V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
Chodíte rádi na spoluzaci.cz?? Napsat nějakou tu hlášku. Uploudnou fotečky případně si nějaké prohlédnout. Nebo naopak zavzpomínat na staré časy... Pokud ano, pak byste měli vědět, že:
1) Server spoluzaci.cz se může jednou stát obrovskou databází občanů České republiky a jejich osobních informací a vzájemných vztahů. Počet registrovaných uživatelů roste obrovským tempem a nastupující mladé generace jsou k těmto "online" věcem velice náchylné. Možná vám nevadí, že jedna společnost vlastní informace o takové spoustě lidí, ale mně tedy ano (dokud tam budu i já nebo moji přátelé).
Podle licenčního ujednání serveru spoluzaci.cz máte [v krajním případě] zajištěnou možnost být odstraněni z databáze uživatelů. Nemáte ale zaručeno, že vás tam opět někdo nepřidá nebo zda se vás krajně netýká nějaká jiná informace na serveru (pokud jsou někteří vaši přátelé uživateli služby).
2) Třeba vám nevadí, že jedna společnost vlastní osobní informace o vás, hlavně, že se do "vaší sekce" nedostanou "cizí lidé". Jak těžké je asi zjistit příjmení třídního učitele vašeho ročníku... Hmm?? Společné heslo pro celou sekci jen nahrává sociálnímu inženýrství. Každopádně, spoluzaci.cz je jen server, potencionální cíl crackerů. Nebo tolik věříte této společnosti?? ... Jeden můj kámoš našel způsob jak získat fotky z cizích sekcí spoluzaci.cz. Stačí obejít ochranu pomocí referera (měla to být vůbec ochrana??)
Řešení: naučte se PHP a udělejte si vlastní "třídní" webové stránky se stejnou funkčností a přizpůsobené vašim požadavkům. Hoďte to třeba na freehosting s doménou třetího řádu, pokud vám schází finanční prostředky. Čím více lidí si to takhle zařídí, tím lépe...
Tiskni
Sdílej:
GPL mám rád, ale přeci jen ho ještě můžu potřebovat na jiné účely.když to zveřejníš tak to přece můžeš sám používat dál a třeba tim někomu pomůžeš..
F12
a odškrtnout Enable referrer logging. Tenhle scriptík jsem taky psal já. Jde o to, že na spolužácích je alespoň minimální ochrana v podobě kontroly refereru, takže třeba přímý link z této diskuze nebude fungovat. Proto jsou obrázky zobrazeny v plovoucích rámech přes dereferer. Funguje to v Opeře i Firefoxu, jenom některé fotky jsou třeba smazané, proto se objevuje NOT FOUND.
Mám v úmyslu v nejbližší době script odstranit, protože tím vlastně sám přispívám k tomu, aby všichni mohli očumovat mé fotky (já je tam neuploadnul). Nicméně jsem rád, že na jeho základě napsal Conyx tento článek, a děkuji mu za to.
Supr.
Nevíte někdo o nějakým prográmku ve kterým bych si naklikal vzhled GUI projektu v Javě? Nepotřebuji aby to tvořilo kód, jen chci obrázky jak to pak má vypadat... Samozřejmě by bylo super kdyby to šlo v linuxu...
Jak těžké je asi zjistit příjmení třídního učitele vašeho ročníku... Hmm??My jsme po pár nezvaných návštěvnících změnili heslo na nějakou náhodnou změť znaků a pro přístup je potřeba napsat email správci, jehož adresa je uvedena v té vstupní otázce. Od té doby nám tam už nikdo nevlezl.