Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Desideráta jen výjimečně používala silnějších slov, a když se tady vyjádřila velmi opatrným výrazem „lízům cajzum“, vyjadřovala tím své přesvědčení, že osoba, o které mluví, se už pohybuje několik kilometrů za obzorem příčetnosti a stále zrychluje.
Akorát si v jednom videu na YuTube někdo stěžoval, že mu při používání tohoto mikrofonu nestojí ve vzpřímené poloze (mikrofon).--jirkaqwe
4.2.2010 23:01 - ...konzole pyčo, na tom se věšej záclony...Ale moc se tam toho zatim nenasbíralo...
//kdyz se nenajde mezera (tzn. i != 0), zkopirovat po soucasnej a pridat \n // -pozn.: tahle cast poradně nefunguje (utf-8,...). Kaslu na to. Stejne to je extremni situace. // Ale nicemu to nevadi. Prinejhorsim ten text bude vypadat hnusne no, se nikdo snad nezblazni...
[root@zapomel_sem_co_tady_mam_kurva_napsat amigapower]# sudo sane-find-scanner # sane-find-scanner will now attempt to detect your scanner. If the # result is different from what you expected, first make sure your # scanner is powered up and properly connected to your computer. # No SCSI scanners found. If you expected something different, make sure that # you have loaded a kernel SCSI driver for your SCSI adapte found USB scanner (vendor=0x03f0 [HP], product=0x7611 [DeskjeF2400 series]) at libusb:005:005 # Your USB scanner was (probably) detected. It may or may n be supported by # SANE. Try scanimage -L and read the backend's manpage. # Not checking for parallel port scanners. # Most Scanners connected to the parallel port or other proietary ports # can't be detected by this program....mimochodem, když to odpálim pod rootem v konzoli, tak mně to 10x varuje a pak to stejně najde hovno a né scanner.
Co třeba výmluvná skupina s názvem "scanner" ?
Tak k čemu ta skupina je? Linuxu pro parádu? V čem je ten zakopanej pes?
Ja jsem pro rozchozeni sveho scanneru potreboval odremovat jeden radek v /etc/sane.d/... Nemuze to byt ten problem?To jsem si taky prvně myslel, ale ten měl Amiga už odremovanej...
pravda, u normálního kompu doma to nemá smysl, rodiče (/kočka, děti), nezávisle na nastavení, si stejně scanner sami nepustí, tak k čemu jim na to dávat oprávnění
Nezkoušejte, pokud na to nemáte tarballs.
jendoduchýAno?
Užívej si svou retardaci a primitivismus.
A vida, echo z žumpy.
Wokna mnoha lidem vyhovují víc. Ne proto, že by byla lepší, ale proto, že oni jsou horší a platí svůj k svému.
Mně to přijde trhaný... — Laguje ti mozek.
Svoboda zůstává obrovskou překážkou pro růst moci.
Máme dva králíky: jeden se jmenuje Napaprice a druhý Sezelím.
Nemůžete publikovat v minulosti!
/usr/bin/uptime
, na oklamání většiny délkoměřičů to stačí a je to jednoduché bez zásahu do jádra.
Návrh na další hlášku: Měříme si s kamarády uptime a pak si je ve škole porovnáváme, kdo ho má delší.
01:56:43 up 1 day, 6:41, 1 user, load average: 0.46, 0.51, 0.57
root@krize:~#uptime 09:41:47 up 1453 days, 1:19, 1 user, load average: 0.00, 0.00, 0.00
root@my_machine:~# uptime 09:57:12 up A(42) days, 2:05, 1 user, load average: 0.00, 0.00, 0.00ZDROJ
/dev/finger
hmm, kde to tam je? ve zdrojáku to nevidím (nebo jsem už oslep :)).Spíš než že bys voslep jsem to ještě nepushnul na github...
Jinak v té slavné Tomešově větě je překlep - retartovaný místo retardovaný :)No jo, ten je ale už v tom originále
No jo, ten je ale už v tom origináleMyslím, že to citaci naopak krásně dokreslujeNevim, jestli se typo v citaci má opravovat, nebo ne...
este by to chcelo patch do kernelu aby namiesto tuxov mi zobrazovalo logo rumu :)
Tiskni
Sdílej: