuTube někdo stěžoval, že mu při používání tohoto mikrofonu nestojí ve vzpřímené poloze (mikrofon).--jirkaqwe
4.2.2010 23:01 - ...konzole pyčo, na tom se věšej záclony...Ale moc se tam toho zatim nenasbíralo...
//kdyz se nenajde mezera (tzn. i != 0), zkopirovat po soucasnej a pridat \n // -pozn.: tahle cast poradně nefunguje (utf-8,...). Kaslu na to. Stejne to je extremni situace. // Ale nicemu to nevadi. Prinejhorsim ten text bude vypadat hnusne no, se nikdo snad nezblazni...
[root@zapomel_sem_co_tady_mam_kurva_napsat amigapower]# sudo sane-find-scanner # sane-find-scanner will now attempt to detect your scanner. If the # result is different from what you expected, first make sure your # scanner is powered up and properly connected to your computer. # No SCSI scanners found. If you expected something different, make sure that # you have loaded a kernel SCSI driver for your SCSI adapte found USB scanner (vendor=0x03f0 [HP], product=0x7611 [DeskjeF2400 series]) at libusb:005:005 # Your USB scanner was (probably) detected. It may or may n be supported by # SANE. Try scanimage -L and read the backend's manpage. # Not checking for parallel port scanners. # Most Scanners connected to the parallel port or other proietary ports # can't be detected by this program....mimochodem, když to odpálim pod rootem v konzoli, tak mně to 10x varuje a pak to stejně najde hovno a né scanner.
Co třeba výmluvná skupina s názvem "scanner" ?
Tak k čemu ta skupina je? Linuxu pro parádu? V čem je ten zakopanej pes?
Ja jsem pro rozchozeni sveho scanneru potreboval odremovat jeden radek v /etc/sane.d/... Nemuze to byt ten problem?To jsem si taky prvně myslel, ale ten měl Amiga už odremovanej...
pravda, u normálního kompu doma to nemá smysl, rodiče (/kočka, děti), nezávisle na nastavení, si stejně scanner sami nepustí, tak k čemu jim na to dávat oprávnění
/dev/prst
) Nezkoušejte, pokud na to nemáte tarballs.
jendoduchýAno?
LoljendoduchýAno?
Užívej si svou retardaci a primitivismus.
A vida, echo z žumpy.
Wokna mnoha lidem vyhovují víc. Ne proto, že by byla lepší, ale proto, že oni jsou horší a platí svůj k svému.
Mně to přijde trhaný... — Laguje ti mozek.
Svoboda zůstává obrovskou překážkou pro růst moci.
Máme dva králíky: jeden se jmenuje Napaprice a druhý Sezelím.
Nemůžete publikovat v minulosti!
/usr/bin/uptime
, na oklamání většiny délkoměřičů to stačí a je to jednoduché bez zásahu do jádra.
Návrh na další hlášku: Měříme si s kamarády uptime a pak si je ve škole porovnáváme, kdo ho má delší.
01:56:43 up 1 day, 6:41, 1 user, load average: 0.46, 0.51, 0.57
root@krize:~#uptime 09:41:47 up 1453 days, 1:19, 1 user, load average: 0.00, 0.00, 0.00
root@my_machine:~# uptime 09:57:12 up A(42) days, 2:05, 1 user, load average: 0.00, 0.00, 0.00ZDROJ
/dev/finger
hmm, kde to tam je? ve zdrojáku to nevidím (nebo jsem už oslep :)).Spíš než že bys voslep jsem to ještě nepushnul na github...
Jinak v té slavné Tomešově větě je překlep - retartovaný místo retardovaný :)No jo, ten je ale už v tom originále
No jo, ten je ale už v tom origináleMyslím, že to citaci naopak krásně dokreslujeNevim, jestli se typo v citaci má opravovat, nebo ne...
este by to chcelo patch do kernelu aby namiesto tuxov mi zobrazovalo logo rumu :)