Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Konečně tu na ABC není tolik spamu ohledně voleb a politických stran a stejně tak mi skončil stres se školou, hromadou práce s blížícími se termíny a jinými drobnými starostmi. Takže můžu konečně napsat i nějaký zápis do svého blogu.
Přemýšlím o koupi notebooku, který by mi dělal společnost při dlouhých nocích, které během semestru netrávím v hospodě. Tak mě trošku v hlavě uvízla informace o tom, že apple je o hodně levnější v zemi "svobody" - USA. Na tom notebooku by se mi líbila výdrž baterky, ale to linux trošku zruší a já bych tam linux chtěl mít. Takže radši nějaké PC. Vlastně jsem chtěl říctm že jsem chtěl zkontrolovat, zda i třeba IMB/Lenovo neprodává v USA levněji, ale nějak jsem se k tomu tenkrát nedostal. Tenhle týden přišel kámošce nový notebook z USA, zatím jsem ho neviděl, tak nevím, co to je. Stál ji 13k i s poštovným. Nevíte někdo o nějakým e-shopu v USA, kde by se dalo mrknout na ty ceny? Vím, jak se těžko hledá vhodný obchod i v ČR...
Taky asi rodičům doma odešel počítač. Trošku jim nechce nastartovat, musí se to chvilku nechat puštěný, rozjede se větrák, ale ani BIOS nenaskočí a tak po pěti minutách se může dát restart a počítač se většinou rozjede. Akorát je to celý hodně zpomalený a když s ním nic nedělají, tak se asi po 30 vteřinách sekne. Sice si chytře zapli winamp, aby se jim to neseklo, ale stejně ta rychlost teď je celkem úděsná. BTW tyhle problémy nejsou systémem, dělá to u linuxu, co tam mají k těm XPčkám jako alternativu a dělá to i na liveCD. Tak jsem to identifikoval na vadnou desku. Jenže sehnat tuhle desku je hodně obtížný, mají tam celeron 3 733mhz, tak pokud mi paměť slouží, je to socket 370. Pro ně a jejich práci je doopravdy zbytečný kupovat nějaká nový stroj, takže pokud někdo třeba náhodou máte třeba tuhle desku doma, tak se ozvěte, určitě bych ji odkoupil. Nebo podbný počítač, co nepotřebujete. Jinak jim asi něco takovýho koupím někde v bazaru.
Tiskni
Sdílej:
nějakou grafiku, která si poradí s ET,TCE,Quake3 apod. gameskama, myslím, že intelácká by to mohla dát úplně v poho :)No intelacka grafika to da uplne v poho, ale pod windows.
je to naprostá paráda, protože mám svoje data a práci neustále u sebeTo je možný i bez notebooku :P
protože mám svoje data a práci neustále u sebeJedeš třeba v tramvaji a programuješ, jo?