Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Jak se zdá, výběr myši není vůbec jednoduchý, ani když zhruba vím, jakou chci... Na trhu je myší samozřejmě spousta, ale když se tak nad jednotlivými typy zamyslím, začnu se v tom nimrat a nakonec mi přijde, že je to strašně složitá věda. Například jsem zjistil, že existuje několik možností, jak se myš drží, a s tím souvisí i to, komu jaká myš vyhovuje.
Například já držím myš vlastně jenom prsty, na dlaň mi jen jemně přiléhá, ale nevyplňuje ji. Když s ní pracuji, zápěstí zůstává na stole prakticky bez pohybu (s výjimkou těch nejdelších přesunů). Z toho důvodu mi asi nevyhovují myši s vysokým profilem; tlačí mě pak do ruky. Naopak ale potřebuji větší šířku (když se nad tím zamyslím, tak nejen u myší), abych ji mohl držet celými prsty.
Jak jsem viděl, někdo má celou dlaň na myši a při posouvání pohybuje celou rukou, přičemž myš jezdí po stole (vlastně dlaň jezdí na myši po stole). Při takovém způsobu předpokládám, že je naopak potřeba myš vysoká, aby poskytla celé dlani oporu.
Tak si říkám, jestli by se nedaly vystopovat nějaké závislosti mezi způsobem, jakým člověk drží myš, a jeho povahou, nebo třeba sexuálními praktikami To by byl určitě zajímavý průzkum pro některé z mnoha našich bulvárních časopisů.
Tudíž se zvědavě ptám: jak vlastně ovládáte myš vy - a jaké typy myší si vybíráte? Nejde ani tolik o značku, jako o tvar, případně počty tlačítek apod., pokud to považujete za důležité.
Tiskni
Sdílej:
Mam tuto myš a zcela mi vyhovuje svojí velikostí a tvarem. Jinak myš držím palcem a prsteníčkem s malíčkem. Pro scrool přesunuji prostředník. Takže z toho => s dlaní fakt nehejbu.
A nesnášim příliš široký myši a ty co nejsou ze stran "promáčknutý".