Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.
Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].
V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.
Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.
Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.
Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.
Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.
Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.
Tiskni
Sdílej:
Desideráta jen výjimečně používala silnějších slov, a když se tady vyjádřila velmi opatrným výrazem „lízům cajzum“, vyjadřovala tím své přesvědčení, že osoba, o které mluví, se už pohybuje několik kilometrů za obzorem příčetnosti a stále zrychluje.
Přidáno, zakrátko bude v gitu...
Akorát si v jednom videu na YuTube někdo stěžoval, že mu při používání tohoto mikrofonu nestojí ve vzpřímené poloze (mikrofon).--jirkaqwe
4.2.2010 23:01 - ...konzole pyčo, na tom se věšej záclony...Ale moc se tam toho zatim nenasbíralo...
//kdyz se nenajde mezera (tzn. i != 0), zkopirovat po soucasnej a pridat \n // -pozn.: tahle cast poradně nefunguje (utf-8,...). Kaslu na to. Stejne to je extremni situace. // Ale nicemu to nevadi. Prinejhorsim ten text bude vypadat hnusne no, se nikdo snad nezblazni...
[root@zapomel_sem_co_tady_mam_kurva_napsat amigapower]# sudo sane-find-scanner # sane-find-scanner will now attempt to detect your scanner. If the # result is different from what you expected, first make sure your # scanner is powered up and properly connected to your computer. # No SCSI scanners found. If you expected something different, make sure that # you have loaded a kernel SCSI driver for your SCSI adapte found USB scanner (vendor=0x03f0 [HP], product=0x7611 [DeskjeF2400 series]) at libusb:005:005 # Your USB scanner was (probably) detected. It may or may n be supported by # SANE. Try scanimage -L and read the backend's manpage. # Not checking for parallel port scanners. # Most Scanners connected to the parallel port or other proietary ports # can't be detected by this program....mimochodem, když to odpálim pod rootem v konzoli, tak mně to 10x varuje a pak to stejně najde hovno a né scanner.
Co třeba výmluvná skupina s názvem "scanner" ? 
Tak k čemu ta skupina je? Linuxu pro parádu?
V čem je ten zakopanej pes?
V posraný zabugovaný verzi hplips, 3.9.12 jede bez problému.
Ja jsem pro rozchozeni sveho scanneru potreboval odremovat jeden radek v /etc/sane.d/... Nemuze to byt ten problem?To jsem si taky prvně myslel, ale ten měl Amiga už odremovanej...
pravda, u normálního kompu doma to nemá smysl, rodiče (/kočka, děti), nezávisle na nastavení, si stejně scanner sami nepustí, tak k čemu jim na to dávat oprávnění
, na tvůj torčr asi nezapomenu
.
Nezkoušejte, pokud na to nemáte tarballs.
jendoduchýAno?
Užívej si svou retardaci a primitivismus.
A vida, echo z žumpy.
Wokna mnoha lidem vyhovují víc. Ne proto, že by byla lepší, ale proto, že oni jsou horší a platí svůj k svému.
Mně to přijde trhaný... — Laguje ti mozek.
Svoboda zůstává obrovskou překážkou pro růst moci.
Máme dva králíky: jeden se jmenuje Napaprice a druhý Sezelím.

Nemůžete publikovat v minulosti!
/usr/bin/uptime, na oklamání většiny délkoměřičů to stačí a je to jednoduché bez zásahu do jádra.
Návrh na další hlášku: Měříme si s kamarády uptime a pak si je ve škole porovnáváme, kdo ho má delší.
01:56:43 up 1 day, 6:41, 1 user, load average: 0.46, 0.51, 0.57
root@krize:~#uptime 09:41:47 up 1453 days, 1:19, 1 user, load average: 0.00, 0.00, 0.00
root@my_machine:~# uptime 09:57:12 up A(42) days, 2:05, 1 user, load average: 0.00, 0.00, 0.00ZDROJ
/dev/finger
hmm, kde to tam je? ve zdrojáku to nevidím (nebo jsem už oslep :)).Spíš než že bys voslep jsem to ještě nepushnul na github...
Jinak v té slavné Tomešově větě je překlep - retartovaný místo retardovaný :)No jo, ten je ale už v tom originále
Nevim, jestli se typo v citaci má opravovat, nebo ne...
No jo, ten je ale už v tom origináleMyslím, že to citaci naopak krásně dokreslujeNevim, jestli se typo v citaci má opravovat, nebo ne...

este by to chcelo patch do kernelu aby namiesto tuxov mi zobrazovalo logo rumu :)
. Byl to jen žert. Také takhle chodím občas z práce a ještě dělám doma ..Ale je to dobře. Dnes práci na ulici nenajdeš ..