Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Je to asi rok, co jsem poznal sílu open source
Ja to asi tři měsíc, co jsem se rozhod, že přejdu na linux
Je to asi 10 hodin, co jsem instaloval Mandrakelinux 10.0 na svůj komp
Jsem nejšťastnější člověk na světě......už žádný viry
akorát se mi nepodařilo rozchodit dial-up, no to se tak začátečníkům stává
Tiskni
Sdílej:
chystám objednávku wi-fi u místního providera, s tím doufám nebudou žádný problémy a můžu se vykašlat na 56ku
jo a taky mám problémy s grafikou, mám LCD Benq FP767 a čip ATI Radeon 9600pro, - jde mi nastavit (klikacím způsobem - jinak to neumim) jen 16bit barvy a frekvence 60Hz, přestož zmíněnej Benq zvládá až 75Hz
nevíte někdo co s tím?
co se týče prvních dojmů z linuxu: všechno je tam mnohem logičtější, ale zas na druhou stranu mi schází win způsob instalace softwaru, prostě stáhnete EXE instalátor a za pár minut můžete pracovat (ještě jsem plně nepochopil k čemu sou dobrý ty balíčky.... a do kompilací se taky zatim nechystám)
Vimejo a taky mám problémy s grafikou, mám LCD Benq FP767 a čip ATI Radeon 9600pro, - jde mi nastavit (klikacím způsobem - jinak to neumim) jen 16bit barvy a frekvence 60Hz, přestož zmíněnej Benq zvládá až 75Hz
nevíte někdo co s tím?