Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Chodíte rádi na spoluzaci.cz?? Napsat nějakou tu hlášku. Uploudnou fotečky případně si nějaké prohlédnout. Nebo naopak zavzpomínat na staré časy... Pokud ano, pak byste měli vědět, že:
1) Server spoluzaci.cz se může jednou stát obrovskou databází občanů České republiky a jejich osobních informací a vzájemných vztahů. Počet registrovaných uživatelů roste obrovským tempem a nastupující mladé generace jsou k těmto "online" věcem velice náchylné. Možná vám nevadí, že jedna společnost vlastní informace o takové spoustě lidí, ale mně tedy ano (dokud tam budu i já nebo moji přátelé).
Podle licenčního ujednání serveru spoluzaci.cz máte [v krajním případě] zajištěnou možnost být odstraněni z databáze uživatelů. Nemáte ale zaručeno, že vás tam opět někdo nepřidá nebo zda se vás krajně netýká nějaká jiná informace na serveru (pokud jsou někteří vaši přátelé uživateli služby).
2) Třeba vám nevadí, že jedna společnost vlastní osobní informace o vás, hlavně, že se do "vaší sekce" nedostanou "cizí lidé". Jak těžké je asi zjistit příjmení třídního učitele vašeho ročníku... Hmm?? Společné heslo pro celou sekci jen nahrává sociálnímu inženýrství. Každopádně, spoluzaci.cz je jen server, potencionální cíl crackerů. Nebo tolik věříte této společnosti?? ... Jeden můj kámoš našel způsob jak získat fotky z cizích sekcí spoluzaci.cz. Stačí obejít ochranu pomocí referera (měla to být vůbec ochrana??)
Řešení: naučte se PHP a udělejte si vlastní "třídní" webové stránky se stejnou funkčností a přizpůsobené vašim požadavkům. Hoďte to třeba na freehosting s doménou třetího řádu, pokud vám schází finanční prostředky. Čím více lidí si to takhle zařídí, tím lépe...
Tiskni
Sdílej:
GPL mám rád, ale přeci jen ho ještě můžu potřebovat na jiné účely.když to zveřejníš tak to přece můžeš sám používat dál a třeba tim někomu pomůžeš..
F12
a odškrtnout Enable referrer logging. Tenhle scriptík jsem taky psal já. Jde o to, že na spolužácích je alespoň minimální ochrana v podobě kontroly refereru, takže třeba přímý link z této diskuze nebude fungovat. Proto jsou obrázky zobrazeny v plovoucích rámech přes dereferer. Funguje to v Opeře i Firefoxu, jenom některé fotky jsou třeba smazané, proto se objevuje NOT FOUND.
Mám v úmyslu v nejbližší době script odstranit, protože tím vlastně sám přispívám k tomu, aby všichni mohli očumovat mé fotky (já je tam neuploadnul). Nicméně jsem rád, že na jeho základě napsal Conyx tento článek, a děkuji mu za to.
Supr.
Nevíte někdo o nějakým prográmku ve kterým bych si naklikal vzhled GUI projektu v Javě? Nepotřebuji aby to tvořilo kód, jen chci obrázky jak to pak má vypadat... Samozřejmě by bylo super kdyby to šlo v linuxu...
Jak těžké je asi zjistit příjmení třídního učitele vašeho ročníku... Hmm??My jsme po pár nezvaných návštěvnících změnili heslo na nějakou náhodnou změť znaků a pro přístup je potřeba napsat email správci, jehož adresa je uvedena v té vstupní otázce. Od té doby nám tam už nikdo nevlezl.