Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
sudo urpmi task-gnome-minimal
/home/ignor/search.html#%s
. V tom souboru mám zatím jen onLoad="javascript:alert(document.URL)"
. Skutečně mi to ukazuje celé URL, takže stačí se dostat k tomu, co je zatím hash křížem a atd. Ale ten koncept je funkční.
about:config
v keyword.URL
. Prase aby se v tom vyznalo...
/* translators: this is the URL that searches from the location * entry get directed to. The search terms will be _appended_ to it, * in url-escaped UTF-8; that means that if you're choosing google, * the 'q=' part needs to come last. */ pref->SetCharPref ("keyword.URL", _("http://www.google.com/search?ie=UTF-8&oe=UTF-8&q="));
... <script> function redirect(hashStr) { hashStr = hashStr.substring(1); sepPos = hashStr.indexOf("+"); if (sepPos < 0) { document.write("blabla1"); return; } engStr = hashStr.substring(0, sepPos); searchStr = hashStr.substring(sepPos + 1); var engs = new Array(); engs["g"] = "http://www.google.cz/search?hl=cs&btnG=Vyhledat+Googlem&lr=&q="; engURL = engs[engStr]; if (typeof(engURL) == "undefined") { document.write("blabla2"); return; } document.location = engURL + searchStr; } </script> <body onLoad="redirect(document.location.hash)"> ...Něco takového mi funguje, ale o html, javascriptu a dalších webovinách nic nevím, tak netuším, jestli tam není nějaká bota.
Osobně Gnome nepreferuji, ale jak na to tak koukám, tak až vyjde 2.20, tak ho asi vyzkouším.No jasně, já taky zkouším nové verze KDE, Xfce atd. a vyberu si to nejlepší (pro mě), plus si udělám přehled.
Myslíš něco jako quick-launcher-plugin pro Xfce panel?
Vylepšené rozhraní statistik, které poskytuje víc detailů a výstup klávesových hodnot (?)Originál se mi nějak číst nechce, ale tipnul bych, že by lepší překlad zněl: Vylepšené rozhraní statistik, které poskytuje víc detailů a výstup klíčkových hodnot. Jinak dobré, na překlad (s překladem jsem měl vždycky problémy, člověk tomu rozumí, ale přepsat to česky
Tiskni
Sdílej: