Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Grafitti Ti vadí? Alebo si vravíš: "veď sa tým smerom nemusím pozerať".
(Nič proti dobre urobenému grafitti, ale tých je tiež ako šafránu)
rozvláčný (a nekonečný?) seriál o OctaveSeriál má 16 dílů - tj. ještě zbývá jeden. Ale nepřipadá mi rozvláčný.
(a přijde mi, že autor není ani trochu matematik nebo že se to snaží psát "pro lidi" což mu ovšem moc nejde)Buď prosím konkrétnější. V čem vidíš chyby těch článků?
Nač si však komplikovat život. Pokud matici koeficientů označíme jako A, sloupcový vektor pravých stran jako B a sloupcový vektor kořenů jako X, pak platí A·X = B. Po úpravách dostáváme A-1·A·X = A-1·B, z čehož X = A \ B. Proměnné A a B jsme si již naplnili v předchozím příkladě, takže stačí jedno levostranné dělení:matematik by nikdy nenapsal A^-1 aniž by poznamenal něco o regularitě A, další závažná věc, že se mísí dohromady matematika (A^-1·A·X = A^-1·B) a nějaká syntaxe octave (X = A \ B)!! a jsou tam další věci, na které člověk není zvyklý - značení proměných a,b,c.. A·X = B by bylo hezčí napsat jako Ax = b, samotné použití Cramerova pravidla!!, pojem schodovitý tvar! atd.
Další témata bych samozřejmě uvítal.Ozvi se mi prosím na email.
Pokud tak dobře umíš matematikuTo jsem nikde netvrdil
optimalizaci matematických výrazů pro použití na PC (převod do diskrétních úseků u integrace a problémy s tím spojené, Newtonovy algoritmy výpočtů kořenů funkcí, acojávímještě).Numerika mě baví docela dost, ale abych o tom mohl psát články, se musím ještě hodně učit
Už mám snadno zapamatovatelný název: RVUAPOBSNJ "Revoluční Výbor Uživatelů Abclinuxu za Práva a Ochranu Budovatelů Socialismu a Nikdy Jinak"Zůstal bych u klasiky - KLITORIS "Komise pro Legalizaci Integrace Teroristických Organizmů a jejich Rehabilitaci ve Společnosti", sice to nemá nic společného s abclinuxu, ale zkratka je lepší
Tak jo, ozývají se tu hlavně příspěvky odporu k blogům, tak to zkusím trochu vyvážit. Předtím než tu byly blogy, tak jsem tu moc nechodil (asi tak jednou za měsíc, více jsem lezl na root). Příchod blogů mě ale na abíčko plně přetáhl a trávím tu dost času - aktualizuji několikrát denně.
Takže jednoduše - Leoši děkuji za ně :).
Berem doménu!!! Udělámez toho web o linux, za kterej se nebudem stydět, nedáme sem možnost komentářů, necháme pouze e-mailovej kontakt na autora článku a na administrátora, v diskuzích se rozjíždí většinou nesmyslný flamewary ve stylu první, druhej, ty vole!...
Jen nevim kdo se o to bude starat a kdo bude psát články, nejspíž by to dopadlo jako penguin.cz
Tiskni
Sdílej: