Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Až budu mít pár peněz, plánuju si koupit dvoujádrový CPU. Na celkovej upgrade jen tak nenašetřím a dvoujádrový X2/FX procesory do s939 člověk už dnes jen tak nesežene, tak jsem se chtěl zeptat...
Nemáte někdo nějakej takovej navíc? V úvahu připadaj
Chci samozřejmě co nejsilnější a za rozumnou cenu. Jde o sledování filmů v 720p (většina jde, ale jen tak tak), hraní nových FPS her, převod videa, a tak dále...
Podle toho jak by byl silnej bych vysolil patřičný peníze, ale X2 bych viděl asi tak do 2.000,- a ten FX-60... na ten bych asi neměl
PS: Nedal jsem to do bazaru protože ještě nemám $$$ a chci jen zjistit, jestli někdo něco takovýho ještě má.
Update: Vzhledem k menší změně okolností jsem si mohl dovolit koupit procák hned, takže 4200+ Toledo je na cestě (už to mám potvrzený). Dík za tip, Jiří!
Tiskni
Sdílej:
Proč by si třeba během kompilování nemohl zapařit nějakou gamesku a k tomu mít ještě spuštěné třeba windows v emulátoru, na který je někdo připojenej po síti z terminálu a paří tam chessmastera?ale no tak, to už je extrém
Jestli dnes při hraní nevyužije 4 jádra, za rok už třeba jo.Přesně tak...
Pochybuju - podívej se, jak dlouho jsou na světě dvoujádra (v tomto případě jsem ochoten počítat pentium 9xx za dvoujádro, i když to byl jenom trik na diváci) a kolik her je umí využít - skoro žádná.Quake III a IV. Ale to přijde... A kdyby ne, tak budou (zbejvající jádra) dělat něco jinýho.
Jinak souhlasím s příspěvkem od "pvm", dodal bych jenom, že bych místo kupování C2Q počkal, až někdo vyrobí skutečné čtyřjádro a ne tenhle tak trochu podfuk.Viz comment #25.
Viz comment #25.Jo.
Vše je relativní a poměr cena/výkon/spotřeba je u C2Q prachmizerný.Podle mě je poměr cena/výkon dost dobrej. V tom x264 benchmarku na kterej odkazoval David Ježek to je hezky vidět. Víc než 180 FPS (když jsou jádra na 3.6 GHz) v 1. pass, to je fakt hukot. Spotřeba pro mě není rozhodující faktor, jelikož měsíční cena za to, že počítač běží v kuse, mi nepřijde nijak neúnosná.