Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Tak mě dneska ráno zase chytla mánie, že bych si měl udělat pořádek ve svátcích a narozeninách. A protože používám Arch Linux tak se mi v hlavě zrodil takový velmi jednoduchý nápad. Celé to je postaveno na starém dobrém prostém textu.
Formát "kalendáře" svátků a narozenin by mohl být třeba takovýhle:
06 30 S Dnes (30. 06.) majít svátek Šárky 07 07 N Narozeniny má Pavel![]()
Neměl by být problém z takového textového souboru vytáhnout např. pomocí programu grep
, co bude třeba. K oddělení údajů můžete samozřejmě použít místo mezer např. tabulátory...
Přeju pěkný den.
Tiskni
Sdílej:
pal
.
.bashrc
pridat pal -t 7
(alebo -r 7 - uz nepamatam).
Super! Vypadá to dobře. Pro druhé: viz http://palcal.sourceforge.net/. Díky.
A co rodina? Jinak s tebou hluboce nesouhlasím -- bez kamarádů/kamarádek prostě jde žít jenom těžko.
#01.05;Apríl!
Teda nevím, školy nemám, ale není náhodou apríl 1.4? :)
No problém bude především v přirovnání chválení svojí distribuce k pálení gum.Spíš by to šlo přirovnat k chválení Viagry v těch e-mailech co mi chodí :). Pravda, nemusím používat e-mail nebo nemusím nikomu dávat adresu.
(A ano, i mě vadí věcí... ale nikoho to nezajímá, takže proč prudit, že?)A proč tedy konkrétně v tomto příspěvku prudíš? :)
Reklama na AL a zoufalé popisy jeho chyb jsou v poměru cca 1:1.Asi nejlépe je to vidět u aktualizací. To by člověk nevěřil, že někdo dokáže jeden den vychvalovat rolling updates a druhý den si stěžovat, co mu aktualizace zase zkurvily...
Jinak také nemám rád, když někdo při jakékoliv příležitosti vychvaluje právě tu svou distribuci. Jako by nevěděl, že debian rulezzLOL +1![]()
No, alespoň už víme, čím voida spolehlivě na**at.Tohle mě moc nenasere - a už vůbec ne spolehlivě. Spíš si myslím, že se tím ztrapňujete, takže vlastně hájím vaše zájmy, když říkám, abyste přestali.
man cal man calendar
$ head .namedays.cs 1:1:Nový rok (Státní svátek) 2:1:Karina 3:1:Radmila 4:1:Diana 5:1:Dalimil 6:1:Tři králové 7:1:Vilma 8:1:Čestmir 9:1:Vladan 10:1:Břetislav ...
$ cat bin/nameday #!/bin/bash # Nameday color no_colour=0 no_date=0 no_nameday_text=0 while getopts cdn:m name do case $name in c) no_colour=1;; d) no_date=1;; n) NAMEDAY2_TEXT="$OPTARG";; m) no_nameday_text=1;; ?) printf "Usage: %s: [-c] [-d -b \"text\"] -m \n" $0 echo " -c - no colours" echo " -d - no date, just nameday" echo " -n - nameday prompt" echo " -m - no nameday text" exit 2;; esac done # colors definition WHITE="\e[1;33;37m" YELLOW="\e[1;33;33m" GREEN="\e[1;33;32m" BLUE="\e[1;33;34m" CYAN="\e[1;33;36m" RED="\e[1;33;31m" MAGENTA="\e[1;33;35m" BLACK="\e[1;33;30m" DARKWHITE="\e[0;33;37m" DARKYELLOW="\e[0;33;33m" DARKGREEN="\e[0;33;32m" DARKBLUE="\e[0;33;34m" DARKCYAN="\e[0;33;36m" DARKRED="\e[0;33;31m" DARKMAGENTA="\e[0;33;35m" DARKBLACK="\e[0;33;30m" NOCOLOR="\e[1;33;0m" # Variables TODAY_TEXT="Dnes je" NAMEDAY_TEXT="svátek má " NAMEDAY2_TEXT=${NAMEDAY2_TEXT%-"Svátek má "} TODAY=$(date "+%d. %B %Y" |sed "s/^0//") # color assignement TODAY_DAY=$(date "+%d" |sed "s/^0//") TODAY_MONTH=$(date "+%m" |sed "s/^0//") NAME=$(cat ~/.namedays.cs|grep "^${TODAY_DAY}:${TODAY_MONTH}:" | cut -d ":" -f 3) if [ $no_colour -eq 1 ] then unset YELLOW unset NOCOLOR fi if [ $no_nameday_text -eq 1 ] then NAMEDAY_TEXT="" NAMEDAY2_TEXT="" fi if [ $no_date -eq 1 ] then NAMEDAY_TEXT=${NAMEDAY2_TEXT} else DATE_TEXT="${TODAY_TEXT} ${TODAY} a " fi echo -e "${YELLOW}${DATE_TEXT}${NAMEDAY_TEXT}${NAME}${NOCOLOR}"
$ ./svatky.pl Dnes je ctvrtek 1. července 2010: ********** Svátek má Jaroslava Zitra: ********** Svátek má Patricie Martina ma narozeniny