Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Už vás nebaví politika na Ábíčku? Různé provokace, příchody, odchody? Přesto vás blogy zajímají a chcete vědět zajímavosti ze světa Linuxu a nelinuxové vtipné osobní postřehy? Založil jsem pro vás RSS Dobrý blog.
Je to můj osobní seznam toho, co jsem při procházení blogů na Ábíčku našel zajímavého, s redakcí to nemá nic společného. Zařadím jakýkoli zajímavý blogpost, popřípadě pokud někde objevím zajímavou diskusi. Pokud jsem na vážkách, používám pomocná kritéria, kterými jsou zejména výstižný název, perex a použití diakritiky.
Technicky to zajišťuje Google Reader, takže nemám vůbec přehled, kdo to odebírá. Taky můžu pouze přejímat, neumím přidat vlastní komentář, třeba proč se mi to zdálo zajímavé. Blogposty jsou v pořadí, v jakém jsem je přidal, takže jsou chronologicky neuspořádané.
Tiskni
Sdílej:
userdel -r ignor
Jak moc to bylo linuxové?
Kdykoliv, kdekoliv. A pak zajdem na pivko.