Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Tento zápisek byl redakcí smazán.
Tiskni
Sdílej:
i=1 # projdeme všechny soubory v adresáři for file in * do # přejmenujeme je mv $file soubor_cislo_$i # zkontrolujeme, že se přejmenování provedlo if [ $? != 0 ] then # nepovedlo, ukončíme program exit 1 fi # zvýšíme hodnotu čítače o 1 i=$(expr $i + 1) done
i=1 # projdeme všechny soubory v adresáři for file in * do # přejmenujeme je mv $file soubor_cislo_$i || exit 1 # zvýšíme hodnotu čítače o 1 i=$(expr $i + 1) done
i=1 # projdeme všechny soubory v adresáři for file in * do # přejmenujeme je mv $file soubor_cislo_$i || exit 1 # zvýšíme hodnotu čítače o 1 i=$(($i+1)) done
Mno, mně stačí jen nevolat víc externích procesů, než je nezbytně nutné.A od čeho si mysliš, že máme nejnovější procesory?
„Kdyby to byl zápisek někde na weblogu, řekl bych si: "No jo, dobrý, no," ale od druhého nejnavštěvovanějšího webu čekám víc. … Anebo zprávičky, napadá mě třeba tento dnešní skvost.“No, to je sice hezká představa, ale pokud má takový server publikovat každý den nějaký větší text + zprávičky a autorů, co by nejenom zvládli, ale i chtěli takový text napsat či zprávičkářit zase tolik není, je logické, že musí čas od času vznikat i slabší články a zprávičky. Kromě toho, v článku na Rootu je zmíněné prakticky všechno, co se dá na tohle téma napsat, v zásadě to samé, co jsem psal kdysi já a co píšeš teď ty.
Nevím, kde se vzalo, že "se má" publikovat denně.Že by to tak chtělo iinfo?
Hmm, nikde jsem neřekl, že to nechci převést na článek...... ale je pravda, že to vyjde jinde, takže v tom by byl problém.
#!/usr/bin/python # -*- coding:utf-8 -*- import gtk dialog = gtk.MessageDialog(None, gtk.DIALOG_DESTROY_WITH_PARENT | gtk.DIALOG_MODAL, gtk.MESSAGE_QUESTION, gtk.BUTTONS_YES_NO, "Víš kolik je hodin?") print dialog.run() == gtk.RESPONSE_YES dialog.destroy()a stačí drobná modifikace a půlka zenity je zvládnutá s tím, že máte k dispozici _celé_ gtk, nikoli jeho ubohou náhražku. Jaký smysl mají debaty o tom, zda bude v Gnome spíše Mono nebo spíš Python, když se bude dál psát v pitomém shellu? V diskusi jste rozebírali nejvhodnější způsob pro zjišťování návratových hodnot - ale kvůli tomu byly přece vynalezeny výjimky! Není už konečně na čase hodit skriptování shellu přes palubu a ponechat ho vousatým unixovým harcovníkům, kteří už prostě nic jiného používat nebudou? Argumenty pro skriptování shellu v Gnome a Nautilu se opravdu hledají dost obtížně. Jaktože i taková lama jako jsem já napíše v Pythonu drtivou většinu věcí lépe než hromada mazáků v shellu? K čemu by byly všechny ty báječné python bindings pro gtk, gnome, nautilus, ... kdyby se nepoužívaly?