Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Když se obvykle dívám doma na film, dělám u toho spoustu věcí. Třeba surfování po internetu, ale najdou se i další věci. Nicméně v poslední době se objevil jeden fil, který mě z tohoto dokázal vytrhnout. Prostě jsem zavřel notebook, nechal všeho ostatního, a soustředil se plně na film. A teď se mi to stává znovu. :-]
Film, o který se jedná je Pokojný bojovník (Peaceful Warrior). Vypráví o jednom gymnastovi a studentovi UCB (ano, přesně toho místa, kde se zrodilo i BSD) v jedné osobě, který trpěl nočními můrami. Ty ho vyhnaly dvě noci po sobě ven, kdy pokaždě skončil na non-stop benzince. Tam sloužil podivínský stařík, který ho při druhé návštěvě dohnal k výzvě, aby se zeptal opravdu na cokoliv. Otázka zněla: "Jsi šťastný?", a náš pan hlavní hrdnina na ni nedokázal přímo odpovědět. Odtud se dál odvíjí příběh o dalším vývoji tohoto člověka...
O pár týdnů později se mi do rukou dostala i (částečně autobiografická) knížka - Cesta pokojného bojovníka (Way of The Peaceful Warrior), na které je film postaven. Děj knížky a filmu se v některých bodech dost podstatně liší, až je svým zobrazením podává úplně naruby. Kupodivu to ale pomáhá filmu udržet jeho hutnost a pomáhá to zachovat podstatnou část z informací mezi řádky. Přesto je ale toho ale v knížce více, už jenom proto, že film pokrývá pouze její první dvě třetiny a epilog.
Co říci závěrem... Prostě se na to podívejte, nebo si to přečtěte, možná vás to pohltí stejně, jako mě. ;)
Tiskni
Sdílej:
dnes 00:00 | Přečteno: 34× | poslední úprava: dnes 23:56 | Čeká na čas publikováníMám takový pocit, že tu je něco špatně.
včera 00:00 | Přečteno: 77× | poslední úprava: včera 23:56Takže je to jasné – UTC vs. místní čas
... jenom proto, že film pokrývá pouze její první dvě třetiny a epilog
A to je škoda, nebít toho střihu mezi druhou třetinou a epilogem, tak je ten film i celkem akceptovatelný (i když by z toho byly minimálně filmy dva). Kniha je samozřejmě skvělá
"Když se obvykle dívám doma na film, dělám u toho spoustu věcí. Třeba surfování po internetu..."
Pro mě není hloupějšího postupu v životě. Takže u mě máš/máte mínus a o Vámi/Tebou doporučované dílo se určitě nebudu zajímat...