Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »zvyšování bohatství a moci bohatých a o využívání k tomu práce těch chudšíchMůžeš shrnout, co přesně v tomto směru ta reforma udělá? Moc jsem to nesledoval a podle rozborů na webu to tak nevypadalo.
Můžeš shrnout, co přesně v tomto směru ta reforma udělá? Moc jsem to nesledoval a podle rozborů na webu to tak nevypadalo.Promiň, ale na obsáhlé shrnování teď nemám čas ani myšlenky. Taky jsem to nesledoval moc. Například zvýšení DPH na potraviny a energie a zavedení rovné daně jasně pomůže bohatším a ublíží chudším. Zrušení pohřebného hovoří za vše... Že to podle některých rozborů tak nevypadá je hodně pravděpodobné. Lže se teď všude a čím dál víc.
zavedení rovné daněPokud se tím myslí "všechny danit stejně", tak mi to připadá jedině férové, nezlob se na mě.
Já to spíš chápu, že jsou lidi různě schopní, výkonní, produktivní, cílem je fungující společnost, co nezajistí jednotlivec, na to se všichni složí a tedy na to by se mělo platit, neschopní málo a schopní více. Tedy beru daně nerovné.
neschopní málo a schopní víceTohle by opravdu rovná daň měla dělat. Stejná procentuální hodnota vezme chudším méně a bohatším více.
Každý svého štěstí strůjcem.Každý ale nemá stejné podmínky. Postiženým lidem se společnost snaží jejich hendikep aspoň trochu kompenzovat. Když je ale někdo hloupý, méně nadaný, tak má prostě smůlu. Já myslím, že by ti šťastnější měli pomáhat těm méně šťastným. A právě proto mi zacházení se všemi stejně, úplně spravedlivé nepřijde.
Když vám papá koupí pc a dokope na školu, tak se učí líp programovat, než když vás pošle v osmnácti dělat.Po pravdě mě nikdo do školy kopat nemusel, chtěl jsem tam sám. A programovat jsem se naučil v době, kdy jsem počítač neměl
To nebylo na Vás, nebo na Tebe, mám pocit, že jsme si už kdysi tykali. To je obecné.Tykání/vykání v diskuzích bezmyšlenkovitě střídám
Začíná být drahý být nemocný. Tak se návštěvou u dr počká a počká.Tohle opět těžká situace. Pokud jde o poplatek za návštěvu lékaře, doktoři takový příplatek vítají, a snad ani ne kvůli penězům, ale vyprázdní se čekárny od lidí, kteří tam jdou s každým zakašláním nebo průjmem - a věř, že takových lidí je příliš mnoho. Ještě horší variantou jsou pak ti, kteří zneužívají nočních ambulančních služeb. Nejsou výjimkou ti, kteří tam jsou se zmiňovaným obyčejným průjmem (protože u doktora se jim nechce čekat) místo toho, aby si prostě vzali černé uhlí, nebo dokonce tací, kteří tam jdou prudit s klíštětem. Bylo by dobré vymyslet ten systém tak, aby peníze šly na ty opravdu nemocné, a ne na ty, kteří neustálé návštěvy lékaře asi považují za rozptýlení, nebo proč tam vlastně pořád lezou. Další oblíbenou skupinou jsou lidé, kteří se "hází marod" namísto dovolené. Když jsem četl článek, kde radostně říkali, jak se snížil průměrný počet dnů, kdy byl zaměstnanec nemocný, myslel jsem, že to stále šílené číslo je překlep. Bohužel nebyl. Člověka, který by tolik chyběl, by od nás ze školy vyhodili bez diskuze.
věř, že takových lidí je příliš mnohoTo mi připomíná část rozhovoru zaslechnutou před pár týdny na poliklinice: "Já jsem byl u očařky. No ale když už jsem tady, tak si ještě skočím k obvoďákovi, aby mi pro jistotu zkontroloval tlak."
Další oblíbenou skupinou jsou lidé, kteří se "hází marod" namísto dovolené.Jedné mé známé (majitelce obchodu) její zaměstnankyně v říjnu sdělila, že bude 14 dní před Vánocemi nemocná
To mi připomíná část rozhovoru zaslechnutou před pár týdny na poliklinice: "Já jsem byl u očařky. No ale když už jsem tady, tak si ještě skočím k obvoďákovi, aby mi pro jistotu zkontroloval tlak."A není ona lepší prevence, než potom pozdní řešení již rozvinutého problému? Co by za to zubaři dali, kdyby si na ně lidi takhle vždycky vzpoměli a ne až je začne bolet zub, který je pomalu prohnilý až ke kořenu.
stejně tak to neudělá drtivá většina lidí. Proč? Protože by za to museli zaplatit. A stejné je to i u toho doktora - když za to lidé přímo nic neplatí... tak si to ten doktor vytáhne z pojišťovny stejně. Já nevidím problém v nějakých symbolických platbách za návštěvu, ale v tom, že systém plateb za výkony je pro lidi naprosto netransparetní. Tam totiž mizí podstatné částky z veřejného financování. A tohle samozřejmě ani velkohubě prý pravicová vláda měnit nechce a nebude... to radši populistické, nicneřešící a všechny otravující "příplatky". Pěkně po bolševicku...
... tak si to ten doktor vytáhne z pojišťovny stejně.To je tedy argument jak Brno (Brňané prominou)
Já nevidím problém v nějakých symbolických platbách za návštěvu, ale v tom, že systém plateb za výkony je pro lidi naprosto netransparetní. Tam totiž mizí podstatné částky z veřejného financování.Systém je nejen netransparentní, ale i od podstaty nesmyslný, protože vede k honbě za výkony. Když se to omezí pomocí limitů (jak se stalo), logicky nastane situace, že mnozí lékaři limit i bez vlastního přičinění vyčerpají předčasně a za další práci nedostanou zaplaceno. Dost mě mrzí, že byl před 4 lety pohřben systém DRG (již v dost pokročilém stadiu příprav), který sice není ideální, ale je podstatně lepší, než jak je to dnes.
Jenomže jsou oba pravdivé. Lékaři mají svoje fixní náklady a svoje dosavadní příjmy si zaopatří tak nebo tak. Výsledkem této poplatkové buzerace (kromě toho, že napadá systém veřejného pojištění) nebude snížení nákladů ve zdravotnictví, ani snížení počtu chybných diagnóz, ani zkvalitnění práce lékařů. Když už se tu totiž argumentuje tím, že spousta lidí chodí k doktorům zbytečně (a na druhé straně se můžou PR-agentury strhnout, jak nabádají k preventivním prohlídkám, jakmile se vám jen něco malinko nezdá), lze na to opáčit i to, že spousta doktorů si účtuje za zbytečné (příp. nevykonané) úkony, což v případě snížení počtu "hypochondrů" jedině naroste - aby kasa štymovala. Když budete "šetřit elektřinou" (a vodou, či teplem), tak v globále taky ceny porostou. Uveďte jediný důvod, který tomu může zabránit, pokud máte jakéhokoliv centrálního dodavatele, který chce pokrýt svoje fixní náklady a ještě mít zisk. To je holt "monopolistický kapitalismus", čím míň toho prodáte, tím musíte prodávat dráž - a naopak. Vztaženo na zdravotnictví, čím víc a chronicky (pravidelně se vracejících) nemocných, tím (finančně) líp. V systému, který neplatí za obnovení zdraví, ale za "proces léčení" bez ohledu na výsledek, musí být zdravé obyvatelstvo noční můrou lékařů i celého zdravotnického průmyslu, stejně jako je energetická soběstačnost domácností (či obcí) noční můrou energetického průmyslu. Zkuste pak v tomhle systému něco měnit zevnitř. To půjde jedině zvenku - a to nekompromisním požadováním transparence finančních toků a procesů vůbec. Jenomže politici coby zástupci občanů, kteří mají svá želízka v ohni a jsou tak prakticky na netransparentních systémech buď přímo anebo zprostředkovaně závislí, tohle taky nevyřeší. "Hlídací psi demokracie" s hypotékami (a tudíž bojící se někoho mocného naštvat) taky ne. Co tedy zbývá? Blbě žvanit a zavádět populistické poplatky, aby se zachovala iluze, že "se to řeší", i když se řeší hovno, a naopak se celý systém posunuje ještě horším směrem, to aby se díky černým ideálům zdála šedivá přece jen trochu bílá. A je příznačné, že nejen český žurnalismus na tohle blbé žvanění a alibistický populismus (tentokrát rádoby pravicový) ochotně skáče a ještě mu dělá reklamu, ale že se tradičně ochotně manipulovatelné české občanstvo, alespoň jeho část, začne za ty kraviny ještě prát a propagovat je. Rozděl a panuj, říkávalo se, dneska by se mohlo říkat, předhoď davu zástupný problém a oni už se poperou mezi sebou - a ještě ke všemu se nebudou zajímat o to, o co opravdu jde. A česká "veřejnost" opravdu nezklame...... tak si to ten doktor vytáhne z pojišťovny stejně.To je tedy argument jak Brno (Brňané prominou)Co mi to jen připomíná...? Aha, někdo říkal, že je blbost šetřit elektřinou a argumentoval velmi podobně.
spousta doktorů si účtuje za zbytečné (příp. nevykonané) úkony, což v případě snížení počtu "hypochondrů" jedině naroste - aby kasa štymovalaOno u praktiků to není až tak jednoduché. Již nyní jsou totiž placeni převážně kapitačně a nemají příliš mnoho možností, jak si přidávat něco navíc, aby to nebylo podezřelé. Bujení výkonů je především problém ambulantních specialistů.
Když budete "šetřit elektřinou" (a vodou, či teplem), tak v globále taky ceny porostou. Uveďte jediný důvod, který tomu může zabránit, pokud máte jakéhokoliv centrálního dodavatele, který chce pokrýt svoje fixní náklady a ještě mít zisk. To je holt "monopolistický kapitalismus", čím míň toho prodáte, tím musíte prodávat dráž - a naopak.Jenže zrovna u elektřiny si mohu dodavatele zvolit. Nebudu-li chtít ČEZ, mohu si zvolit někoho jiného (v současné době nemám důvod, protože ostatní dodavatelné nabízejí elektřinu jen nepatrně levněji, takže by to nestálo ani za čas ztracený papírováním - a navíc je ve vyspělém světě elektřina většinou dražší než u nás). U toho tepla je těch možností ještě více.
Blbě žvanit a zavádět populistické poplatky, aby se zachovala iluze, že "se to řeší", i když se řeší hovno, a naopak se celý systém posunuje ještě horším směrem, to aby se díky černým ideálům zdála šedivá přece jen trochu bílá.Poplatky nejsou populistické, většina lidí je asi neuvítá. Přesto je to jedna z přínosných věcí (představoval bych si je mírně jinak, ale to je jedno). Předchozí ministři zdravotnictví neudělali prakticky nic. Vím jen o dvou pozitivních krocích, a to bylo převedení praktiků na kapitační platby (už nevím, kdo to tehdy jako ministr udělal) a již zmiňovaný plán přechodu na DRG (ministryně Součková). Jinak se skutečně jen blbě žvanilo.
a navíc je ve vyspělém světě elektřina většinou dražší než u nás). U toho tepla je těch možností ještě více.Ve "vyspělém světě" jsou obvykle i platy vyšší než u nás (řekněme tedy produktivita práce, abychom se nehádali proč, která zase je na triku těch, kteří v naší společnosti nejsou z nejchudších - na ty ale paradoxně tato "reforma" dopadne ze všeho nejméně). Rád bych viděl manažera ČEZ jak stejně plamenně jako přibližování se evropským cenám pro tuzemské zákazníky obhahuje i přibližování se evropským platům ve své společnosti pro tuzemské pracovníky (samozřejmě nejen na úrovni nejvyššího patra a dozorčí rady). Tam zase bude plno blekotání o tom, že se musí přizpůsobit platy zdejším podmínkám, ať jsou zisky společnosti jakékoliv... jako bych to slyšel. Takže i vám: jakmile začnete argumentovat cenami energie "ve vyspělém světě", přidejte i cenu práce ve vyspělém světě. Ceny obojího by u nás samozřejmě růst měly - ale skutečně obojího a tak nějak v souladu. Tady se zatím odpouštějí daně jen těm, co už dnes mají nadstandardní prostředky - asi aby si mohli ještě svědomitěji zdůvodnit, že cena energie je přece ještě docela nízká (čti k mému výdělku).
Poplatky nejsou populistické, většina lidí je asi neuvítá.Populistické jsou vzhledem k voličům ODS, právě těm "mladým, dynamickým frikulínům", právě těm, kteří se za ně tak odhodlaně bijí. Není jen populismus levicový, on je populismus pravicový. Například něco zpoplatnit, aby to vypadalo "víc tržně", tedy zavést iluzi, že se pacient u lékaře za těch 30 Kč bude cítit jako zákazník, ačkoliv to bude v efektu jen buzerace, protože problém je úplně někde jinde.
Přesto je to jedna z přínosných věcí (představoval bych si je mírně jinak, ale to je jedno).No to jsem opravdu zvědav, jak se ten přínos projeví (bez ironie).
Předchozí ministři zdravotnictví neudělali prakticky nic. Vím jen o dvou pozitivních krocích, a to bylo převedení praktiků na kapitační platby (už nevím, kdo to tehdy jako ministr udělal) a již zmiňovaný plán přechodu na DRG (ministryně Součková). Jinak se skutečně jen blbě žvanilo.Téměř dvouprocentní (9 miliard) zpomalení růstu výdajů na zdravotnictví za loňský rok (jediné ve stoupajícím trendu) samozřejmě přejdete mlčky (jako většina novinářů). Však on už se Julínek & comp. pečlivě stará o to, aby se něco takového hned tak neopakovalo.
Takže i vám: jakmile začnete argumentovat cenami energie "ve vyspělém světě", přidejte i cenu práce ve vyspělém světě."Potíž" je v tom, že jsem ty světové ceny použil z úplně jiného důvodu. A sice proto, že jsem chtěl říct, že nikdo nemůže být o moc levnější než ČEZ, protože nemá kde by tu elektřinu nakoupil levněji (pokud ji sám nevyrobí nebo nenakoupí od někoho tady, třeba Elektráren Opatovice - ale proč by mu ji někdo prodával levněji, když by ji jinak mohl prodat dráže do ciziny, že...).
No to jsem opravdu zvědav, jak se ten přínos projeví (bez ironie).Například tím, že si návštěvu lékaře rozmyslí lidé, kteří tam chodili jen tak ze sportu. Ti, kterým opravdu něco je, tak nebudou muset sedět tak dlouho v čekárně a lékař na ně bude mít více času. Na Slovensku se to tak projevilo, u nás to lze očekávat také.
Téměř dvouprocentní (9 miliard) zpomalení růstu výdajů na zdravotnictví za loňský rok (jediné ve stoupajícím trendu) samozřejmě přejdete mlčky (jako většina novinářů).Nepřejdu. Ono to bylo ze značné míry způsobeno tím, že byla část plateb předsunuta do roku 2005.
Ono na druhou stranu, jsou jedny sociální dávky, které byste asi odsouhlasili s Lukem jako dobréTo by mě tedy zajímalo, které...
Každý svého štěstí strůjcem.Kéž by to tak bylo. Štěstí ale většinou závisí na náhodě, ne na schopnostech.
Tohle by opravdu rovná daň měla dělat. Stejná procentuální hodnota vezme chudším méně a bohatším více.Pouze matematicky, ne ale v reálném světě. V tom vezme stejná procentuální daň více chudším než bohatším. Jen pár tipů k přemýšlení: 1) 10% navíc k 10.000 Kč vás ani nikoho nevytrhne, za 11.000 Kč si nekoupíte o nic moc víc. 10% navíc ke 100.000 už je daleko zajímavější. A víte proč? Protože životní (ani jiné) náklady nerostou úměrně s výší výdělku, spíše naopak. 2) O progresivním vydělávání peněz jste taky asi ještě neslyšel, že totiž čím absolutně víc jich máte v ruce, tím poměrně více můžete vydělat (už jen když zohledním rabaty anebo úroky)? 3) Tzv. "rovná daň" rozevírá nůžky příjmů, tzn. že bohatší se budou od těch chudších stále rychleji vzdalovat - a vzhledem k bodům 1 a 2 hromadit více a více peněz se stále menšími a menšími náklady. To ale taky znamená, že a) úroveň (např. životních) nákladů se bude přizpůsobovat směrem nahoru těm bohatším (první vlaštovky jsou zvyšování DPH a různé poplatky anebo rušení těch příspěvků, které bohatí bez problémů zaplatí, ale pro chudé jsou téměř likvidační, jako třeba pohřebné atd.; následovat budou privátní penze a pojistné, s obecně vyššími náklady a nižší jistotou než veřejné atd.) b) uvolněné prostředky nejbohatších budou v globální ekonomice přesouvány do daňových rájů (a třeba vůbec do zahraničí, když vám totiž díky nižším daním přibyde měsíčně třeba 50.000, tak proč si za to neužít radši v USA nebo v Karibiku - platí i o investicích "českých" firem); nevím, kdo přišel na to, že snížení (už tak v porovnání s Evropou nízkých) daní v ČR udrží anebo dokonce přesune kapitál právě sem Ve výsledku tak společnost s rovnou daní nesměřuje k všeobecné prosperitě, ale k obrněným soukromým vilám (částečně zahraničních) těch nejbohatších na straně jedné a slumům spodiny na straně druhé. Viz třeba trendy vzorů rovné daně dnes, výhradně na divokém Východě. A to ještě nezmiňuji fakt, že bohatší (více vydělávající) vydělává také díky veřejné infrastruktuře (a jistě i koupěschopnostem), čímž ji také více používá - a můžeme diskutovat jestli ve stejném poměru k výdělku jako ti chudší. Takže zkuste zohlednit tyto aspekty a ještě jednou se vyjádřete k té vaší údajné spravedlnosti "rovné" daně. Prostě si představte dva příjmy, 10 a 100 tisíc Kč, z nich daň 10% a potom to, co pro vás bude představovat příjem 9.000 na jedné a 90.000 na druhé straně, a co by se změnilo, kdyby ten chudší platil jen 5% a ten bohatší naopak 20% (tj. 9.500 a 80.000 čistého příjmu). Promítněte si možnosti investic, výdaje na živobytí atd. atd. v obou případech. A pak mudrujte o spravedlnosti.
Například zvýšení DPH na potraviny a energie a zavedení rovné daně jasně pomůže bohatším a ublíží chudším.To je pravda. Já nerozumím tomu, co to vlastně je ta daňová zátěž, která má klesnout a podle někoho zase stoupnout. Mě by oslovilo, kdyby vytvořily profily dostatečně pokrývající všechny sociální skupiny a na těch profilech demonstrovali, jak se reforma projeví. Informace o tom, že díky reformě vroste někomu plat o 1000 Kč, tak jak to měla ODS na předvolebních plakátech, je úplně k ničemu.
bude mnoho z nich rozčarovánaTaké jsem poněkud rozčarován, i když trochu jinak. Například reformou zavedený způsob výpočtu daně (tj. ze superhrubé mzdy) se mi zcela zásadně nelíbí. Místo slibovaného zjednodušení jde jednoznačně o zesložitění a zamlžení. A to nemluvím o řadě dalších věcí, které se mi na "batohu" nelíbí. Úplně nejvíc snad to, jak se důležité věci šily horkou jehlou a měnily se skoro z minuty na minutu. To je snad zodpovědně prováděná reforma?
třeba jim dojde, o čem pravicová politika doopravdy je -- o zvyšování bohatství a moci bohatých a o využívání k tomu práce těch chudšíchTo je krásná levičácká fráze. Podobně by se dalo tvrdit, že levicová politika je o trestání schopných a pracovitých a o odměňování lemplů a lenochů. Ale obě dvě fráze jsou přitažené za vlasy.
To je krásná levičácká fráze. Podobně by se dalo tvrdit, že levicová politika je o trestání schopných a pracovitých a o odměňování lemplů a lenochů. Ale obě dvě fráze jsou přitažené za vlasy.Je to fráze, jasně (omlouvám se že nejsem schopen to vyjádřit nějak nově), ale je to pravda. To druhé je lež.
Já vím že se to může zdát absurdní, ale levice skutečně nemá patent na pocit morální nadřazenosti.Patent? No fuj. Patenty ať zmizí z povrchu zemského. Stejně si myslím, že pravicová politika je nemorální. Levicová často taky, ale pravicová už z principu.
No a spousta lidí si myslí totéž, akorát že opačně.Já vím že se to může zdát absurdní, ale levice skutečně nemá patent na pocit morální nadřazenosti.Patent? No fuj. Patenty ať zmizí z povrchu zemského. Stejně si myslím, že pravicová politika je nemorální. Levicová často taky, ale pravicová už z principu.
To druhé je lež.Není. Je to základní levicová myšlenka vyřčená přehnaným způsobem.
o čem pravicová politika doopravdy je -- o zvyšování bohatství a moci bohatých a o využívání k tomu práce těch chudšíchEhm, tohle se děje nezávisle na tom, zda se strana u moci prezentuje jako levicová, či pravicová. Navíc sociální záležitosti v žádném případě neplatí bohatí, to je pěkná pitomost a iluze, kterou politici (všech stran) moc rádi vyvolávají. Sociální dávky jsou placeny ze zaměstnaneckého poměru a to je především chudá, či střední vrstva. Těch, co mají přes sto tisíc měsíčně jako zaměstnanci je pár a ti to nevytrhnou. Navíc je pěkná blbost brát tyto peníze jako zaměstnanec. Takže jednou pro vždy - levicová politika je, peníze jdou od pracujících (chudá a střední vrstva) těm, kteří nepracují. Bohatí se tomu dokáží (a mnohdy i zcela legálně) vyhnout.
Já bych sw vyloženě jako technickou věc, normu, neviděl - sw můžete nějak provozovat a restartujete a vše šlape, prostě častějš ukládáte. Když máte křivej šroubovák neb o hřídel, s tim už naděláte míň.
Hm, asi jo :-/
Musim uprimne rici, ze v tomhle me Nemci zklamali, je mozno vest valky, je mozno stavet koncentraky, je mozno rvat u Fleku, je mozno obcovat na E55 s vychodoevropankami ... to vsechno je mozno nejak pochopit.Timto pisatel svuj post zaradil mezi Pachnouci Vyblitky Tupeho Fasistickeho Ygnoranta. Ve srovnani nim OOXML miluju. Asi by se to melo vzit klestickama, Bebulko.
To přeci není vůbec podstatné, jestli to vám (nebo komukoli jinému) připadá vtipné. Podstatné je, jestli je vtip (lhostejno, zda špatný nebo dobrý) důvodem k žalobě. Podle mne jednoznačně ne, připadá mi absurdní, aby byli lidé souzeni za vtipy. Ale ještě absurdnější by mi připadalo, kdyby rozhodnutí soudu mělo záviset na tom, jestli je ten vtip povedený nebo ne. Kdo by to posuzoval? Soudce (co když je to naprostý suchar)? Nebo by se na to zřídila nějaká komise pro posuzování kvality humoru? Aneb jak často říkám: vtip, který se nikoho nedotkne, je dobrý tak akorát do televize nebo do časopisu…
Tiskni
Sdílej: