Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Si tak jedu trolejbusem ze (snad) úspěšného zápočtu a co nevidím :)
Když jsme poprvé vešli do Pardubické MHD tak jsme strčili lístky do těch starejch cvakaček a koukali jak to nic nedělá než nám jedna hodná paní poradila, že se to má zmáčknout :) Tenkrát docela trapná situace, ale dneska už tu máme digitální odbavování lístků. Je to vcelku ok až na přemrštěné ceny (pro studenty ani ne) a fakt, že co lístek to jeden bus. To znamená, že kdo nemá časovku tak platí za každej přestup 12-14 kč. Naštěstí pro některé, ty tiskárny věčně netisknou, tak se dá s jedním lístkem objet celý město :) Občas se taky stává, že milá "hračka na tyči" nemá signál nebo řve na celej trolejbus. Má to dotykovej display a děti si moc rádi mačkají tlačítko "info" a ono jim to říká "přiložte kartu" a důchodci ještě radši na ně řvou, že to není na hraní :)
Zpátky k původní myšlence. Nastoupil jsem do busíku a průměrnej věk okamžitě klesnul pod stovku :) Rozhlížim se a co nevidím, zaseknutý terminál a v rohu krčícího se tuxe. Nejdřív jsem měl podezření, že v tom maj nějakej druh mobilních windowsů, ale vypadá to, že výrobci mají rozum a strkají do toho něco nad čim mají kontrolu. A nakonec dvě nekvalitní fotečky :)
Tiskni
Sdílej: