Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Tak jsem se konečně rozhoupal k činu. Napsal jsem všem svým známým dopis na rozloučenou. Většina přátel z ICQ už má účet na Gmail (takže používají Jabber). Kdo nebude mít Jabber účet, nemůže se mnou chatovat. Je to spravedlivé; kdybych chtěl chatovat já s nimi, musel bych mít ICQ. Odebral jsem svůj ICQ účet z Gaimu a vymazal své údaje z profilu. Bohužel, nejde smazat celý účet ze serveru, takže moje číslo existuje dál. Teď podniknu něco proti Skype.
UPDATE: Jedna stará kámoška, s kterou už jsem se nebavil snad rok, nebo já nevím, zareagovala na můj dopis na rozloučenou tím že mi napsala mail z gmail.com.
Tiskni
Sdílej:
Pokud nejsi blázen, tak paní slušně pošleš do pr... i s celou KB a zajdeš např. do ČSOB, kde tě sice vůbec neznají, ale udělají pro tebe cokoliv a světe div se i levněji.
No jo, jenomže já jsem na střední a pro mě má výhodu si založit ucet u KB...A to konkrétně v čem? Nic proti KB, ten maník co chodil k nám na gympl verbovat děcka ke KB vypadal přesvědčeně (pozor, ne přesvědčivě), dokonce nám každému nabízel sto korun když k nim půjdem! (navíc láhev vína pro pana ředitele, že ho k nám pustil) Ale to je asi tak jediná výhoda oproti jiným bankám, která mi utkvěla v paměti
Osobně bych zůstal třeba u Lloyds TSB, kdyby fungovali stejně i v ČR (a to to není určitě žádná extra banka).Tak jako tak mám pocit, že v ČR jsou všechny banky jaksi béčkové, v porovnání s tím, co je na západ od nás. Ale je to bohužel dáno i tím, že jsou lidé zvyklí brát, co je, a nevyžadovat kvalitu.
Tak jsem se konečně rozhoupal k činu. Napsal jsem všem svým známým dopis na rozloučenou.Těšil jsem se, že bude zase o jednoho rozumného sebevraha víc – a ono jde jenom o blbé ICQ
Taky opouštím ICQ. Poslední rok jsem ho používal už výhradně přes transport na Jabberu. Teď jsem přestal používat i ten transport. Udělal jsem www stránku, kde to zdůvodňuju a dávám i rady, jak přejít na Jabber. Většině lidí z kontaktlistu jsem napsal zprávu s odkazem na ni. Pak jsem si vypnul ten ICQ transport a spustil jsem perlového bota, který se na můj bývalý ICQ účet připojuje, tváří se jako "free for chat" a když mu někdo napíše, tak mu automaticky stručně odpoví a pro více informací ho odkáže na tu stránku.
Úspěch není zatím 100%, ale několik lidí si díky mým radám Jabber účet zřídilo a u některých se dokonce ukázalo, že Jabber už měli a nevěděl jsem o tom.