Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »# emerge -e world
eselect profile
.
marek@petulka:/var/www/tridni-kniha/doc$ cat /proc/gentoo_user David Watzke marek@petulka:/var/www/tridni-kniha/doc$
Noo, koukám že Archistů je čím dál víc ...Tak v květnu to bylo soudě podle ankety kolem 2% (Gentoo 12% stejně jako Ubuntu). Sice považuji tuto anketu díky chaotickému zadání (nejoblíbenější vs. nejrozšířenější) za lehce ujetou, ale tipnul bych si, že lidi od Archu jsou prostě jen víc vidět. Asi tím, jak se pořád radujou... ale Arch svoje mouchy má, některé věci prostě zprovoznit nejdou ani po aktualizaci balíčku, např. skim, ach jo, abych snad chystal bugreport, ono to fakt asi používá hrozně málo lidí, sem tam se aktualizuje 1 balíček 3x-5x za dva dny, protože do balíčku se zakopají chyby, aby si to člověk pořád hlídal... no je to takové distro pro příznivě naladěné dobrodruhy, haha, občas se něco změní a když člověk nečte oznámení na webu ani při instalaci, tak je leckdy po upgrade některých balíčků velmi překvapen, kam se poděl ten fungující systém ze včerejška :D Používám to spolu s Gentoo, hlavně na experimenty nových programů, než se je odhodlám kompilovat. Ale chce to mít pod kontrolou, nováčkovi, co se nechce o comp starat a hlídat, co se děje, bych Arch nedoporučil. To raději už to *ubuntu, tam aspoň může člověk svalit vinu na vývojáře a komunitu, která se tak dojemně snaží o "linux for human beings", ale ještě jí to nejde tak jako hochům od Apple; anebo SUSE, tam se dá hulákat na tu firmu... :P
Jj .. stačí chvilka a systém jde do kytek...zatímco v Ubuntu/Kubuntu systém jde do kytek jen tehdy, pokud aktualizujete (navíc aktualizujete na verzi která je už hotova s tím, že není tak "zaoblená" jako byl Dapper) a nečtete návod (nebo je hoodně špatná konstelace hvězd/balíků, občas se to taky stane). Nevím, jestli to fórum Archu je česky, ale naše http://forum.ubuntu.cz/ se také snaží dostát svému účelu. Měřme tedy každé distribuci stejným metrem.
* NOTE: This procedure upgrades your system over the Internet, which requires a large download of several hundred megabytes. * In Konqueror go to /etc/apt, right click on sources.list and choose Actions -> Edit as Root * Change all instances of dapper to edgy * Launch a console with KMenu -> System -> Konsole * In the console run: sudo apt-get update * In the console run: sudo apt-get dist-upgrade and follow the prompts to upgrade ! * In the console run: sudo apt-get install kubuntu-desktop python-qt3 python-kde3 ubuntu-minimal and follow the prompts to install ! * Reboot your computera nemal som ziadny problem
Hi, I make Kubuntu. I'm well aware that dist-upgrade has a lot of problems with upgrading to edgy. That's why porting the upgrade tool from Ubuntu will be a priority for Feisty. In the mean time you can use the Ubuntu upgrade tool on Kubuntu fine or you can dist-upgrade and then explicity tell it to install/upgrade the packages it keeps back.A pochybujete-li, jestli sami můžete něco udělat pro to, aby se to neopakovalo, tak se podívejte, co jsem navrhl já.
Tiskni
Sdílej: