Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Chodíte rádi na spoluzaci.cz?? Napsat nějakou tu hlášku. Uploudnou fotečky případně si nějaké prohlédnout. Nebo naopak zavzpomínat na staré časy... Pokud ano, pak byste měli vědět, že:
1) Server spoluzaci.cz se může jednou stát obrovskou databází občanů České republiky a jejich osobních informací a vzájemných vztahů. Počet registrovaných uživatelů roste obrovským tempem a nastupující mladé generace jsou k těmto "online" věcem velice náchylné. Možná vám nevadí, že jedna společnost vlastní informace o takové spoustě lidí, ale mně tedy ano (dokud tam budu i já nebo moji přátelé).
Podle licenčního ujednání serveru spoluzaci.cz máte [v krajním případě] zajištěnou možnost být odstraněni z databáze uživatelů. Nemáte ale zaručeno, že vás tam opět někdo nepřidá nebo zda se vás krajně netýká nějaká jiná informace na serveru (pokud jsou někteří vaši přátelé uživateli služby).
2) Třeba vám nevadí, že jedna společnost vlastní osobní informace o vás, hlavně, že se do "vaší sekce" nedostanou "cizí lidé". Jak těžké je asi zjistit příjmení třídního učitele vašeho ročníku... Hmm?? Společné heslo pro celou sekci jen nahrává sociálnímu inženýrství. Každopádně, spoluzaci.cz je jen server, potencionální cíl crackerů. Nebo tolik věříte této společnosti?? ... Jeden můj kámoš našel způsob jak získat fotky z cizích sekcí spoluzaci.cz. Stačí obejít ochranu pomocí referera (měla to být vůbec ochrana??)
Řešení: naučte se PHP a udělejte si vlastní "třídní" webové stránky se stejnou funkčností a přizpůsobené vašim požadavkům. Hoďte to třeba na freehosting s doménou třetího řádu, pokud vám schází finanční prostředky. Čím více lidí si to takhle zařídí, tím lépe...
Tiskni
Sdílej:
GPL mám rád, ale přeci jen ho ještě můžu potřebovat na jiné účely.když to zveřejníš tak to přece můžeš sám používat dál a třeba tim někomu pomůžeš..
F12
a odškrtnout Enable referrer logging. Tenhle scriptík jsem taky psal já. Jde o to, že na spolužácích je alespoň minimální ochrana v podobě kontroly refereru, takže třeba přímý link z této diskuze nebude fungovat. Proto jsou obrázky zobrazeny v plovoucích rámech přes dereferer. Funguje to v Opeře i Firefoxu, jenom některé fotky jsou třeba smazané, proto se objevuje NOT FOUND.
Mám v úmyslu v nejbližší době script odstranit, protože tím vlastně sám přispívám k tomu, aby všichni mohli očumovat mé fotky (já je tam neuploadnul). Nicméně jsem rád, že na jeho základě napsal Conyx tento článek, a děkuji mu za to.
Supr.
Nevíte někdo o nějakým prográmku ve kterým bych si naklikal vzhled GUI projektu v Javě? Nepotřebuji aby to tvořilo kód, jen chci obrázky jak to pak má vypadat... Samozřejmě by bylo super kdyby to šlo v linuxu...
Jak těžké je asi zjistit příjmení třídního učitele vašeho ročníku... Hmm??My jsme po pár nezvaných návštěvnících změnili heslo na nějakou náhodnou změť znaků a pro přístup je potřeba napsat email správci, jehož adresa je uvedena v té vstupní otázce. Od té doby nám tam už nikdo nevlezl.