NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Rozhodl jsem se podělit s vámi o zkušenosti, poznaky ohledně schizofrenie. Toto je jakýsi první díl, úvod.
Jelikož jsem na sebe vzal úlohu pořadatele srazu AbcLinuxu v Kutné Hoře, tak mi vytanulo docela dost otázek ohledně tohoto srazu:
Prosím všechny vážné zájemce o sraz AbcLinuxu v Kutné Hoře, aby uvedli, jaký termín (datum konání) by jim nejvíce vyhovoval. Nejčastěji tady zazněl termín 8. 5. 2010, který zatím vyhovuje i mně. Obecně v soboty mám čas a myslím si, že sobota je pro sraz nejideálnější den.
Přidám sice i anketu, do které ale mohou hlasovat všichni návštěvníci abclinuxu.cz. A proto žádám vážné zájemce, aby uvedli svůj termín v diskusi.
Poznámka: Až stanovíme předběžný termín konání srazu, tak bude třeba taky stanovit místo konání (v které restauraci).
Vím, že Kutná Hora je celkem malý město. Ale zato oplývá mnoha památkami. Historické jádro Kutné Hory s chrámem sv. Barbory a katedrálou Nanebevzetí Panny Marie v Sedlci byly na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO zapsány v roce 1995.
Ale proč to píšu? Chci dělat reklamu Kutné Hoře? Píšu to proto, že bych velmi uvítal sraz AbcLinuxu v Kutné Hoře. Klidně „ábíčkáře” provedu po krásách Kutné Hory. :-)
Co se týká termínu srazu, tak bych to viděl na duben nebo květen, ale jinak sami navrněte termín.
Měl by tedy někdo zájem o sraz AbcLinuxu v Kutné Hoře?