Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Ti co radi hraji/li Fallout 1/2 to vi.
System Shock 2 měl nepřekonatelnou atmosféru.
To s tím GTA:SA docela chápu. Taky sem si zažil stovky hodin civilizace, dooma, vlacka, wolfa, raptora, gpmoto, pool, skiordie (bomba muzika :), skyroads, prehistorika, agenta mlíčňáka, dave (z toho sem byl vždycky šíleně vystresovanej, horor jako prase), dizzy, a dalši ....
Ale vždycky mi na počítači chyběla nějaká relaxační hra. To mi nahradilo stunts, později gta2, fms, tony hawk (oooohhh), freelancer (boží), age of empires a nakonec gta:sa. V těhle hrách bylo totiž možný, aby člověk měl jistotu, že nemůže prohrát, ale ani vyhrát. Prostě si jenom hrát :) Jezdit několik hodin po mapě San Andreas mi nedělalo žádné problémy, prostě sem jenom jezdil, skákal, dělal kraviny.. Ale to je to co mi v moderních počítačových hrách chybí - relaxace bez stresu z výhry nebo prohry.
Nedávno mi kamarád ukazoval zajímavou hru, vyberete si zvíře, kterým chcete být a pak běháte po lese, jíte, spíte atd. Navíc je to online :)
Z dnešních her mě zaujal pouze Half life 2 a teď čekám až si zahraju The Elder Scrolls: Oblivion, budu si kvůli tomu kupovat novej počítač . Ale prvně si na něj budu muset našetřit.Z těch starších pc her mě pak nadchl hlavně Fallout 2 a adventura I have no Mouth and i must Xcream.
Ale nikdy nezapomenu na starý dobrý časy na Amize, kde sem pařil jak šílenej. To byly hry, které i dnes by stály za předělání na dnešní počítače (hlavně jde o myšlenky a nápady v těch hrách)... Dune 2, Hunter (tam hráč mohl ovládat spoustu techniky kolem sebe, od tanku až po jízdní kolo, a to vše ve 3D grafice), Genesia (výborná hra, jak já bych ji chtěl), Global Effect (i tahle hra by stála za předělání do nového kabátku), Ambermoon (není nad pěknou kreslenou grafiku), Armour Geddon, atd.. mohl bych ještě pokračovat ale už se mi nechce .
Tiskni
Sdílej: