Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Elvis: nehrozí, myslím editor - stejně jako Bohouš.A to jako editor není nebo co? Mám to chápat jako smrtelnou urážku a jít si pro pistoli?
Vzpominám si, ze poprve jsem se s VI a N*X setkal na vlastni kuzi nekdy kolem roku 2000, kdy jsem si vytvoril k tomu ucet na nejakym free telnetovym serveru nekde v americe (tusim, ze to byl grex.cyberspace.com ;) - to bylo v tercii pri vypocetce ;) Poprve jsem si osahaval shell a VI - bylo to neco uzasneho, ten pocit. Ale je pravda, ze jsem se v tom moc neorientoval... To az pozdeji, kdy se tucnak usadil u mne doma.
Naucil jsem se par zakladnich prikazu a nechal jsem VIM spat... Pak nekdy pred asi pul rokem (to to leti ;) jsem si rekl, ze se konecne naucim pouzivat tento kralovsky editor. Precetl jsem si knizku pana Satrapy a par dalsich zdroju, nainstaloval GVIM a zkousel a ucil se. Jenze problem je v tom, ze chybi ta kazdodenni praxe... :( Takze az si konecne udelam rozumny a funkcni Linux deskop svych prani, vrhnu se i na VIM poradne... doufejme, ze bude cas. Urcite to za to bude stat ;) VIM neni tak slozite se naucit, spis to chce tu praxi a zazit to do tech prstu... Zatim mi celkem dobre slouzi PSPad. Lepsi nez nic.
Tiskni
Sdílej: