Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Tak jsem si řek, že si koupím cykloturistický mapy do mýho mobilu (Nokia N95, OS Symbian S60 3rd). SmartMaps byly zrovna v akci (za Kč 399,--), tak jsem si je objednal, měřítko 1:75000 -- mapy ČR a SR. To jsem ještě netušil, jaký trápení s nima budu mít.
Za prvé: Dodaný program pro práci s mapama nefungoval s interním GPS přijímačem integrovaným v mé Nokii.
Za druhý: Řekl jsem si: Dobrá, tak si koupím GPS modul (externí přes bluetooth). Koupil jsem si Nokii LD-4W. Stál mě Kč 800,--.
Za třetí: Stejně to vůbec nefunguje. Občas ukazuje ten program např. "Satelity: 5/11" nebo něco podobného, jednou mi to dokonce ukazovalo rychlost, jakou jsem šel! Ale že by to ukázalo polohu, kde zrovna jsem, to ani náhodou!
Závěr: Kombinaci Symbian (Nokia) a SmartMaps se radši vyhněte. Dál jsem do toho 399 (mapy) + 154 (PPL) + 800 (GPS modul) = 1353,-- Kč a stejně nic nefunguje!
Tiskni
Sdílej:
a co papírová mapa?
A dal jsi po tom co inicializujes GPS (Volby -> GPS -> Nalezt) ukazovat polohu (Volby -> GPS -> Centrovat Maou) {Toto menu se ukaze az ses napojenej na GPS}
"Centrovat mapou" jsem nedal. Díky za tip! Vyzkouším to a pak se ozvu.
Tak to asi nefachčí. Pořád to ukazuje jenom "Satelity: 0/0". Kdybych moh, tak si dám panáka.
Proprietární HW a SW je naprosto v pohodě. Jen musíš vědět, jaký koupit.
No, hmm — úplně vedle.
Co to je to HL2? :-o
Ty jsou na id Tech 4...
Proto miluju svoji G1čku... Mapy obsahuje už v základu a GPS modul také Ať žije open-source!!!!
Ale Android ano (Tedy pokud pominu aférku stažení jednoho prográmku z Marketu).
Kazdopadne si sa mohol aspon tu opytat mame ake take skusenosti, ja by som ti urcite doporucil dnes jednu z best navigacii a to Sygic. Tvoja N95 je podporovan!!!
Díky za tip.
Nějak nechápu tvůj přístup, Smartmaps mají na webu demoverzi, kterou si můžeš vydkoušet, než to koupíš.
Každopádně můžu doporučit free aplikaci Trekbuddy, je ovšem potřeba si k ní najít a stáhnout mapy.