Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Asi před 10 dny jsem se vrátil k distribuci SUSE Linux (openSUSE) a opustil jsem tak svoji milovanou Fedoru.
Jelikož poslední dobou hodně přemýšlím (mám problémy s připojením k internetu a přemýšlení je moje druhá nejoblíbenější činost po shánění informací na webu :D), dostal jsem se až k úvahám nad tím, proč se linux nedostává do firem, tak rapidně, jak by měl podle svých pozitivních parametrů (bezpečnost, stabilita, cena)...
Často na webu slýchávám o takzvaných "guru". Nedávno třeba tady nebo tady. Představuji si je jako absolutně bílé lidi (myšleno lidi se sluncem neposkvrněnou pletí) a s ohromným zaujetím pro "naši věc".
Já jsem nikdy žádného guru neměl a ani mít nebudu (zřejmě proto, že jsem asociál a mám radši internet než lidi :-) ). Nikdy jsem nikoho nebombardoval dotazy typu [Jak to mám nainstalovat?? Jak to mám rozchodit?? Jak Jak Jak...] a když ano, tak to bylo většinou v nějaké diskuzi, zaměřené na toto téma.
Můžu tedy říct že skoro po roce užívání linuxu jsou mými jedinými guru google a man
.
Rád bych věděl jak jsou na tom ostatní unixáři. Máte svého guru nebo si také vystačíte s internetem, odbornou literaturou a dokumentací??
Tak jsem obcházel městské trafiky, ptaje se na nové číslo jediného informačně hodnotného časopisu o IT v ČR (LinuxEXPRESS)
Většina prodavačů/prodavaček jen zakroutilo hlavou, jako že vůbec neví o co jde. Jen jedna postarší pani se na mě podívala vážným pohledem a zeptala se mě: "Už vám byo osmnáct?" (pani byla evidentně nahluchlá)
A co vy?? Jste už plnoletí nebo si ještě pořád nemůžete číst o linuxu??
Neměl sem co dělat, tak mě napadlo, že si seženu nějaké pěkné písmo pro linux....
Právě jsem dočet knihu od Viléma Vychodila
Pokud vás zajímá co v ní najdete ........
je to teprve 2 týdny, co jsem instaloval Mandraka (BTW: teď mám zase SuSE a jsem o trochu spokojenější), ale už mi vrtá hlavou, jak to udělat, aby Windows (tak jak ho známe dnes) zmizel ze světa
Je to asi rok, co jsem poznal sílu open source
Ja to asi tři měsíc, co jsem se rozhod, že přejdu na linux
Je to asi 10 hodin, co jsem instaloval Mandrakelinux 10.0 na svůj komp
Jsem nejšťastnější člověk na světě......už žádný viry
akorát se mi nepodařilo rozchodit dial-up, no to se tak začátečníkům stává