Byla vydána nová verze 4.4.2 svobodného programu pro skicování, malování a úpravu obrázků Krita (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání.
Vedle Hectora "marcan" Martina a Asahi Linuxu portují Linux na Apple Silicon aneb na počítače Apple s novým ARM procesorem M1 také lidé ze společnosti Corellium. V sobotu se na Twitteru pochlubili bootováním Linuxu na M1. Dnes zveřejnili zdrojové kódy (Preloader-M1 a Linux-M1).
CSIRT.CZ upozorňuje na kritické zranitelnosti v Orbit Fox pluginu pro WordPress. Správci CMS WordPress, kteří mají nainstalované rozšíření Orbit Fox, by měli provést co nejdříve upgrade rozšíření na poslední verzi 2.10.3. Dvě nedávno nalezené zranitelnosti, stored XSS a možnost eskalace oprávnění, umožňují útočníkovi kompletní ovládnutí webové stránky.
bladeRF-wiphy je open source IEEE 802.11 / Wi-Fi kompatibilní SDR VHDL modem pro bladeRF 2.0 micro xA9. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv2.
V sobotu brzo ráno někdo naboural administrátorský účet diskusního fóra OpenWrt a odcizil citlivá data uživatelů (emailové adresy, API klíče, statistiky, ...).
Byla vydána verze 1.9.0 emulátoru terminálu Terminology (GitHub) postaveného nad EFL (Enlightenment Foundation Libraries). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.0.12 multiplatformního multimediálního přehrávače VLC (Wikipedie). Jedná se o minor verzi mimo jiné vylepšující podporu Bluray, DASH a RIST. Řešena je také bezpečnostní chyba CVE-2020-26664.
Murilo Pereira v obsáhlém textu Jak otevřít soubor v Emacsu nejprve zkoumá Emacs jako prostředí pro vývoj na vzdáleném serveru, a pak se dostává k úvahám nad filosofií textových editorů, jejich vývojem a vůbec rozhraními člověk-počítač. Některé kapitoly také zveřejnil samostatně: např. Hodnoty Emacsu, revoluce Neovimu a gorila VSCode.
Konference InstallFest 2021 proběhne online o víkendu 6. a 7.března 2021. Vyhlášeno bylo CFP. Přihlásit přednášku nebo workshop lze do 2. února 2021.
Po roce a půl vývoje byla vydána nová verze 3.9.0.0 svobodného toolkitu určeného pro stavbu softwarově definovaných rádií (SDR) GNU Radio (Wikipedie). Přehled novinek na stránkách projektu a na GitHubu.
Mě spíš láká LXDE. Až budu mít čas n hraní, takse na něj podívám.
Radsi nezkousej WindowMaker nebo fluxbox, z toho by ses asi udelal:)mno, pokud to bude dávkovat opatrně a zkusí prvně XFCE ...
to samozřejmě jde. Na začátku takbaru pravým myší, dáš vlastnosti, a vyskočí tohle:
kurna. Nechce mi to vztí přílohu. Prostě okno, kde jsou volba zda zbrazit okna ze všech ploch nebo jen z aktuální.
> Me na Gnome stve ze v liste jsou jen aplikace z aktualni plochy. Jinak bych asi taky skoncil u Gnome.
A co si to nastavit?
Eh...
> Jde to nejak nastvait, aby aktualne spustene aplikace byly v liste bez ohledu na plochu na ktere jsou?
Kliknout pravým myšítkem na applet (ale ne na nějaké okno), pak je tam položka Nastavení, pak už to najdeš...
Je to je sranda. Ja naopak prvni co v KDE udelam, ze nastavim abych videl pouze aplikace z aktivni plochy. Mam totiz 6 ploch a na kazde haldu aplikaci. A rozhodne nechci aby se mi grupovaly stejne aplikace z ruznych ploch. Protoze kazda plocha patri jine cinnost. Byt podobne, ale nad jinymi daty/servery.
Proste kazdy to potrebuje jinak a budme radi, ze si to muzeme nastavit .
Jak jednoduche to maji ve windows, kde maji pouze jednu plochu. A basta.
A to jsi ještě nevyzkoušel resp. nepopsal nějaký okení manažer.
Vidím že ten vysoce dementní nápad strčit menu pod ikonu, aby panel musel byt dostatečně tlustý je snad feature přímo z Qt nebo co
Však on se ten panel dá zmenšit a tím se zmenší i ta ikona. Nevím, kde vidíš nějaký problém. A nebo si tu ikonu úplně odstraň.
víš problém bude v tom, že na malou ikonu se dost blbe kliká, v tom případě je lepší pruh - panel - obdelnik.
Chybí mi tady možnost: Používám KDE. 3.5.x a vyhovuje mi to.
Používám KDE. 3.5.x a vyhovuje mi to, a odkládám rozhodnutí, které stejně budu muset udělat nebo naivně čekám na pomalou smrt, vím já?
+1
ale kdo dnes nebreci ci na neco nenadava, neni proste IN. Vsude je krize, musime si na neco stezovat, viz veskere zapisky tady toho individua a jeho alternativnich ja, ktere se sesli v jedne dimenzi.
Naprosty souhlas. Proto pouziju Lennyho a budu mit nejmin dalsi tri roky aktualizovany system a nad nim oblibene KDE 3.5. Proc mit za kazdou cenu "ctyrku", kdyz komp pouzivam prevazne na vyvoj a spravu a kdyz uz si pustim film ve fullscreenu, tak mi je uz uplne jedno, ze pod tim nemam nejnovejsi KDE. Nechapu...
Max napsal: A JÁ CHCI RŮŽOVÝHO SLONA !!! MÁŠ HO MÍTobávám se, že to není slon, ale slonice ... btw, "... kvalitního italského ..." - já nevím, ale mě ty slova nějak nejdou dohromady
5) chci KDE3.5 na svém distru, které ho nepodporuje a nechci použít jiné repozitáře -> A JÁ CHCI RŮŽOVÝHO SLONA !!!Udělám si vlastní repozitář
například "menu" umístění nezobrazuje připojené jednotky, ale pouze záložky v Dolphinu. Takže když mám oddíl připojený do /home/data, musím si v dolphinu udělat záložku data, aby se objevila v kickoff-menu, jenže pak je zase oložka data v Dolphinu 2x. Nemluvě o tom, že to šoupání v menu sem a tam je příšerné.
Hmm nedávno jsem udělal to samé, KDE 4.1 a 4.2 je pěkné, ale pomalu jsem přišel na to, že práce s ním je víc náročnější než jednoduchá, protože ve směs nedělám více než pár jednoduchý úkonů a tak většinu možností kde stejně nevyužívám. Gnome s pidginem a firefoxem mi momentálně vyhovuje o něco lépe.
Je potreba myslet vic do budoucnosti.
No, mezitím třeba u KDE verze 4 vylepší další funkce
Jeden moj kamarat sa stale stazuje ked sadne ku mne do auta, ze to sedaldlo je absolutne nepohodlne, opierka je prilis sklonena, samotne sedlo priliz blizku ku palubovke ale hoci tam ma asi tak milion tlacidiel na nastavenie tak sa ich ani nedotkne. Apropo - celkom by som zabudol - ten kamarat je debil.
Kde 3.5 jsem mel rad za sveho casu, ale kde4 je sice pekne, ale me nejak funkcne nenaplnuje. XFCE4 - simple easy powerful ... tak nejak to blyo
Mal som KDE 4 odkedy bolo v Slackware-current ako testing. Momentalne mam 4.2.0. A prave pretiekla posledna kvapka, stahujem znovu 3.5.10. Toto pisem vo Firefoxe, lebo v tom genitalnom Konquerore 4 zobrazenie kazdej stranky na www.abclinuxu.cz trva viac ako dve minuty... Firefox, ktory sa mi vzdy zdal oproti Konqueroru pomaly, je teraz podstatne rychlejsi.
A jak si vyřešil nekompatibilitu s GTK Open file dialogem?
Tiskni
Sdílej: