Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Tiskni
Sdílej:
Z vašeho příspěvku jsem měl pocit, že si od toho slibujete, že to tu jejich… kvantitativní dominanci může nějak omezit. Tomu nevěřím. Pokud jde opravdu jen o to, abyste si ulevil, tak to ano, ale mám své pochybnosti o tom, jak to zvýší celkovou kvalitu diskuse.Není potřeba si něco slibovat a něčemu věřit - množí z nás to pamatují a o nějakém "omezení" nemůže být ani řeči. Nepamatuji že by někdo někdy Filipa Jirsáka unavil! Trochu jiná věc je, co si někteří představí pod pojmem "normální diskutér".
I přihlášený člověk může být anonymní. Nemusí zde uvést své pravé jméno tak jako ty, nebo já, ale může si nějaké vymyslet. Před tím na něj založí někde e-mail a je to. Vlastně nechápu, proč to tak anonymové nedělají. Ani by nemuseli používat falešné jméno, jen nick. To, že někdo je hrdina pouze inkognito teď nechávám stranou. Já jsem to kdysi taky řešil a rozhodl jsem se, že se nebudu nikde krčit, nebo schovávat. Nestydím se za sebe, byť mé poznání ohledně IT je oproti jiným zde malé.
Vlastně nechápu, proč to tak anonymové nedělají. Ani by nemuseli používat falešné jméno, jen nick.Třeba protože ne každý má potřebu se identifikovat a někam přihlašovat. A musel bys uvést pádný důvod proč to někomu vnutit.
Reasons might vary.
Nejsem zastáncem vnucování. Ale ani krčení a schovávání. To bychom tu kvůli kamerám na ulicích mohli začít chodit v kuklách. Tam ti to nevadí?
Ještě řekni, že ta ostatní podtržítka
A mohl bys mi prosím napsat, co tě vede k tomu být v anonymitě? Opravdu mě to upřímně zajímá.
lvalue
jako nepodstatnou. Já chápu že jsi tlučhuba a výsostný hovnogenerátor, ale zaměnit ego za jeho absenci je i na tebe dost výkon.
Ja tomu celkom rozumiem. Raz sem napíšeš niečo nevinné pod vlastným menom, potom prejde dvadsať rokov a nejaký novodobý kádrovák to vyhrabe, pozrie sa na to morálkou tej budúcej novej doby a spraví Ti zo života peklo. V princípe nemáš ako predvídať, či to bude kádrovák biely, zelený, alebo hnedý, ľavicový, pravicový, český, čínsky, alebo mimozemský. Rovnako tak netušíš, čo presne ho naštve, ako sa zmení za tú dobu optika, a ako veľmi Tvoje slová vytrhne z kontextu. Človek potom váha, pod čo všetko sa ešte podpíše, a čo by už radšej napísal anonymne.co tě vede k tomu být v anonymitě?
Kdysi jsem také tak uvažoval, ale rozhodl jsem se, že si budu stát za svým. I před nějakým kádrovákem.
BTW: kdyby někdo opravdu chtěl, tak zjistí, kdo je kdo.
Já nevím jak ty, ale já budu vždy tvrdit, že 2 + 2 = 4.
To už je na každém, jestli bude volit to, co je snadné, nebo to, co je správné. Párkrát v životě už jsem v té pozici byl a vždy jsem se snažil zvolit to správné. A někdy šlo opravdu o hodně a držel jsem se toho k vlastní škodě a neulehčil si to. A jsem rád, že jsem takový.
no, to si Winston Smith rikal taky.Já nevím jak ty, ale já budu vždy tvrdit, že 2 + 2 = 4.
Pokud by tu taková situace nastala (vrátila se), tak bude potřeba se tomu postavit (pravdou). Pokud by se to neudělalo, museli bychom v tom žít. Podívej se na KLDR. Chtěl bys v tom žít? Není dobře, že u nás proběhl 17. listopad? Zlu je třeba čelit. Ale je jasné, že to chce rozvahu. Někdy může být lepší mlčet, ale ne vždy. K čemu takový život, když nemůžeš svobodně mluvit?
A anonyma taky vlastně nejde blokovat.
Špatně jsem se vyjádřil. Myslel jsem blokaci účtu adminy.
sem myslela že pani věštkyně jolanda umřela noa koukám vona jakoby věští dál :O :O :D ;D
jo :D ;D
noa třeba nějakej suprdivnej funglcionacionální jazyk nebo třeba nejvíc nejnovější c++20 jak ho vodhlasovali letos v praze nějak těsně ještě před rouškama ale jako spíš si vyber jazyk kterej bude bavit hlavně tebe :D ;D
W: "Bernard Shaw byl živ sto let, řekněme. Byl to krátký anebo dlouhý život ?" H: "Sto let - dlouhej život." W: "Krátkej život, protože Bernard Shaw tady moh bejt ještě dvěstěpadesát let, protože pořád měl co říct. ... Takhle je to. ... Zatím co v této chvíli po celém glóbusu je roztroušeno já nevím kolik třicetiletých, který tady už čtyřistapadesát let nemuseli bejt."http://ufo.fme.vutbr.cz/JWMH/Werich1.html Ještě říkal něco o osmdesátiletých mladících a spoustě třicetiletých starců...
Já bych byl rád, kdyby zde někdo rozvíjel učebici. Lehce srozumitelné články v češtině na různá témata - šifrování, LVM, virtualizace, RAID, BTRFS atd. Jak to funguje, jak na to, příklady atd.
Rozumných, laskavých a ochotných lidí!