V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
Až budu mít pár peněz, plánuju si koupit dvoujádrový CPU. Na celkovej upgrade jen tak nenašetřím a dvoujádrový X2/FX procesory do s939 člověk už dnes jen tak nesežene, tak jsem se chtěl zeptat...
Nemáte někdo nějakej takovej navíc? V úvahu připadaj
Chci samozřejmě co nejsilnější a za rozumnou cenu. Jde o sledování filmů v 720p (většina jde, ale jen tak tak), hraní nových FPS her, převod videa, a tak dále...
Podle toho jak by byl silnej bych vysolil patřičný peníze, ale X2 bych viděl asi tak do 2.000,- a ten FX-60... na ten bych asi neměl
PS: Nedal jsem to do bazaru protože ještě nemám $$$ a chci jen zjistit, jestli někdo něco takovýho ještě má.
Update: Vzhledem k menší změně okolností jsem si mohl dovolit koupit procák hned, takže 4200+ Toledo je na cestě (už to mám potvrzený). Dík za tip, Jiří!
Tiskni
Sdílej:
Proč by si třeba během kompilování nemohl zapařit nějakou gamesku a k tomu mít ještě spuštěné třeba windows v emulátoru, na který je někdo připojenej po síti z terminálu a paří tam chessmastera?ale no tak, to už je extrém
Jestli dnes při hraní nevyužije 4 jádra, za rok už třeba jo.Přesně tak...
Pochybuju - podívej se, jak dlouho jsou na světě dvoujádra (v tomto případě jsem ochoten počítat pentium 9xx za dvoujádro, i když to byl jenom trik na diváci) a kolik her je umí využít - skoro žádná.Quake III a IV. Ale to přijde... A kdyby ne, tak budou (zbejvající jádra) dělat něco jinýho.
Jinak souhlasím s příspěvkem od "pvm", dodal bych jenom, že bych místo kupování C2Q počkal, až někdo vyrobí skutečné čtyřjádro a ne tenhle tak trochu podfuk.Viz comment #25.
Viz comment #25.Jo.
Vše je relativní a poměr cena/výkon/spotřeba je u C2Q prachmizerný.Podle mě je poměr cena/výkon dost dobrej. V tom x264 benchmarku na kterej odkazoval David Ježek to je hezky vidět. Víc než 180 FPS (když jsou jádra na 3.6 GHz) v 1. pass, to je fakt hukot. Spotřeba pro mě není rozhodující faktor, jelikož měsíční cena za to, že počítač běží v kuse, mi nepřijde nijak neúnosná.