Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Kdysi jsem se v nějaký diskusi dočetl o rychlosti kalkulačky qalc, která dala v jistém výpočtu hravě na frak ostatním, jako třeba bc (o pythonu nemluvě). Tehdy jsem zjistil, že je součástí knihovny pro matematické výpočty, libqalculate. Teprve nedávno jsem si na to znova vzpomněl a objevil poněkud starší frontend pro KDE3, zvaný Qalculate-KDE. Ten bych zde rád představil, spolu s hrůzostrašným ebuildem plným hacků, který jsem uplácal, abych to byl vůbec schopen nainstalovat.
... byla zajímavá. Nejdřív mi ./configure
připomněl, že musím nastavit --prefix=/usr/kde/3.5
. Ve druhém kole, že mám přidat --without-arts
. Až sem to nebylo nic novýho. Potom hledal knihovnu CLN, jenže počítal s verzí 1.1, která patrně obsahuje skript cln-config, zatímco novější 1.3.1 už používá pkgconfig. Napsal jsem tedy hack skript, kterej jsem přidal do PATH
a kterej to přechytračí. Tak, teď selhala samotná kompilace. Jelikož je to starší program, prohrabal jsem se tunou warningů, abych našel jediný error. Zakázané výjimky pomocí -fno-exceptions
, přičemž CLN je používá... No, tak jsem použil sed s/fno-exceptions/fexceptions/g
na všechny Makefile
. Konečně to prošlo.
Ten boj stál za to. Kalkulačka umožňuje zadávat výrazy "po programátorsku", stylem a^(b-c)*d. Podporuje spoustu funkcí a konstant. Dokonce umí výsledek vyjádřit zlomkem, když si zvolíte, že to chcete přesně a ono to jinak nejde Má to pěknou historii výpočtů. Umí počítat ve všech soustavách od 2 do 36... Prostě fakt nářez – je toho mnohem víc, než jsem schopnej pobrat. Když jsem mu dal spočítat faktoriál 100000, viděl jsem to na zásek. Kdepak. Vyskočilo okno s (neurčitým) progressbarem, roztočil se ventilátor na CPU a za 18 sekund to bylo spočítaný.
Je to jedna z mála kalkulaček, která nelže. Neukáže =, pokud se něco skutečně nerovná Používá ≈.
Jo a ještě jedna věc mě zničila... 5A*5V hodí výsledek 25 W, 25W/5V = 5 A... Takových věcí umí hafo, viz třetí screenshot. Tohle je úžasnej program, jsem z něj fakt na větvi
No, knihovna mrtvá rozhodně není, v tuhle chvíli je to 15 hodin od posledního commitu do CVS. Nicméně KDE3 frontend je mrtvej. Respektive se na něj už 2 roky nešáhlo. Kdyby to bylo v mých silách, pokusil bych se to portovat na KDE4/Qt4, ale to by na mě bylo trochu moc. Ještě jsem to moc nezkoumal, ale jedna věc je portovat něco z Qt3 a úplně jiná pak z KDE3, protože v KDE jsem se nikdy pořádně nevyznal. Stačilo mi tuhle psaní jednoho plasmoidu... Tak nevím no, když zjistím, že mám šanci, tak do projektu zkusím nějak přispět a uvidím. Furt je tu ostatně možnost napsat Qt 4 frontend od začátku, i když to by taky byla slušná morda Už se vidím jak programuju to zobrazování zlomků... Nicméně mrknu se, co se dá dělat...
Tiskni
Sdílej:
buttonwithindexsignal.cpp:31:37: error: buttonwithindexsignal.moc: No such file or directory