Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
Pokud nejsi blázen, tak paní slušně pošleš do pr... i s celou KB a zajdeš např. do ČSOB, kde tě sice vůbec neznají, ale udělají pro tebe cokoliv a světe div se i levněji.
No jo, jenomže já jsem na střední a pro mě má výhodu si založit ucet u KB...A to konkrétně v čem? Nic proti KB, ten maník co chodil k nám na gympl verbovat děcka ke KB vypadal přesvědčeně (pozor, ne přesvědčivě), dokonce nám každému nabízel sto korun když k nim půjdem! (navíc láhev vína pro pana ředitele, že ho k nám pustil) Ale to je asi tak jediná výhoda oproti jiným bankám, která mi utkvěla v paměti
Osobně bych zůstal třeba u Lloyds TSB, kdyby fungovali stejně i v ČR (a to to není určitě žádná extra banka).Tak jako tak mám pocit, že v ČR jsou všechny banky jaksi béčkové, v porovnání s tím, co je na západ od nás. Ale je to bohužel dáno i tím, že jsou lidé zvyklí brát, co je, a nevyžadovat kvalitu.
Tak jsem se konečně rozhoupal k činu. Napsal jsem všem svým známým dopis na rozloučenou.Těšil jsem se, že bude zase o jednoho rozumného sebevraha víc – a ono jde jenom o blbé ICQ
Taky opouštím ICQ. Poslední rok jsem ho používal už výhradně přes transport na Jabberu. Teď jsem přestal používat i ten transport. Udělal jsem www stránku, kde to zdůvodňuju a dávám i rady, jak přejít na Jabber. Většině lidí z kontaktlistu jsem napsal zprávu s odkazem na ni. Pak jsem si vypnul ten ICQ transport a spustil jsem perlového bota, který se na můj bývalý ICQ účet připojuje, tváří se jako "free for chat" a když mu někdo napíše, tak mu automaticky stručně odpoví a pro více informací ho odkáže na tu stránku.
Úspěch není zatím 100%, ale několik lidí si díky mým radám Jabber účet zřídilo a u některých se dokonce ukázalo, že Jabber už měli a nevěděl jsem o tom.
Tiskni
Sdílej: