Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
sudo
, dalo by se napriklad ...
/etc/resolv.conf
owner
:
owner This module attempts to match various characteristics of the packet creator, for locally-generated pack‐ ets. It is only valid in the OUTPUT chain, and even this some packets (such as ICMP ping responses) may have no owner, and hence never match.
Po přečtení zdejších rad jsem změnil názor, asi bych neblokoval úplně, jen zkusil omezit dostupnost jistých adres na třeba 2 hodiny denně, jestli je něco jako hosts.deny pro odchozí traffic? Takže spíš iptables.
Jeste me napadla jedna vec ... co bude delat, kdyz nebude sedet u PC? Nabizite mu nejakou alternativu?mno, je-li řeč o 15 h denně, mohl by začít normálním spánkem
Já nevím, já bych asi přistoupil k odstranění síťové kartyProtiakce: tajný nákup USB síťovky.
Jenom falešný ajťák se raději donutí k procházce lesem (eventuálně luxování), než k pořádně probdělé noci před tou zářivou kráskou.Mnoo... tak to teda nevim nevim... procházka lesem není vůbec špatná věc. A když by se k tomu dalo hezké počasí, solární panel a rozumné mobilní připojení, tak bych tam vydržel i celkem dlouho. Ale čím dýl se kolem počítačů pohybuju, tak nějak nemám potřebu u něj vysedávat za každou cenu. Spíš naopak, využiju skoro každé příležitosti dělat něco jiného.
Tiskni
Sdílej: