Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Bohužel, ani za dnešní ceny, nemám na 100% zážitek nárok. Takže milé distribuční společnosti, jděte do prdele. Stáhl jsem si TELESYNC a přišli jste o mé peníze. ... Až se rozhodnete promítnout nezkriplenou verzi, možná si na něj zajdu do kina.Narok teda opravdu na nic nemas. Nemas ani narok na to, aby ten film vubec v kine davali. Kdyz to tak hrozne moc musis videt v originale, tak si zajed/zalet treba do Anglie.
Vyhlásil jsem soukromou válku mafiánským lobby, kterým platím hromady peněz skrze výpalné za každé CD.... Hudební a filmový průmysl zaostal někde v 80 letech, a není schopen a ochoten nabídnout uživatel službu jakou chce dnes.Ano, před několika dny jsem navštívil Bontonland a za hudební CD typu "Best of" - takže zrecyklované písničky ze starších CD - chtěli 480 Kč. Už mě ani nenapadne si za takové peníze jít hudební CD kupovat, u nich už mě neuvidí.
von Importa člověk je pomalu zase zpět na té ceně jako u Bontonlandu. Nějakým US locals s Free Shipping můžeme jen závidět. Celé je to IMHO způsobeno nevhodným distribučním způsobem. Asi jsme holt země kulturních barbarů.
Do kina prakticky nechodím. Vzhledem k nehorázným cenám, nepohodlí (člověk nemůže ani na záchod) a smradlavému sousedovi, co celé představení chroupe popcorn a srká kolu se mi ceny zdají neadekvátní nabízené službě.
+ milion
Dneska se nechodí do kina, dneska se chodí do hypermarketu s plátnem a promítačkou . To už si raději zajdu do divadla, tam chodí slušní lidé.
IMAX má dvě analogové promítačky + další třetí na titulky, tam bych princip chápal a možná i zajel (i když je to krapet z ruky).
Po přečtení http://blogy.moviezone.cz/KARLOS/filmove-policko-technickym-pohledem/2009/12/02/jit-na-avatar-a-nezabloudit-v-technice/ se mi chce do běžného 3D kina ještě méně.
Stojí avatar opravdu za výlet do Prahy a IMAXU?
co nových věcí člověk objeví ve filmech díky kvalitnímu obrazuNo co? To by mě teda fakt zajímalo.
Takže milé distribuční společnosti, jděte do prdele. Stáhl jsem si TELESYNC a přišli jste o mé peníze.S tím plně souhlasím. Ono to dneska pomalu ani jinak nejde. Člověk by si to i zaplatil(za takovou cenu a když je to tak jednoduché), jenomže co když se dozví, že na svém operačním systému(bude v tom 64-bitů) nemá nárok si to stáhnou a on-line může sledovat tak max. pár teček a Loading. Teda jako ne že by to snad bylo na Windowsí verzi o něco lepší.
Češi jsou sice mistry dabinguTak ten byl dobrej. Nebo OK, dobrej dabing udělat umíme, ale mezi požadavky zákazníka většinou kvalita není úplně nahoře - primární je rychle a levně, takže se dabuje a dabuje a dabuje, dokud se někdo nepřeřekne... aby to dobře znělo musí jít stranou.
Hodnotit Avatar podle kinoripu je pěkná hovadina.Ok, já prostě nejsem schopný hodnotit hry jen podle grafiky, hudební CD podle obalu, filmy podle toho jak vypadají na první pohled.
To co v kině vypadá úžasně vypadá v kinoripu jak doprovodné video k 8 let staré hře navíc posílené zcela mizerným kontrastem ripu.Ono bohužel ty 8 let staré hry jsou občas o dost kvalitnější a zábavnější než ty dnešní. Avatar bych viděl jako zajímavou hru - ideálně FPS s možností volného pohybu, něco jako Flashpoint nebo Mafia. Na film je to ale fakt moc plytké.
Tiskni
Sdílej: