V Drupalu byla nalezena vysoce kritická zranitelnost PSA-2019-02-19. Podrobnosti a opravy 8.5.x a 8.6.x budou zveřejněny dnes mezi 19:00 a 23:00.
Mozilla.cz informuje o stavu češtiny v projektu Common Voice. Projekt Common Voice sbírá hlasová data, na základě kterých bude možné trénovat modely a software pro rozpoznávání řeči. Aktuálně je nutné rozšířit počet vět v datové sadě a alespoň 5 tisíc vět musí být ručně ověřených několika lidmi.
Byla vydána nová vývojová verze datového formátu a souvisejících nástrojů Relational pipes. Hlavní novinkou verze v0.10 je nástroj relpipe-tr-guile
, který díky GNU Guile umožňuje filtrovat a transformovat relační data pomocí výrazů jazyka Scheme.
CSIRT.CZ upozorňuje na kritickou zranitelnost ve WordPressu umožňující vzdálené spuštění libovolného kódu. Prakticky se jedná o kombinací dvou různých zranitelností (Directory Traversal a Local File Inclusion), pro jejichž úspěšné zneužití musí útočník získat v rámci instance WordPressu alespoň oprávnění autora.
Po dvou a půl letech od vydání verze 5.0.0 byla oficiálně vydána nová major verze 6.0.0 správce digitálních fotografií a nově i videí digiKam (digiKam Software Collection). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení. Ke stažení je také balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Do 2. dubna se lze přihlásit do dalšího kola programu Outreachy (Wikipedie), jehož cílem je přitáhnout do světa svobodného a otevřeného softwaru lidi ze skupin, jež jsou ve světě svobodného a otevřeného softwaru málo zastoupeny. Za 3 měsíce práce, od 20. května do 20. srpna 2019, v participujících organizacích lze vydělat 5 500 USD.
Byly zveřejněny informace o o bezpečnostní chybě CVE-2019-6454 ve správci systému a služeb systemd (PID 1). Běžný uživatel jej může shodit připravenou D-Bus zprávou. V upstreamu je chyba již opravena [reddit].
Byla vydána nová verze 2019.1 průběžně aktualizované linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek v changelogu. Vývojáři zdůrazňují Linux 4.19.13 a díky němu opětovnou podporu Banana Pi a Banana Pro, aktualizaci nástrojů jako theHarvester nebo DBeaver a Metasploit Framework ve verzi 5.0. Aktualizovat Kali Linux lze pomocí příkazů "apt update && apt -y full-upgrade".
Craig Loewen se v příspěvku na blogu Microsoftu věnuje novinkách ve WSL (Windows Subsystem pro Linux), které přinese Windows 10 1903. Jedná se především o možnost přístupu z Windows (Průzkumník souborů, explorer.exe) k souborům v nainstalovaných linuxových distribucích. Použit je protokol 9P.
Byl vydán Hangover ve verzi 0.4.0. Jedná se o součást projektu Wine umožňující spouštět Windows aplikace pro x86 a x86_64 na architektuře ARM64 (AArch64). Zdrojové kódy této alfa verze jsou k dispozici na GitHubu.
Desideráta jen výjimečně používala silnějších slov, a když se tady vyjádřila velmi opatrným výrazem „lízům cajzum“, vyjadřovala tím své přesvědčení, že osoba, o které mluví, se už pohybuje několik kilometrů za obzorem příčetnosti a stále zrychluje.
Akorát si v jednom videu na YuTube někdo stěžoval, že mu při používání tohoto mikrofonu nestojí ve vzpřímené poloze (mikrofon).--jirkaqwe
4.2.2010 23:01 - ...konzole pyčo, na tom se věšej záclony...Ale moc se tam toho zatim nenasbíralo...
//kdyz se nenajde mezera (tzn. i != 0), zkopirovat po soucasnej a pridat \n // -pozn.: tahle cast poradně nefunguje (utf-8,...). Kaslu na to. Stejne to je extremni situace. // Ale nicemu to nevadi. Prinejhorsim ten text bude vypadat hnusne no, se nikdo snad nezblazni...
[root@zapomel_sem_co_tady_mam_kurva_napsat amigapower]# sudo sane-find-scanner # sane-find-scanner will now attempt to detect your scanner. If the # result is different from what you expected, first make sure your # scanner is powered up and properly connected to your computer. # No SCSI scanners found. If you expected something different, make sure that # you have loaded a kernel SCSI driver for your SCSI adapte found USB scanner (vendor=0x03f0 [HP], product=0x7611 [DeskjeF2400 series]) at libusb:005:005 # Your USB scanner was (probably) detected. It may or may n be supported by # SANE. Try scanimage -L and read the backend's manpage. # Not checking for parallel port scanners. # Most Scanners connected to the parallel port or other proietary ports # can't be detected by this program....mimochodem, když to odpálim pod rootem v konzoli, tak mně to 10x varuje a pak to stejně najde hovno a né scanner.
Co třeba výmluvná skupina s názvem "scanner" ?
Tak k čemu ta skupina je? Linuxu pro parádu? V čem je ten zakopanej pes?
Ja jsem pro rozchozeni sveho scanneru potreboval odremovat jeden radek v /etc/sane.d/... Nemuze to byt ten problem?To jsem si taky prvně myslel, ale ten měl Amiga už odremovanej...
pravda, u normálního kompu doma to nemá smysl, rodiče (/kočka, děti), nezávisle na nastavení, si stejně scanner sami nepustí, tak k čemu jim na to dávat oprávnění
/dev/prst
) Nezkoušejte, pokud na to nemáte tarballs.
jendoduchýAno?
LoljendoduchýAno?
Užívej si svou retardaci a primitivismus.
A vida, echo z žumpy.
Wokna mnoha lidem vyhovují víc. Ne proto, že by byla lepší, ale proto, že oni jsou horší a platí svůj k svému.
Mně to přijde trhaný... — Laguje ti mozek.
Svoboda zůstává obrovskou překážkou pro růst moci.
Máme dva králíky: jeden se jmenuje Napaprice a druhý Sezelím.
Nemůžete publikovat v minulosti!
/usr/bin/uptime
, na oklamání většiny délkoměřičů to stačí a je to jednoduché bez zásahu do jádra.
Návrh na další hlášku: Měříme si s kamarády uptime a pak si je ve škole porovnáváme, kdo ho má delší.
01:56:43 up 1 day, 6:41, 1 user, load average: 0.46, 0.51, 0.57
root@krize:~#uptime 09:41:47 up 1453 days, 1:19, 1 user, load average: 0.00, 0.00, 0.00
root@my_machine:~# uptime 09:57:12 up A(42) days, 2:05, 1 user, load average: 0.00, 0.00, 0.00ZDROJ
/dev/finger
hmm, kde to tam je? ve zdrojáku to nevidím (nebo jsem už oslep :)).Spíš než že bys voslep jsem to ještě nepushnul na github...
Jinak v té slavné Tomešově větě je překlep - retartovaný místo retardovaný :)No jo, ten je ale už v tom originále
No jo, ten je ale už v tom origináleMyslím, že to citaci naopak krásně dokreslujeNevim, jestli se typo v citaci má opravovat, nebo ne...
este by to chcelo patch do kernelu aby namiesto tuxov mi zobrazovalo logo rumu :)
Tiskni
Sdílej: