Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Často na webu slýchávám o takzvaných "guru". Nedávno třeba tady nebo tady. Představuji si je jako absolutně bílé lidi (myšleno lidi se sluncem neposkvrněnou pletí) a s ohromným zaujetím pro "naši věc".
Já jsem nikdy žádného guru neměl a ani mít nebudu (zřejmě proto, že jsem asociál a mám radši internet než lidi ). Nikdy jsem nikoho nebombardoval dotazy typu [Jak to mám nainstalovat?? Jak to mám rozchodit?? Jak Jak Jak...] a když ano, tak to bylo většinou v nějaké diskuzi, zaměřené na toto téma.
Můžu tedy říct že skoro po roce užívání linuxu jsou mými jedinými guru google a man
.
Rád bych věděl jak jsou na tom ostatní unixáři. Máte svého guru nebo si také vystačíte s internetem, odbornou literaturou a dokumentací??
Tiskni
Sdílej:
Yeti pro mě byl guru.Toho jsem si párkrát všiml, když jsi ho zesměšňoval.
Ale jen až do chvíle jeho psychické nestability a začátků spamové hysterie. Je zvláštní a nepochopitelné, jak se na člověku dokáže projevit cizí názor, nebo stále se opakující otázky jak něco nastavit.No jasně. Ty sám tomuhle jistě nevěříš... jen provokuješ. Prosím, mně je to fuk.
Je ho škoda, snad alespoň pracuje na svých prográmcích.Jo, to pracuje. Má fajn prográmky.
Ale no tak Davide, neříkáš náhodou něco, čím si nejsi stoprocentně jist?Ne.
Ohledně Linuxu jsem Yetiho považoval za znalého a netvrdil jsem o něm že je to kecal z Prodaný nevěsty,Ještě abys tvrdil.
jeho spamovou exhibici bych neoznačil jinak než jako pomatení smyslůNeřekl bych, že mu hráblo. Těžko říct, co tím sledoval. Můžeš se ho zeptat.
Nedomnívám se, že bych ho nějak brutálně zesměšňoval,Pěkný.
ale nakonec jsem rád že to dopadlo takhle a že mi za můj názor nezapálil barák.Škoda (jk).
Jety naší tetyTaky pěkný.
Kolik z nás radši nainstaluje zdrojáky Ábíčka, začne něco dělat a přestane tady kecat? Už jsem je stáh
Zjišťuju, že mám více schopných lidí kolem sebe - "cat > soubor" ... to je jako "copy con file" v dosu ... už chápu, proč mu kluci řikaj, že je dobrej